Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért baj az, ha társasági...

Miért baj az, ha társasági életet élek?

Figyelt kérdés

Most, hogy nyár van, elég sokat járok el itthonról. Múlt hét pénteken diszkóban voltunk, szülinapot ünnepeltünk, azelőtt 3x voltunk a közeli kocsmában tegnap az egyik karaoke partyn a városban. Anya és a legjobb barátnőm egy követ fújnak, szerintük elég lesz, túl sok pénzt költök el, túl sokszor maradozok ki és sok lesz a pasizásból is. Két napja nem aludtam itthon:

tegnap azért, mert a klubban ahol voltunk balhéba keveredtünk pár sráccal és barátnőm eltűnt én meg bucira sírt fejjel nem akartam hazamenni így ismerősnél aludtam előzőleg meg egy sráccal randiztam és ott is aludtam nála. Arról küldtem smst. Ami a piálást illeti. Én általában egy ezresből kijövök, legtöbbször meghívnak (mint tegnap barátnőm is visszahívott) és a saját pénzemből megyek nem anyáékéból. Ami igazán felidegesített, hogy anya megint a pénzzel és a munkával jött. Mondtam neki, hogy én mással ellentétben két helyen is dolgoztam éjjel-nappal diákmelón, ha tud, kerítsen már nekem munkát, mert azt hiszi felnőttként olyan könnyű elhelyezkedni legjobb barátnőm pedig azt mondja, hogy kezdek az a lány lenni akit régen annyira elítéltem. Ez a szexi ruhás, randizós, bulizós lány.

21l


2015. jún. 19. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:
hát ha neked nem baj, hogy olyanná válsz mint akit régen elítéltél...
2015. jún. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A korodatnem írtad, de felteszem 16-20 között lehetsz. A bulizás nem baj, de olyan "barátnővel" ne menj, aki csak úgy eltűnik, és magadra hagy - Vigyáznotok kell(ene) egymásra - ez meg hogy egy srácnál alszol, akivel még csak randizol nagy felelőtlenség. (nem csak mert terhesség, vagy betegség lehet a vége, hanem mert könnyen eltűnhetsz Te is, akár véglegesen is. Ha apád lennék, ezért az egyért kapnál tőlem..
2015. jún. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
De írta a korát 21 éves...
2015. jún. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

21 éves vagy saját pénzből mész bulizni.

Felnőtt ember vagy,azt csinálsz,amit akarsz.

Szerintem keress melót,ha lesz munkád, anyukád is jobban fog hozzáállni a bulizáshoz.

Amúgy további jó szórakozást,fiatal vagy, nyár van,bulizz ;)

2015. jún. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Úgy bírom ezt: "21 évesen felnőtt ember". A gond az, h nem a korod dönti el, hogy felnőtt vagy-e hanem az, hogy felelőssegteljesen cselekszel-e. Innen pedig nyugodtan kijelethető, hogy a mai 21 évesek nagytöbbsége igazából csak biológiag felnőtt. Persze nem korlátoznám a 21 éves gyerekem, de azért ha az én házamban lakik, akkor jogom van megkövetelni egyet s mást, pl hogy szóljon haza, ha kimarad és ne csak sms-t küldjön, mert ha mondjuk eltűnik, azt sem fogom tudni, merre keressem.. Mondjuk az is elég gáz, ha vki úgy neveli fel a gyerekét, hogy az váratlanul ott alszik a srácnál, akivel randizott, de ez már csak egyéni vélemény..
2015. jún. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok ismét: csak még annyit, hogy miből van saját pénze, ha nem dolgozik? Mert ha a szülei adták neki a pénzt, akkor megint csak ide lyukadunk ki: felnőtt-e, akinek nincs önálló keresete, jövedelme?
2015. jún. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Miből van pénzem? Onnan kedves, hogy amíg nem járt le az okjs vizsgám napján a tan. hall. jogviszonyom diákmelóztam és megkaptam 10.-én. Tehát még véletlenül sem anyuci ad.... -.-
2015. jún. 20. 21:10
 8/9 A kérdező kommentje:
Sose kértem anyáéktól, mert tudom milyen szar 8 órán keresztül melózni és főleg nem fogok bulizásra kérni tőlük. Majd, ha már nem lesz a múlt havi fizumból, akkor nem megyek sehová addig, amíg munkát nem találok. Csak ugye azt meg nem könnyű, mert pályakezdőket nem szívesen vesznek fel. Tegnap kérdeztem ismerősömet, hogy keres-e titkárnőt (mert az a végzettségem), azt mondta, a barátnőjét veszi fel...hát köszönöm szépen :/ De viszont júliustól nem is lesz lehetőségem bulizni, mert nyelvtanfolyamra megyek (kötözködők kedvéért: eddig a fizetéseimnek a felét félreraktam, ez is abból lesz plusz ennek a fizetésemnek a negyedét is rááldozom) aztán idegenvezetői ősszel. Engem csak az zavar, hogy még így is letolnak, mikor tényleg tanulok, meg dolgoztam, meg nem herdáltam el a pénzt annyi, hogy mostanság kicsit szórakozok. De akkor sem diszkóban, hanem karaoke klubban és max egy sör meg egy vodka cappy tehát alkoholistának sem nevezhetnek....:(
2015. jún. 20. 21:17
 9/9 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok

Nem kötözködés szerintem, ha vki leírja a témával kapcsolatos véleményét. Kicsit röhejesnek találom, hogy sokszor hangoztatják: mindenki, aki elmúlt 18 éves, máris felnőtt.. Ezek szerint egyik napról a másikra válna azzá? Kétlem. Erre reagáltam csupán.

Amúgy dicséretes, ha valakinek saját keresete van, miközben még tanul (sokaknak eszébe sem jut ez), és persze arra költi amire akarja. Ettől már felnőttebb, de még mindig nem teljesen felnőtt. Az egy hosszabb folyamat és más dolgok is közrejátszanak benne. Egyszer talán neked is lesz majd gyereked, és te is megtudod milyen amikor se szó se beszéd, elkezd kimaradozni éjszakára. Ugyanakkor fontos az is hogy kiszórakozd magad, mert mikor, ha nem ebben a korodban? Viszont úgy látszik ez még új az anyukádnak. Próbáld vele megbeszélni ezt és te is tegyél meg mindent, amit lehet hogy nyugodtabban "elengedjen".

2015. jún. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!