Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy Magyarorszá...

Miért van az, hogy Magyarországon a vidékiek (kivéve a Budapest körüli agglomerációt) nem szeretik a budapestieket? De ennek ellenére a vidéki fiatalok szinte kivétel nélkül Budapestre akarnak menni tanulni és dolgozni?

Figyelt kérdés

2015. jan. 6. 22:53
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
31%
Szimpla irigység. Amíg nem vagy ott addig dögöljön meg összes akinek sikerült, aztán ha neked is sikerül akkor meg de jó.
2015. jan. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
60%
Amilyen ellentmondásosnak tűnik, olyan egyszerű. A budapestiek döntő részét beképzelt bunkónak gondolják vidéken. Ugyanakkor a fővárosban van a legtöbb lehetőség, ott van a legtöbb állás, köztük komoly fizetésekkel és ott van mindennek, a társasági életnek, kultúrának is a központja.
2015. jan. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
61%
#2 -es Ezt az utolsót nem kellet volna "ott van a társasági élet és a kultúra központja" ?
2015. jan. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
68%
Úgy értem, hogy rengeteg a színház, mozi és egyéb kultúrális és kikapcsolódási lehetőségek. Valamint a kevésbé központi emberek is megtalálhatják a nekik megfelelő társaságot. ha elég kitartóan keresgélnek.
2015. jan. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
36%

"Ezt az utolsót nem kellet volna "ott van a társasági élet és a kultúra központja" ?"


Miért ne? Nézz meg egy belvárost Kecskeméten, Szolnokon, Veszprémben a hét bármelyik napján, és nézd meg Budapesten. Vagy számold meg a színházakat. Hát elég egyértelműen ki lehet jelenteni hogy hol a központ.

2015. jan. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
32%

ez kisebbségi komplexus.

sok vidéki ember meg van róla győződve, hogy egy fővárosi lenézi a vidékit.

holott a fővárosban nincs az embereknek arra ideje, hogy a vidékieken gondolkodjanak. kb. mindenki lexarja a témát!

2015. jan. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Azért sok Pesti is adja alájuk a lovat a viselkedéssel. De legutóbb volt egy kérdés, ahol srác kis faluban lakott, és folyton arról sírt, hogy ott nincs élet, meg milyen szar ott lakni. Általában az ilyenek szokták lenézni a másikat irigységből.


A fiatalok megint olyan téma, hogy nagy részük mindig azzal jön hogy "ott mekkora élet van" és szimplán ezért akarnak Pesten lakni.


Meg a mai napig nem nőtték ki az emberek ezt a Pesti vs Vidéki gondolkodásmódot.

2015. jan. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
66%

Hàt én vidéki vagyok de nagyon nem vàgyom pestre !

a bunko Budapesti felfogàsrol anyit hogy vidéken is van !

na ozt akkor mi a f****sz van ? :D XD

akinek nem inge nem veszi magàra !

ennyi :)

2015. jan. 7. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
84%

Székesfehérváron,tehát vidéki nagyvárosban élek,az mellékes hogy nem cserélném el semmiért de:

Valóban ez az egész vica versa működik,mivel-egy-két hozzászólásból itt is az érződik-hogy a vidékiek lenézik a pestieket,de a pestieket sem kell félteni,ugyanolyan elánnal mondanak ad hoc véleményt a vidékiekről.Mint pl.irigyek.

Valóban,egy vidéki városban közel sincs annyira pezsgő éjszakai élet,munkalehetőség,a tanulási lehetőségek java része is Budapesten van,de személyes meglátásom hogy ezeket az előnyöket tökéletesen kompenzálják.

Szóval igen,muszáj Budapestre menni tanulni,dolgozni ha jót akarsz,mert csak ott lehet mindent,viszont akár tetszik a fővárosiaknak,akár nem,a város igenis koszos,büdös,és az emberek java része olyan hihetetlenül tud viselkedni a másikkal hogy az esettanulmányba való.(lehet Budapest rossz részén mászkálok,de elég sok bunkó,tahó és totálisan befásult,zombiként működő emberrel találkoztam)

Arról nem beszélve,hogy hány meg hány pestitől hallottam,hogy de szívesen költözne máshová.

Szóval nem csak a vidékiek nem szeretik a pestieket,hanem a pestiek sem éppen ölelik keblükre a vidékieket sem.

Mondom ezt úgy hogy bejárok Budapestre,Székesfehérvárról.


Az meg hogy milyen szórakozási lehetőségek vannak...nincs az a bőség zavara ebben a vidéki városban,de ha az ember hajlik rá,el tudja magát foglalni:

Pl.: itt is vannak bárok,pubok,csodaszép a belváros,parkok sok sok történelmi látnivalóval,rendezvények,emellett ha valaki jár erre,bátran kukkantson be egy jégkorongmeccsre.

Színház az nem a legjobb,ez igaz és hatalmas partyhelyeink sincsenek.Ha valaki erre vágyik akkor bizony irány Budapest,de nem mondanám-ebből kiindulva-hogy unalmas lenne az élet egy más nagyvárosban.

2015. jan. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
51%

Én 80 %-ban a "mocskos" Bkv miatt utálom Budapestet, amit egyébként gyakorlatilag lehetetlen kikerülni a nagy távolságok miatt. Amúgy megyeszékhelyen lakom, kb. a 2 kezemen meg tudnám számolni, itt hányszor vettem igénybe tömegközlekedést. Egyrészt ugye fél-háromnegyed óra alatt gyalog is ott vagy, akárhova mész a városon belül (majdnem), másrészt a buszok ritkán járnak, szóval soxor hamarabb ott vagy gyalog, mint busszal.

Másrészt Pestben az alap kosz, igénytelen környezetek, vidékhez képest rengeteg csöves, iszákos ember, ehhez kapcsolódóan húgyszag a kapualjban, és iszonyatos hangzavar az, ami irritál. Miután végeztem az egyetemmel (ami ide köt), húzok is vissza vidékre. :-) (Mondjuk a 7. kerületben lakom, ami azért nem egy Rózsadomb, azt hozzá kell tenni, de sajnos sok vidéki csak ezt a részét ismeri a városnak).

Amit viszont szeretek Pestben, az a sok munkalehetőség és az IKEA!!! 😃

2015. jan. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!