Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Befizettem a kötelezőt- mégis...

Gatyád kérdése:

Befizettem a kötelezőt- mégis megszüntették?

Figyelt kérdés
2014.12.16-2015.03.15 ezt a csekketbefizettem 2015.02.16kor és most küldtek egy csekket amin 2014.12.16-2015.02.14 ig kérik az ujcsekken meg hozzáírták hogy törlési értesítő a biztosításom megszüntették. ezt megcsinálhatják velem??az egészet nemértem már

2015. ápr. 4. 13:26
1 2
 1/16 szántóvető ***** válasza:
pedig nem bonyolult,későn fizetted be.még tavaly be kellett volna.én is így jártam régen de nekem elvették a 10-es bónuszomat is.szerencsére ez a szabály már megszűnt.
2015. ápr. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszod. de akkor most miért kel befizetnem ugyanazt mégegyszer? és ilyenkor tudok egyből új biztosítást kötni???
2015. ápr. 4. 14:34
 3/16 A kérdező kommentje:
az auto egy cégé nekem csak kölcsönadták. ilyenkor ha bemegyek és kifizetem a szerintük jogosan követelt összeget az én nevemre köthető új biztosítás??
2015. ápr. 4. 14:42
 4/16 szántóvető ***** válasza:
írj nekik emailt,csatold mellé a befizetett csekket.2x biztosan nem kell kifizetni.újat kötni tudsz bármikor,ha neten töltesz ki kalkulátort akkor rákérdeznek hogy van-e biztosításod,itt bejelölöd hogy díjfizetés miatt megszűnt.de ellőtte vedd fel a kapcsolatot az astrával,hátha van esély a mostani biztosítást megmenteni.hívd fel őket most,hátha van ügyfélszolgálat.
2015. ápr. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 szántóvető ***** válasza:
nem tudom hogy céges autó esetében milyen adatokat kell megadni.először a mostanit tisztázd le.
2015. ápr. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. hivtam őket de hétvégén nincs telefonos összeköttetés velük. meg husvét miatt hétfőn se. kedden egy debreceni irodába bemegyek személyesen ott gondolom megtudják mondani hogy mit csináljak nem???? kösz mindent mégegyszer szépnapod legyen!!
2015. ápr. 4. 14:49
 7/16 szántóvető ***** válasza:
igen,az a legjobb ha személyesen bemész a befizetett csekkel.szép ünnepet kívánok.
2015. ápr. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

62 nappal fizetted be később, mint az esedékesség (2db 31 napos hónap telt el). Az esedékesség (amikor a díjat be KELL fizetni, az a biztosítás első napja, esetedben 2014.12.16. Amikor online megkötöd a biztosítást, akkor is csak 60 napod van "késni" az első csekkel. Ráadásul nem a feladás számít, hanem a beérkezés, ami +2-3 nap.


Tehát nem tettél eleget a biztosítási szerződésben. Jelenleg kb 100-110 nap fedezetlenségi díjnál tartasz, ami a napi kb 300Ft-os díjjal számolva kb 30-33000Ft lesz. Minél előbb köss biztosítást. Ne csodálkozz, ha ezt a ~30000Ft-ot is követelni fogják, valamint iszonyat drága lesz a biztosítás.

2015. ápr. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Mikor küldték ki az újabb csekket? (általában ha csekken fizeted, akkor a törlésig kapsz 3db-ot ugyanarra az időszakra, hátha elkeveredik, de 2-t biztosan...)


a fedezetlenségi díjad egyébként csak 50 nap körül van, azon napokra, melynél a biztosító kockázatban állt nem kell fizetni. (bár az összege adóval inkább 500Ft/nap... de a kw-tól függ)


csak az üzembentartó köthet biztosítást. Te csak akkor, ha meghatalmaz az üzembentartó hogy a nevében eljárj, akkor. Illetve az aláírási címpéldány másolat természetesen kell...

2015. ápr. 5. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
koplárovics béla labdarugo spanom :) üdvözöllek kösz a válaszokat. hát most szombaton jött az uj csekk. én eddig végig abba voltam hogy a biztosítás jo. akkor én hiába megyek be a biztosítóhoz az üzembetartó kel hozzá???
2015. ápr. 5. 09:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!