Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit lehetne tenni ebben az...

Mit lehetne tenni ebben az esetben? Érdemes így barátkozni? Mást elszokott fogni ez az érzés?

Figyelt kérdés
20 éves srác vagyok. Nincsenek barátaim. Néha-néha 1-1 emberke szimpatikussá válik, de nem kezdeményezem, mert ha megnézem a Facebook profiljukat mindenkinél azt látom, hogy sok emberrel vannak egy képen, népszerűek. Én nekem viszont nincs senkim, családom nagyon gáz, barátokra meg a középiskolában nem sikerült szert tennem. Ma minden fiatal ilyen és úgy érzem nincs helyem senki mellett sem e miatt. Màs is van ìgy? Hogy lehet baràtokat szerezni, ha nincs hely senkinél sem?

2015. márc. 26. 08:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem aszerint kell barátkozni, hogy kinek mennyi és mennyire népszerű ismerőse van, vagy ő maga milyen népszerű. AZ őszinte barátságok alapja az egymás kölcsönös megbecsülése ami családtól, egyebektől független. Visszahúzódó, befele forduló típus vagy, de őket is a nyitottabbak meg szokták találni amennyiben ad minimális jelzést arra, hogy nyisson az emberek felé. Ha valaki szimpatikus, tegyél apró szívességet, lehet, hogy magától kialakul a barátság. Én is hasonló vagyok, de 1-2 barát azért akad. Legutóbb pl. a fitnessterem öltözőjében sikerült egy mellettem öltözővel jól összebarátkozni. Valami apró, jelentéktelen kérdéssel indult, 2 perc múlva midnenen röhögtünk, azóta barátok vagyunk. Nem kell túlbonyolítani és mások faceprifilját nézegetni. Jobb, ha azt meg e nézed, a fele alapból vetítés és nem az igazi, valódi énjét mutatja annak, aki kreálta.
2015. márc. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez butaság, már ne haragudj. :) Nincs olyan, hogy valakinek az életében nincsen hely - új embereknek mindig van. Az ember nem egy busz, ami egy idő után nem bír el több utast. Sosem tudhatod: mi van ha sok embert ismer, de mégsem igaz barátja egy sem? Mi van, ha az összes ismerőse közül téged talál a legszimpatikusabbnak? Mi van ha jobban megismeritek egymást és rájöttök hogy lelki társak vagytok?

Egy esélyt mindig kell adni a dolgoknak. