Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem gondoljátok hogy tulajdonk...

Nem gondoljátok hogy tulajdonképpen a "kötelezően" betartandó normák miatt boldogtalanok sokan/vagy épp vagyunk mi boldogtalanok?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben történt dolgok után kezdtem csak el ezen gondolkozni és már unom azt hogy családom szinte kötelezően rám akarja erőltetni azt amit én is szeretnék, de közben én már kezdek ettől totál stresszes lenni. Bár én is jó körülmények között képzelem el az életemet a továbbiakban, de gyűlölöm ezt az erőltetés dolgot, én szeretném tudni hogy mit és hol és hogyan tanulok. Első osztályos korom óta mind első tanuló voltam, kitűnő jegyekkel, de komolyan idővesztegetésnek érzem az egészet már, mert miközben én itthon ültem és tanultam más élte a fiatalságát. Persze, én is kimentem barátokkal, de engem sosem engedtek 2 óránál tovább. Aztán ott van velem egyidős barátnőm aki idén júliusban fog szülni. Se tervei nem voltak suli befejezése után, érettségit se sürgeti és totál boldog és látszik rajta. Igaz hogy a szülei eltartják meg náluk más a gondolkoásmód, de úgy szeretbék én is olyan felhőtlenül élni, úgy hogy ne mások szóljanak bele mit miért teszek, hogy tudjak a magam módján boldog lenni. Én nem azt akarom hogy más szabja meg nekem a boldogságot. Gondolkoztatok már ti is ilyeneken fiatalok?

-egy elkeseredett 19 éves lány-



2014. febr. 23. 14:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolkoztam ilyeneken. Erősen kétlem, hogy az a felelőtlen 19 éves, aki nemhogy a szülein élősködik, de még egy gyereket is a nyakukra szül, az igazán boldog ember. Mit tud felmutatni, ha megkérdezed, mire büszke? Te a jegyeidet, a szorgalmadat, a kitartásodat, majd a jó munkádat és a saját pénzedet, miközben ő élheti a panelprolik lecsúszott, felelőtlen életét. AZ nem a boldogság...
2014. febr. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Van ki eltartsa. Szóval anyagi gondjai biztos nem lesznek soha (míg a családja él és barátja mellette van-hmarosan férje lesz az illető). Bár az én elveim szrint 18 évesen (még nem töltötte be a 19-et) nagyon korai a házasság és a gyermek, családalapítás, mégis meg kell emeljem előtte a kalapomat.

Szerintem két féle boldogság létezik, és a legofntosabb a belső boldogság megléte, mert azt a kulcs a sikerhez. Most hiába lenne nekem is temérdek pénzem, ha mellett egy barátom se lenne, se senkim és nem érezném magam boldognak. Valahogy a pénz nem mindig boldogít, de jó ha van.

2014. febr. 23. 15:11
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó ha van és még jobb, ha te szerezted meg magadnak. Szerinted a barátnőd mikor fog a saját lábára állni? Szerintem soha. Az milyen élet már, hogy semmit nem tehet meg spontán, hanem még harmincévesen is az anyjától, vagy az aktuális barátjától kell kikunyerálnia egy pár cipőt... Neked jó munkád lesz, utazgathatsz, öltözhetsz szépen, idővel lesz egy csodaszép autód, eljárhatsz a baráti köröddel bárhová, finanszírozhatod a hobbidat... szerintem inkább ez a boldogság, nem az az, hogy kibújok a munka alól, ami talán kényelmes ugyan, de ezzel olyan kiszolgáltatott helyzetbe kerülök, mint egy gyerek.
2014. febr. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
De, de igen így gondolom. Ezért is b"szok mindenre és mindenkire. Az iskola már régesrég nem ott tart, hogy az életre nevel. Jegyekkel versenyeztet, és szar alak vagy, ha nem felelsz meg az elvárásoknak. Suli után kötelező a tovább tanulás, munka, házasság és gyerek. Unalmas körforgás, mégis annyian ebben vélik a boldogságot és beteljesülést!
2014. febr. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges azt nézned hogy a másikkal mi van, lehet te boldognak hiszed, de neki is biztos vannak sz..r napjai, vagy szokott búslakodni...de ha mégsem, akkor is kit érdekel? 19 éves vagy, tulajdonképpen innentől neked kell talpra állnod, és kiállnod magadért, és úgy élni ahogy te akarsz.
2014. febr. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy nem kéne mások után menjek hanem saját magam után, hogy én mit akarok. Lehet barátnőmre is féltékeny vagyok amiatt hogy neki "összejött minden jó". De olyankor csak elgondolkozom jobban, hogy ténleg olyan jó az amit ő felvállalt? És csak rájövök hogy ebben a korban akármennyire is érett, kissé elkapkodták a dolgot. Nekem még lehetőségem lesz életetem párjt megtallni, addig élni az életemet, karrier alakítani, az alapokat megteremteni magamnak, s nem mástól függni (ami egy idő után gondokhoz vezet, veszekedésekhez). Hiába az ő barátja(hamarosan férje) megmondta neki hogy eltartja, de akárhogy is számoltam a pasi fizetését, sehogysem elég : kisgyerekre, újszülöttre rengeteg a kiadás eleinte, és akkor még élelmiszert vegyenek és még lakbért fizzesenek kb 100.000-120.000 ft-ből? Szerintem lehetetlen, de nem én dolgom.
2014. febr. 23. 17:39
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Van ki eltartsa. Szóval anyagi gondjai biztos nem lesznek soha "


Ne vedd ezt annyira biztosnak. Én meg azt látom, hogy utána jön a pofáraesés, hogy a családnak esetleg elege lesz a koloncból, vagy a hirtelen anyagi jólét megszakad mert a vállalkozó apuci infarktust kap, a gyereke apja mással lelép, ő meg nehezebben talál új társat mert sok huszonéves fiú nem pótapuci akar lenni. Álláskeresésnél is hátrányban lesz mint tapasztalatlan, normális végzettség nélküli kisgyerekes anya (munkaerőpiacon ez egyenlő a leprás kategóriával).

Azért arra építeni az életét hogy másoknak ki van szolgáltatva az nem annyira irigyelendő.

2014. febr. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

nem olvastam végig rendesen.


én csak annyit mondok, hogy hozzászoktam már hogy az emberek hülyék, nekem az is elég ha van pénzem és meg tudok élni. kb 0 esély van arra hogy olyan embert találj aki a saját életét éli és nem színészkedik, mellesleg értelmes is és tűrhető.


mellesleg ha van eg yminimális anyagi önállóságod, nem szorulsz színészkedésre. lehet hogy senki se fog szeretni de legalább nem leszel szociális prostituált

2014. febr. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

a helyedben nagyon nem irigyelném a barátnődet. oké, még ő is tanulhat, neki is lehet normális élete, de jobb ha az ember nem kapkodja el a dolgokat, a saját ütemében érik meg a gyerekvállalásra, komoly kapcsolatra, házasságra. épeszű 19 éves lány nem szül az ősei nyakára végzettség nélkül.


azt sose bánd hogy tanultál, vannak ambícióid, és nem vágod el az életedet, nem leszel kiszolgáltatott, eltartott.

hidd el, sokkal jobb érzés a saját erőnkből elérni bármit mint hogy mindent a feneked alá toljanak.


a boldogságot olyan sokmindenben meg lehet találni. akár egy jó állás, egy hobbi, egy kedves szerető fiú személyében.


én sosem éreztem hogy bármit rám erőltetnének, annyi volt az elvárás hogy ne lustuljak, minden napomnak legyen valami eredménye.

2014. febr. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

De utálom az ilyen embereket, mint a kérdező, jön a saját siránkozásával, meg hogy ő mennyire "elkeseredett", és de sz..r neki, brühühü...és ahelyett hogy magával törődne, inkább a "barátnője" életét bírálja ott ahol csak teheti.


Egyszerűen gáznak tartom, ha valaki a saját elcseszett élete helyett a máséval törődik...

2014. febr. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!