Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne írásba fektetni egy új netikettet?

Figyelt kérdés

A régi már eléggé elavult. (Ez az eredeti angol verzió: [link] )

Manapság meg kb. az egyetlen netikett szabály ami mondhatni közismert az az, hogy nem illik csupa nagy betűkkel írni.

Főleg a csevegésre vonatkozóan örülnék, ha lennének illemszabályok. Úgy érzem, hogy sokan teljesen elkülönítik az internetes és élő kommunikációt, teljesen máshogy viselkednem interneten, mint tennék élőben. Pl. nem köszönnek, nem írnak vissza, vagy a chat funkció helyett a nyilvánosság előtt végzik a személyes üzenetváltásaikat. Szerintetek segítene, ha írásba lennének foglalva egyes netikett szabályok, esetlegesen kibővítve tanácsokkal vagy akár némi jogi dologgal (pl. mit szabad megosztani és mit nem) és valahogy megismertetnénk az emberekkel? (Természetesen nem én találnám ki a szabályokat, hanem különböző fórumokon együtt beszélné meg az igényeit az internetes társadalom.)



2015. jún. 20. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:
nem
2015. jún. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Titusztitusz ***** válasza:
Szerintem felesleges bármiféle "netetikett"...Új is, és régi is...Ugyanis ahogy mondani szokás, valaki vagy tud "viselkedni", vagy nem...Aki tud, ANNAK FELESLEGES bármiféle "netetikett", aki meg nem tud viselkedni, annak megintcsak felesleges a "netetikett" szabályzata, mivel úgysem fogja betartani...ÉRTELMES EMBER magátol is tudja mindig, hogy miként, és hogyan illik viselkedni a neten...
2015. jún. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem értek egyet a 2. válaszolóval abban, hogy az értelmes ember mindent tud magától. Sok értelmes embert ismerek, akik a való életben szépen viselkednek, de interneten mégsem úgy viselkednek, ahogy elvárnám.

Meg gondoljunk bele: szüleink, tanáraink tanítottak meg, hogy mit illik, és mit nem. Lehet valaki udvarias, de attól még nem fogja tudni, hogy kell a kezébe vennie az evőeszközt. Velem is előfordult már, hogy csak azért viselkedtem illetlenül egy adott szituációban, mert nem tudtam, hogy mit kell tenni, mondani olyan esetben. És kellemetlen volt. De ha valaki elmondta volna már hamarabb…

2015. jún. 20. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!