Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek érdemes kiállni...

Szerintetek érdemes kiállni valaki mellett, akit rendszeresen ok nélkül piszkálnak? Akkor is, ha ezzel azt kockáztatom, hogy engem is fognak és szinte senki nem fog szóba állni velem?

Figyelt kérdés

Van egy lány az osztályban, akit rendszeresen az egész osztály piszkál. Én nem csinálok ilyenkor semmit, csak ülök a helyemen, de úgy érzem, így én is tettestárssá válok, hogy kussolok. Sajnálom szegény lányt és sokszor úgy megmondanám a többieknek a magamét, de nem vagyok olyan helyzetben az osztályban, hogy ezt egyszerűen megúsznám. Rám is rámszállnának, mindig résen kéne lennem, például mikor kennek ragasztót a székemre, vagy tesznek valami gusztustalant az innimbe (most konkrét példákat vettem, ami a lánnyal is történt már). Nagyon nem szeretem az osztálytársaimat, de amíg nem mondok ellent nekik, addig ők sem piszkálnak engem.

Érdemes lenne megvédenem a lányt, a következmények ellenére is?

Egyáltalán érdemes-e beleavatkozni a helyzetbe kéretlenül? Lehet, hogy csak rontanék rajta és hagynom kéne az egészet, hogy "majd csak lesz valami"?


18L


2015. jan. 10. 23:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szólj a tanároknak.
2015. jan. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
"…mert vétkesek közt cinkos, aki néma…"
2015. jan. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
"majd csak lesz valami"? ja pl. öngyilkos lesz a csaj, mert terrorizáljál...
2015. jan. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi tart vissza téged?Azt mondod, hogy addig nem piszkálnak, amíg nem mondasz ellent nekik.Ergo meghúzod magad, mert félsz attól, hogy a közösséged kiutál téged, ha a te véleményed szembemegy az övékkel.Behódolsz a csordaszellemnek és nem hagyod a saját akaratodat érvényesülni a közösségé felett.A kettő között meg kell találni az egyensúlyt, de ez elbillent a közösség érdekeinek irányába.

Szerintem már csak azért is érdemes kiállnod mellette, mert így teljesedik ki a te akaratod a többieké felett.Hogy a többi mellette szóló érvről már ne is beszéljünk.

2015. jan. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Akár hiszed akár nem, tavaly kb ilyentájt én is hasonló helyzettel küzdöttem. És akár hiszed, akár nem, és is itt kértem segítséget. :)

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tanarok-iskolatarsak_..


Ha nem olvasod végig elmondom hogy én végül kiálltam az illető mellett, és végül elértem a célom. Azt nem tudom megmondani hogy te hogy cselekedj, de biztos a jó döntést fogod hozni :)

Ha nem megy a döntés akkor mikor magadba vagy ülj le és gondold át a 3 szituációt mintha már megtörtént volna és visszaemlékeznél rá. Azt hogy nem léptél közbe mi történt, közbeléptél és nyertél mi történt és hogy közbeléptél de téged is szekáltak utána mi történt. Ha jól végiggondolod szerintem tudni fogod.

2015. jan. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, barátom, most fog kiderülni, milyen ember is vagy. Ez csak középsuli, és ráadásul végzel lassan. Mi számít jobban: az önértékelésed, hogy azt tedd, ami szerinted helyes, vagy 20 ostoba kölyök, akit egyébként is utálsz?
2015. jan. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Középiskolában én is voltam hasonló helyzetben.Volt egy alapjában véve csendes lány,akit pár liba folyton piszkált az osztályban (az egyikükkel előtte nagyon jóban voltam,de egy tipikus üresfejű,hazudós plázamajom volt,mint sajnos rá kellett jönnöm,szóval aztán már nem nagyon voltunk beszélőviszonyban sem).Többen jóban voltunk azzal,akiről nem tudtak leszállni,de senki,sose szólt nekik,hogy fogják már be a szájukat.Még a fb-on is piszkálták.Nekem már marhára elegem volt ebből,a neten is a "védelmére keltem",plusz mikor épp többen beszélgettünk vele egy órák közti szünetben,és azok megint beszólogattak neki,rájuk szóltam,hogy most már kapjanak észbe,az óvoda két sarokkal arrébb van...Aztán ha összefutottam velük a folyosón,volt,hogy direkt elkezdet kuncogni egymás közt,vagy csak szimplán vigyorogni (persze ha egyedül voltak,sose piszkálták a lányt,persze,társaságban nagy a szája mindnek),de olyan szinten nem érdekelt,mert szánalmasan gyerekes viselkedésnek tartottam.Ha valaki selejtes,akkor selejtes...

A helyedben azért kiállnék mellette,mindenféleképp jólesne neki (tudom milyen helyzet,mert általánosban meg engem piszkált mindenki,az osztály a hátam mögött,a felsőbbévesek meg ahol tudtak,ezért is raktam helyre a fentebb említetteket,a gyerekek elég gonoszak tudnak lenni egymással sajnos...).Egyáltalán nem lenne hiábavaló szerintem,a korod alapján gondolom hamarosan úgyis megszabadulsz tőlük.

2015. jan. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!