Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért alakult ki az emberekben...

Miért alakult ki az emberekben ez az izom "kultusz"?

Figyelt kérdés

Tehát, hogy a fiúknak izmosnak kell lenni, ahhoz hogy csaj legyen?

Muszáj izmosnak lenne a nőkhöz?



2015. máj. 10. 11:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem "muszáj" izmosnak lenni, sok nőnek nem ez jön be.


A kultusz maga többek között a média hatásának köszönhető (ahogyan a nők esetében az anorexia-szerű vékonyság, a lehetetlen test elérése lett a cél). Bizonyos szinten van evolúciós, biológiai alapja is, mivel egy izmos, jó fizikumú férfi nagyobb valószínűséggel védte meg a családját, szerzett nekik élelmet, mint nem izmos fajtársa. Persze ennek már nincs sok köze a jelenkor hisztérikus edzés-mániájához. Ma már ugyanolyan betegségnek számít a túlzásba vitt testépítés és a klasszikus testképzavarok (pl. anorexia nervosa, bulimia nervosa).

2015. máj. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%

Azért, mert így érzem jól magam. Elégedett vagyok, amikor a tükörbe nézek, nem fulladok ki pár emelet lépcsőzéstől és a nyári hőségben sem folyik rólam literszám az izzadtság.

Persze az sem utolsó dolog, hogy ahogy a nők végig mérnek. De miért is ne tennék, ha egy látszatra is egészséges, életerős férfit látnak?

2015. máj. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem nem a média hatása, szimplán vonzóbb egy olyan valaki, aki karbantartja a testét, erőt és egészséget sugároz. Elvégre már az ókori görögök is izmosra formálták a szobraikat.


Na meg az izmosságnak is vannak fokozatai a vékony szálkástól kezdve a Schwarzeneggerig. Én meg tudom érteni a nőket, és hogy ez jön be nekik. Meg aki edz, az is sokkal jobban érzi magát, megmozgatja az izmait, erősíti az egész testét, ellenállóbbá is teszi. És sokkal jobb utána tükörbe nézni. Na meg elég sok dicséretet kap az ember.


Meg ahogy látom a mai világban semmi nem jó. Most azt írjátok "edzés mánia van" máshol meg azt írják hogy mindenki el van hízva...


Sőt, a nőknél is hülyeség hogy csak a vékony lányok jönnének be mindenkinek, ezt csak a nők szeretik hangoztatni. Nem vékonynak kell lennie, hanem tennie kell a testéért. Sokkal vonzóbb egy nő is akkor, ha látod hogy odafigyel magára.


De ha saját magam nézem...régebben kondiztam, és meg is jegyezték hogy jól nézek ki, önbizalmat adott (mindig elég önbizalom hiányos voltam), a lányok is jobban nyitottak felém. Sajnos mostanra felszedtem plusz kilót, meg pocakot, és már saját magamnak is zavaró tükörbe nézni és látni hogy hogy nézek ki.


Plusz ha fiatalon kiépíted az izmaidat, akkor később is megmarad, meg kevesebb munkával is szintre lehet hozni. És tulajdonképpen azt a napi 1 órát mindenki rá tudná szánni.

2015. máj. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

A 3-as válaszolóval teljesen egyetértek.


A 2-es válaszolóval is egyetértek addig a pontig, hogy:

"De miért is ne tennék, ha egy látszatra is egészséges, életerős férfit látnak?"


Az a baj, hogy sokan csak tényleg látszatra néznek ki jól. Mármint rengeteg testépítő, vagy annak látszó tárgy tette tönkre magát különböző szerekkel. Szóval önmagában nem a testépítéssel van a bajom, magam is műveltem, hanem arra akarnék utalni, hogy az izmos kinézet és az egészség cseppet sem lineáris.

2015. máj. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
68%

# 4

Én egészséges testedzésről írtam. A felfújt izmok mellé általában nem társul kitartás és haveromból példájából kiindul már komoly megterhelést jelent 10m kocogás is a savasodás miatt.

De a totál mélypont most ő és a hozzá hasonló kretének:

[link]

2015. máj. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Koaxk Ábel ***** válasza:

Jah hát a Synthol... inkább hagyjuk...


Nem akartalak kioktatni nyilván értesz hozzá.

