Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért csámcsognak sokan az...

Miért csámcsognak sokan az egyetemi gólyatáborokban történő dolgok miatt? Nem kötelező sem elmenni sem bármit is csinálni-mégis úgy adják elő sokan, hogy "ezt kellett csinálni". Nem kellett!

Figyelt kérdés

Egyik rádióműsorban is vezető téma, hogy kinek milyen gólyatábori élménye volt és milyen szörnyű fúj, meg züllés, meg erkölcstelen, meg miért nem szerveznek mást. Megy a szájtépés.


Hát kérem.

1) nem kötelező elmenni

2) ha elmész nem kötelező bármiben is részt venni

3) mégis mire számít aki elmegy? Versfelolvasó estre?


A szervezők olyan programot szerveznek amire igény van. Ha piálás hányás dugás van, hát azért van ez, mert erre van igény.

Ha a szervezők polemizáló kultúrestet tartanának, üres lenne a placc.

Olyan ez mint a Győzike só. Nem kell nézni. De ne tépjük a szánkat hogy Győzike só fúj. A Győzike só azért megy mert nézték. Sokan. Persze beismerni kevesen ismerik be. Akinek nem jön be: hát ne nézze.


És akkor megszólalnak olyan segghülyék, mint egy csaj aki azt kifogásolta hogy fehérneműre kellett vetkőzni és dugást imitálni fiúkkal, meg a fiúk lába közé függesztett banánt kellett megenni.

Hát és? Anyukám fegyvert fogott valaki a fejedhez hogy csináld? Mondtad volna: nem. És ennyi.


Én is voltam gólyatáborban és volt fészekrakó program. Mindenki elkezdte magáról dobálni a ruhát halomba. Önkéntes alapon mindenki addig vetkőzött míg akart.

Volt aki pólót gatyát vett le, más pucér lett és ott állt egy szál semmiben. És? És akkor mi van? Ha valaki nem akart beállni nem állt be. Ha valaki beállt, de meggondolta magát közben közölte hát én tovább nem megyek és kiszállt. Senki se rángatta vissza.


Engem is hívtak, mondtam kösz, de nem. És ennyi. Nem ugrottak rám és vonszoltak oda erővel. De aki meg vetkőzött vagy banánt evett a fiúk lába közül az ne picsogjon már utólag!

Mi a jó francért nem hagyta ott?


Nem kötelező ám a saját hányásunkban mattrészegen fetrengeni a földön és anyuka apuka pénzét szórni. De aki meg ezt teszi önszántából, ne picsogjon!


Én is voltam mint írtam, és első este elmentem zuhanyozni majd ki is jöttem hamar mert dugtak épp a zuhanyzóban. Olyan részegek voltak hogy hívtak harmadiknak.

Csak épp nem volt kedvem két részeggel kettyinteni, meg épp a srác segge se vonzott túlzottan.


Aztán fogtam magam kaptam a hátizsákomat, fel a késő esti vonatra és haza. Otthagytam az egészet. Senki se tartott vissza senki bár azt utánam kiáltotta valaki hogy ilyen egy gólya? Gyáva!

És ? Hát nem mindegy hogy egy vadidegen részeg barom mit óbégat?


2015. ápr. 10. 12:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Ez már nekem is eszembe jutott. Ilyen helyeken semmit nem "kell".

Én el sem mentem sem a gimisre, sem a fősulisra, hát... jól tettem!

2015. ápr. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem tetted jól mert akkor legalább saját szemeddel láttad volna hogy az egyesek által csak kamunak bélyegzett sztorik mind igazak.

ÉS ahogy írtam: nagyon sokaknak bizony erre van igényük.

Persze ha kérdeznéd habzó szájjal tagadnák.

2015. ápr. 10. 12:36
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Na most ha az erőszakolós esetekre gondolsz, ott azért picit más a helyzet, akkor nem volt lehetőség azt mondani, hogy én nem kívánok részt venni a megerőszakolásban.


