Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az egyetemisták számára miért...

Az egyetemisták számára miért csak a buli az "élet", aki nem bulizik nem "él"?

Figyelt kérdés

"A tanulás mellett van időm bulizni, heti többször bulizom"

"Csak havi egyszer tudok eljárni bulizni"

"Nincs élete, nem jár bulizni"


Namost magamból kiindulva.

Diszkóba.. egy kezemen meg tudom számolni, hányszor voltam.

Inkább beülős helyek, ott se feltétlen kell alkoholos ital, bár időnként azért jól tud esni egy kis pia.

A csoporttársaim közül, akikkel beszélek - van elég sok:

Általában inni azért szoktak, de azt is kocsmában, vagy összeülnek - jó az már félig buli.

Ebben a korban már ismét gyakoribb a nem alkoholközpontú szórakozás, nemhogy kevesebbszer járnak diszkóba. Akik tinikorban "falták" a szórakozóhelyeket, mára nem járnak, csak kiülnek-beülnek valahova inni.

Ismerősi köröm bowlingozni, biliárdozni, kirándulni, teaházazni szeret. Szülinapkor egy kávézó-pub hibridbe ülünk be, akinek kertje van, meghív magához, de sokszor délutánra.


Kicsit kirekesztőnek érzem, hogy állandóan csak a buliról beszélnek pl ezen az oldalon vagy az utcán ezt hallani.


Ez a "buli" szó vonatkozik bármilyen társas programra?

Vagy tényleg szórakozóhelyre jár a legtöbb egyetemista (korú) és mi vagyunk furák?


2015. márc. 2. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a bulizás az, amikor elmész pl. egy koncertre, táncolsz, alkoholt iszol, ismerkedsz stb. Legalábbis mikor engem hívtak csoporttársaim ilyenekre, azt mindig bulizásnak nevezték. Nekem ez nem jött be, én társaságban inkább beszélgetni szeretek, nem brutál hangos zenét hallgatni meg táncolni.

Kocsmába, kávézóba stb. viszont szeretek járni úgy, hogy beülünk egy ital mellett beszélgetni. Ezt nem hallottam még senkitől, hogy bulizásnak nevezte volna, és én se gondolom, hogy az lenne.

Szóval szerintem a koncert/diszkó stb. a legnépszerűbb fajtája a szórakozásnak, ezt értik az emberek bulizás alatt. A többi dolog meg, amiket felsoroltál (pub, kávézó, teaház, bowling, kirándulás) csak simán szabadidős program/szórakozás.

2015. márc. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Számomra buli=társasági esemény, ahol együtt beülünk valahová este, vagy valakinél van összejövetel.

Ha délután beülünk valahová.. akkor csak beülünk valahová :)

És kb 1-2 alkalommal csinálom ezt, nem mindig iszom alkoholt. Egyetem alatt is heti 1-2-szer mentem, mert mellette melóztam is, tanulni is kellett, meg csóró voltam :)


28N

2015. márc. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Van sok idióta ember. Egyetemisták közt is, rajtuk kívül is. Én így érzem, nem pedig kirekesztőnek. Ha elmondom, hogy szombat este nem megyek buliba, akkor megkérdezik, hogy miért. Akkor megkérdezem, hogy ők minden szombat este mennek-e buliba, általában nem kapok rá értelmes választ.
2015. márc. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Általában az ostoba embereknél ami divat, pl. a bulizás bizonyos korba, mert hát az nagyon menő ám... na aki nem csinálja azt ami menő az már nem él...

Felfedezhető a logika teljes hiánya, de nekik ez így jó.

2015. márc. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom milyen szakra jársz, de nem hiszem, hogy mindenki állandóan bulizni jár... Vagy az nagy büfé szak lehet ahol ezt mindenki meg tudja tenni.

Én is inkább beülősebb fajta vagyok, bár koncertekre én is szívesen eljárok ha van rá éppen pénzem. De nem zavar kicsit sem, ha valaki állandóan bulizni jár, mert nem az én dolgom, engem nem érdekel, hogy kapcsol ki a másik. Szerintem semmi sincs abban, ha megmondod, hogy te annyira nem élvezed a klubos bulizást.

