Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan kellene azt a gondolato...

Hogyan kellene azt a gondolatot kezelnem, hogy az évek amik elmúltak már sokszor inkább boldogtalanok voltak és sok mindent ki is hagytam?

Figyelt kérdés

Az évek során eldöntöttem, hogy ki szeretnék menni külföldre dolgozni és élni mivel túl sok minden van a világban, amit látni szeretnék. Így az érdeklődésem e téma köré fordítottam. Megismertem egy srácot, aki külföldi (ország mindegy) és olyanokat mesél, hogy gyerekként mennyi mindent csinál és hány féle országban jártak a családjával stb...


Nekem személy szerint a gondolat is fáj, hogy az én gyerekkorom nem telt ugyanilyen jól. Az emberek szemetek voltak és vagy pénz vagy lehetőség híján sok mindent ki kellett hagynom, amit nagyon bánok hogy később már nem lesz ugyanolyan mintha gyerekként csináltad volna. (pl.: családdal lemenni nyaralóba... suli után bent maradni a haverokkal valamit sportolni...nekünk ilyen sosem volt) A másik eshetőség meg, hogy pénzünk nem volt és ezért is nem volt lehetőség valamire, mint például 1-2 normális hetet évente eltölteni valahol...


Mióta ez realizálódott bennem azóta sokkal jobban küzdök a megmaradt időmért és saját magamért, hogy ne kelljen elviselnem a tudatot, hogy ez folytatódhat és hogy kint élve talán azt az életet éljem amire vágytam volna...(Minden tiszteletem a családomé, mert nem rosszak a körülmények viszont annyira "üres" az a rengeteg év..)


Ezért nagyon sokat foglalkozom a témával, hogy jobb legyen később és még az is hozzájárult, hogy valahogy a magyar mentalitás is megfertőzte a dolgokat. A barátok nem voltak igaziak és a mentalitás is teljesen olyan a mai napig, ami nagyon azt sugallja, hogy felületesek a barátságok.


Ti hogyan tudnátok hozzáállni a dologhoz, hogy ez mind elment így?


(Kérlek ne írjatok kommenteket, hogy külföldön nem jó meg hogy nem tisztelem azt amit kapok vagy hogy ne nézzem mások életét)


20/F



#külföld #vágyakozás #boldogtalanul
2015. ápr. 4. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyet meg kell jegyezned: Jó már volt.
2015. ápr. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ugy, hogy nezed a jo oldalarol, azaz ez a gyerekkor es csaladi elet (anyagiak) segitettek hozza teged ahhoz, hogy almaid legyenek, vagyaid, raadasul olyanok ami uj dolgok megismereset jelenti. Es ez egy nagyon jo dolog!

Koncentralj a jovore, pontosan mit szeretnel arra mennyit, hogyan tegyel felre vagy mit tanulj stb. es tedd azt. Azon hogy masnak milyen volt a gyerekkora kar sok idot lamentalni, hiszen a gyerekkorunkat (eleve a szuleinket) nem mi valasztottuk (egyes elmeletek szerint igen;-)), de gyerekkent semmikepp nem valtoztathattuk meg hogy milyenek legyenek a nyarak stb.

meg nezheted ugy is, hogy vajon z a kulfoldi most elorebb van? O talan szeretne ide koltozni, megismerni ezt az orszagot vagy egy masik csoro orszagot? Mert lehet nem...vagy kepes lenne kuzdeni most, ha eddig minden az olebe hullott? Kicsit sarkitok, de becsuld meg azt ami neked jutott es elore nezz! Hajra valtsd valora, amit szeretnel a multba nezegetes csak visszahuz.

2015. ápr. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt hittem, 40-50 éves vagy :D A végén láttam, hogy 20 :-)

A 8 általánost 6 iskolában jártam (anyám állandóan költözött), 13 évesen láttam először a Balatont, de akkor is szakadt az eső és 30 évesen először a tengert. Szóval tudom, miről beszélsz, bár nekem nem üres volt a gyerekkorom, hanem kifejezetten rossz.


Jól írta az előző, ne a múlton rágódj...azt írod, sokat foglalkozol a témával, hogy jobb legyen később. Én meg azt érzem vagy tanácsolom, hogy ne a múlttal foglalkozz, de a jövővel se túl sokat (max annyit, hogy mit szeretnél), hanem a JELEN-ben próbáld meg megtalálni a lehetőségeidet a boldogságra!


Mire gondolok, leírok egy példát:kb. 10 éves volt a gyerekem, volt egy szabad napunk, szerettem volna elvinni valahová kirándulni. Bp-i vagyok, de akár csak a Hűvösvölgybe kimenni is 3 ezer ft lett volna, olyan drága a közlekedés. Próbáltam uticélokat keresni, de mindegyik 2-3 ezer ft lett volna, nekem meg csak 1.000 volt. Nem hazudok, 2 és fél órát küzdöttem a net előtt, amíg kitaláltam, hová lehet menni ennyi pénzből: a végén felültünk a vonatra, elmentünk a Ferihegyi repülőtérre és egész délután néztük a repülőket a fiammal, ahogy felszállnak, meg leszállnak, befordulnak a kifutóra, stb.... és jó volt, kellemes kis időtöltés volt. nem volt egyszerű, de megtaláltam a lehetőséget a boldogságra :-)


Kérdezd meg magadtól, mi az, ami boldoggá tenne, de ne nagy célokat tűzz ki magad elé, mert azt nem biztos, hogy eléred. És ha a jelenben boldog vagy, akkor a jövő is jobban megy... amúgy meg egyáltalán nem biztos, hogy más országban boldogabb lennél...

2015. ápr. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást. :)


Végül is az egész onnan indult, hogy később nem teljesen lehet ezeket már bepótolni úgy érzem, és nem tudom hova tenni a dolgot.

2015. ápr. 4. 21:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Nézd, nekem az anyám sok mindent tiltott, nem engedett, nem támogatott, hanem inkább mindenben elgáncsolt. Én is néhányszor elgondolkodtam azon, hogy hol tartanék, ha nem ilyen lett volna az anyám, de ennek semmi értelme nincs... azzal kell gazdálkodni, ami van :-) és én nem 20 éves vagyok, mint Te, hanem sokkal több... Még előtted az élet, sok mindent megvalósíthatsz :-)


Ha mindig máshová vágyódsz, akkor sosem leszel boldog a jelenben.


Ja, és eszembe jutott még egy hatalmas közhely :D messziről jött ember azt mond, amit akar :D persze nem vonom kétségbe, hogy külföldi ismerősöd jobban él(t), de ha már itt tartunk, képzeld el, hogy egy afrikai éhező szegény hogy irigyellne TÉGED :-)


Nagy túlélő technikám, hogy ha boldogtalan vagyok, akkor számbaveszem, amim van :-) ami esetleg természetes nekünk, de másoknak nem (pl. van kezem, látok, stb.)

2015. ápr. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

20 évesen még nem maradtál le semmiről (na jó, legfeljebb arról, hogy a haverokkal benn lógj a suliban tanítás után:), de ezért gondolom, nem szeretnéd a sulit újrakezdeni. Szóval nem maradtál le semmi "fontosról". Még akármilyen célod elérheted az életben.

Én már elmúltam 30, én már lemaradtam egy-két dologról, de számot vetettem vele és kész. Előre tekintek, és abból igyekszem a legtöbbet kihozni, ami van.

2015. ápr. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

JÉZUSATYAÚRISTEN!!!

Esküszöm, mintha majdnem saját magamat olvastam volna!!!

Nagyon-nagyon hasonló dolgokon szoktam én is rágódni nap mint nap és most megnyugodtam, hogy nem vagyok egyedül!! :D


Köszönöm Kérdező!

2015. ápr. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Na megtaláltam a sorstársam ! :D


Habár fiatalnak tűnök amúgy attól függetlenül igaz az hogy sok olyan élmény van amit nem tudom mennyire lehet visszahozni. És a részek amiket írtam a kérdésbe amúgy a kommentelőknek mondanám hogy mind fontos a dolog megértésében. Ha nektek olyan gyerekkorotok van ahol folyton rossz emberek között voltatok akkor keserű érzés fog el hogy sose lesz olyan gyerekkori barátod akivel volt valami szép emléked...

2015. ápr. 5. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!