A többiben egyetértünk nem kötelező a részvétel, persze van egyfajta közösségi nyomás, ami sokaknál elég erős.

2015. ápr. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Te is eljöttél, mert nem erre volt igényed.

Amikor én voltam, ott a fele társaságnak nem erre volt igénye, hanem megismerni a csoporttársakat, hogy ne vadidegenekkel teljesen egyedül legyünk. Kihúztuk a hetet a barátnőmmel, de soha többet :D

Ez a hét arról szól, hogy "ereszd el hajam". Ha valaki olyat tesz, amit nem akar, az az ő baja. Ami ott történik, ott is kellene maradnia. Viszont egy jó szaftos sztori, amiről lehet csámcsogni (a rádióban).

2015. ápr. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Közösségi nyomás? Ja azokra az akaratgyenge birkákra gondolsz akik gondolkodás nélkül követik a vezérbirkát akkor is ha szakadékba megy?

Hát egy ilyen ne sírjon utólag.

2015. ápr. 10. 12:40
 6/16 anonim ***** válasza:

Ó, nekem az is bőven elég volt, amit a két évvel idősebb unokanővérem előadott, hogy miket csináltak. Sőt, bőven sok(k) volt!

Így megspóroltam a szüleimnek a vonatjegyet meg a tábor árát.

(Első)

2015. ápr. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
így igaz, senki se kényszerít arra, hogy megcsinálj minden hülyeséget, de ha nem csinálod akkor minek mész el? ha már ki lett fizetve az a sokezer forint akkor inkább végigmaradok ott és próbálom jól érezni magam.
2015. ápr. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Alábecsülöd a közösségi nyomás erejét, és nem vagy túl megértő a gyengékkel. Ha képes vagy szembemenni a többséggel, vezetőnek kell állnod :)


[link]

2015. ápr. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%

Könnyű ítélkezni. Viszont tény, hogy egy gólyatáborban olyan emberek vannak, akiknek élettapasztalatuk még nulla, a közösségbe tartozás iránti vágyuk erős, ráadásul az egész felelősség a nyakukba van akasztva egy olyan szituációban, amivel nem tudnak mit kezdeni.


Nem azt mondom, hogy mindenki automatikusan fel van mentve. De én például konkrétan azt éltem meg, hogy kellett és lehetett sokat inni, ráadásul abban az időben mentem mérnök szakra, amikor még alig akadt ott néhány lány. Tehát mindenki engem hívott meg. Én pedig előtte életemben kétszer ha ittam alkoholt, tehát két koktél után, amit hamar megittam, mert finom volt, úgy kellett felmosni.

Persze lehet mondani, hogy miért nem tudtam. Na de honnan a fenéből tudtam volna?

Nekem csak az a szerencsém, hogy - talán a korábbi rossz tapasztalatok miatt - a lányokra külön odafigyeltek. Pontosan nem emlékszem a történtekre, de ha nem így van, én is a megerőszakolt áldozatok számát gyarapítanám. És nem gondolom, hogy tehetnék róla.


Na mindegy. Más szemszögből látjuk a dolgot, valószínűleg meg se fogsz próbálni belegondolni. Pedig van az éremnek másik oldala is.

2015. ápr. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Hát én nem tudom, de a világ legkönnyebb dolga volt azt mondani hogy nem. Mi van ebben nehéz? Jössz inni? Kösz nem. Vetkőzz. Anyád. Mi ebben a nehéz? Felfoghatatlan.

Az is könnyű volt, amikor fogtam magam felkaptam a hátizsákom és csá ott se voltam.


AMikor még általánosba jártam, 1000x kínáltak cigivel. Sose próbáltam ki, egyszer se egy slukk erejéig se.

Ennyi volt a titok: nem kérek. Soha senki se próbálta erőszakkal a számba tömni.

Sokan meg picsognak hogy "rászoktatták őket" Rászoktatták, a túrót!!! Miért, nem önként vetted a szádba a cigit?


"Ha képes vagy szembemenni a többséggel, vezetőnek kell állnod "

2015. ápr. 10. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!