Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Vidékiek! Ti vágytok Budapestr...

Vidékiek! Ti vágytok Budapestre? Igen, vagy nem? Van ennek valami oka?

Figyelt kérdés
A kérdező egy budapesti születésű lakos, vidéki felmenőkkel.

2015. ápr. 15. 09:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Nem. Laktam Pesten, a munkahelyem is ott van, de nem bírom azt a nyomort, a tömeget a járműveken és az utcán. Szeretem a csendet.
2015. ápr. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Volt amikor vágytam, és ki akartam törni a vidéki életből. Aztán felkerültem 20 évesen és 2 év elég volt. Más világ nagyon mint vidék. Nem azt mondom nem szerettem, hanem igazán az volt a bajom hogy túl stresszes és hangos volt. Azóta egy vidéki kisvárosban élek ahol reggelente nem a busz és a villamos jön velem szembe minden sarkon hanem egy biciklis és nincs rohanás.:)
2015. ápr. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Vidéken élek,Budapestre csak a bérek színvonala vonz.
2015. ápr. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Nem vágyom. Rendszeresen járok Budapestre munka miatt, annyi bőven elég belőle. Nem bírom a dugókat, hogy nem lehet normálisan közlekedni.

Viszonylag nagy városban (mármint itthoni viszonylatban) lakom, minden meg van itt, amire vágyom, de sokkal kényelmesebb és élhetőbb, mint Budapest.

2015. ápr. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 Trafó1 ***** válasza:
61%
A franc költözne Pestre, nagy a forgalom, állandó a tülekedés és az ideg beteg ember is rengeteg.
2015. ápr. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
4. éve lakom Pesten, szeretem. Kisvárosból származom, mindig is nagyvárosban szerettem volna lakni (nem Debrecen méretűre gondolok). Nagyon más, pörgősebb (én nem vagyok bulizós alkat), akármikor van hová menni, van itt millió világszerte ismert kávézó, bolt, könyvtár, mozi minden sarkon, na meg a tömegközlekedés. Van munkalehetőség. Én szvsz sokkal előnyösebbnek érzem az itt élést, mint vidéken.
2015. ápr. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
Én is vágytam sokáig Pestre, de jobb a vidéki élet.
2015. ápr. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Ki mit ért vidék alatt?

Én városban lakom. Minden van itt is, ha a szórakozási, kikapcsolódási lehetőségeket nézzük.

Budapestre nem vágyom. Vannak szép részei, de sok barátságtalan, koszos, lepukkant része is van.

Viszont a jelenleginél kisebb helyen sem tudnám elképzelni az életem. Gyakran utazgatok és kisebb városokban olyan rossz érzésem van, hogy este már alig van ember az utcán, vagy nincs egy színház sem.

2015. ápr. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromat a belvarosban toltottem, majd egy kisvarosba koltoztunk. Sokaig visszavagytam, ma is nosztalgiaval tolt el, ha Pestre megyunk, de mar nem koltoznek vissza.

De ha a lahetosegeket nezzuk, neha megis ugy erzem, h jobb volt ott, itt pl egy iskolabol valaszthatok a gyerekemnek, es csak fociedzes van. Vagyom a kulturara is, szinhazba menni, muveszfilmeket nezni, vagy akar egy koncertre eljutni.

2015. ápr. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Én Győrből jöttem Budapestre, 4 éve élek itt. Nagyon szeretem, a tömegközlekedés nagyon jó, a közbiztonság is jobb este és kevés a cigány Győrhöz képest. Éjszakai élet is jobb. A közlekedés is jobb, Győrben minden bolond 30-40-el az összes úton, itt meg 80-al mennek végre. Hátrány hogy nehéz csajozni, a pesti lányok furák, akit felszedtem az is mind vidéki volt.
2015. ápr. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!