Én csak a laikusok számára akartam tudatni, hogy attól, hogy valaki látszólag jól néz ki, még nem biztos, hogy egészséges. Amúgy maga a test formálását, szépítését naturál formában maximálisan támogatom.

2015. máj. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%

Én nem azért kezdtem edzeni, mert az most divat, vagy mert menő, bár abban igazad van, hogy már minden utca sarkon ott feszítenek a Scitec meg BioTech strandfiújai. Szerintem ez csak árt a testépítés megítélésének, mert az egyszerű paraszt még mindig csak annyit lát, hogy "felfújt izmok", meg "mesterséges porok", és hasonlók.


Személy szerint azért kezdtem edzeni, hogy egészségesebb legyek. Ez volt az elején. Most már azért edzek, mert imádok edzeni. Az eszközből cél lett, ennek ellenére van célom is; mégpedig egy olyan testet építeni, ami törekszik a tökéletes szimmetriára, az arányosságra, olyan ideál-szerű. :)


Mindig is csak egy "kellemes mellékhatásnak" tartottam azt, hogy a sport és a testem miatt egyre több nőnek tetszem. Sosem miattuk edzettem, mindig csakis magam miatt.


19/F

2015. máj. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Mert tudatosan gerjesztik.. Ez egy uzlet, amiben rohadt sok penz van. Fittness-berlet, taplalek-kiegeszitok, fogyokuras szerek, edzesprogramok, stb..

Nekem mindig volt csajom, sot JO csajom volt mindig, pedig nem voltam "izmos". Ettol meg nem izzadtam le, ha mondjuk fel kellett rohanni az 5-ik emeletre, annak semmi koze az "izmossaghoz". Most olyan "csajom" van, h a hurkagyurkaknak mindig majd`kiesik a szemuk, mikor meglatjak.. Nem is cserelnem le semmilyen zorgo csontu cicamacara, az tutti.

Nem izmok kellenek, hanem onbizalom es szurkeallomany. Akinek utobbibol kevesebb jutott, az kompenzal es eltolja a merleget az izmok fele.. ;)

2015. máj. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
65%

"Nem izmok kellenek, hanem onbizalom es szurkeallomany. Akinek utobbibol kevesebb jutott, az kompenzal es eltolja a merleget az izmok fele.. ;)"


Szemmel láthatóan neked egyik sincs ha ennyire szűk látókörű vagy. Tény hogy maga az izom "kevés", viszont egy átlagos, vagy rondább pasi legyen akármekkora önbizalma is, már az arca miatt is mínuszból indul a nőknél, akkor miért is baj az, ha a hiányosságát a testével kompenzálja?


Úgy mellékesen nem csak a "hülye izomagyúak" kondiznak, hanem egyetemisták, értelmiségiek, mérnökök, tudósok...de gondolom egyszerűbb mindenkit egy kalap alá venni.

2015. máj. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Okostoni: Mi a tokomet latsz Te rajtam szemmel a monitorodon? Kuldtem volna neked fotot?? Ezzel a nevvel mit kotekedsz? Zambo Jimmy szted mennyire volt ronda?? Volt olyan no, aki mikor eloszor meglatta eloben, meg is jegyezte magaban: huu szegeny , de csunya..! Aztan fel ora mulva olyan szerelmes volt bele, azt se tudta hol van. Igaz, “konnyebb” dolga van annak, aki jokepu. Ez viszont nem jelenti azt, h a fizikummal kell kompenzalni. Az onbizalmat kene “gyurni”. A mernokok nem gyurjak ki magukat a - Te interpretaciod szerinti -“hulye izomagyu” kategoria szintjere, ez gondolom nem tunt fel szemmel lathatoan.. A kommentem lehet, h csipos volt, de akinek nem inge nem veszi magara. Te magadra vetted.. Ferfias akarsz lenni? Legyel az. De NE az eloirt trendek szerint legyel az. 1914-16-ban az volt ferfias, akin egyenruha volt.. Meg 39-44-ben mondjuk.. Mikor epp mi jon jol a hatalmaknak.. Most eppen az jon jol, h jol megfejjek a birkakat. Legalabb nem kuldik oket a vagohidra.. Egyelore.. Ennyit akartam mondani, most mehetsz vissza nyogni es izzadni a budos, levegotlen konditerembe ;)
2015. máj. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!