2015. márc. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az iskolában megannyi tudásanyagot gyömöszölnek a diákok agyába, amit vagy nagy nehézségek árán, vagy sehogyan se képesek feldolgozni, és ezen dolgok sok feszültséget generálnak bennük. A feszültség levezetésére szétcsapják az agyukat szórakozással. A lényeg, hogy a megfeszített koncentrációt megkövetelő oktatást ne valami komoly intellektust igénybe vevő dolog kövesse, hanem valami ami kompenzálja azt. Egyszer fenn, aztán lenn. Teljesen érthető a viselkedés mechanizmusa. Hogy a bulit azonosítják az élettel is megérthető. Az élet ha belegondolsz a mozgással analóg. Miközben benn ülnek előadáson nem az aktivitás a jellemző, inkább a passzív figyelemösszpontosítás. A passzivitás ergo mozdulatlanság, ami az élőminőség (mozgás) ellentéte. Tehát aki nem bulizik nem él, mert nem aktivizálja magát. Persze én tudom, hogy szolidabb körülmények között is folyik az élet, amihez el kell érni egy érettségi szintet. Te is valószínűleg ide tartozol. Egyszer mindenki felnő majd, és kellően érett lesz, hogy az élet ne az érzékek kielégítéséből álljon csupán.

Lényeg a lényeg, tekints úgy reájuk mint még gyermekekre, akik ismerkednek a világgal, amit a matériánál kell kezdeni.

2015. márc. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De ha már annyira a mozgást vesszük alapul, akkor sokkal jobb módja az aktivizálódásnak a bulizás, mint a beülős ivás. Mert akkor ennyi erővel iskolában is lehet aktivizálódni egy adott fejlettségi szintet elérve. Szerintem sokkal egyszerűbb lenne nem ennyire ezoterikusan megközelíteni a dolgot, inkább annyit mondani, hogy a mai fiatalok nem tudnak meglenni közösség és néha ital nélkül.
2015. márc. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igazából én nem vagyok egy olyan túlzottan eljárós/bulizós típus (sőt, nagyon nem), de amikor elsőéves voltam, minden héten elmentem az egyik buliba (van az egyetem közvetlen szomszédságában három szórakozóhely is) haverokkal, leültünk és jól benyomtunk, miközben néztük a lányokat és hallgattuk a zenét.


Eléggé melós szakra jártam (építész), de nekem ez akkor még simán belefért. Később már annyira nem, de azért úgy is havonta egy-két alkalommal elmentem és néha - ha jól éreztem magam - táncikáltam is random lányokkal. Később meg, amikor már öregebb voltam, csak én is kocsmázni jártam haverokkal és biliárdozni/dartsozni. De az már más volt.


Őszintén szólva nekem baromira hiányzik ez az egész.

2015. márc. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ha az érthető, hogy a bulit azonosítják az élettel, az is legyen érthető, hogy van, akinek majdnem teljesen kimaradt mindigis. Jó, az "bűn", ha ki se próbálja - nem is ismerek ilyet -, mert ha megtetszik neki, igenis járjon el, élje ki magát.


Én csak a gólyatáborban voltam egyetemi buliban.

És ahogy írtam, a csoporttársaknál is azt tapasztalom, hogy már nem nagyon járnak. Vagy az elején jártak vagy akkor se.

Inkább beülnek valahova alkoholt vagy épp nem alkoholt inni.


Nekem például egész egyszerűen unalmas a diszkó - hadd nevezzem így, úgy érzem, így érthető teljesen tisztán.

A szellemi pörgés kell nekem, hogy elgondolkozzak vagy beszéljek vagy más beszéljen. Akár totál hülyeségeken gondolkozni vagy beszélni róla. Akár kicsit filozofálni. Akár sajnáltatni magunkat. Akár kicsit pletykálkodni.

Nekem a diszkóban monoton is a zene, nomeg egyszerűen megunom az egész estés táncot.

Ettől függetlenül megértem azt, aki jár, van egy-két nagyon jó haverom, barátnőm, akik szoktak szórakozni. Annak azért örülök, ha nem piszkálnak, hogy én miért nem.


Mozogni tényleg kell amúgy.

Nekem ez sok gyaloglásban nyilvánul meg, illetve sokszor lépcsőn megyek fel lift, mozgólépcső helyett, emellett szoktam sportolgatni is. A fotózás is hobbim, ez részben gyaloglásból áll.

2015. márc. 3. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!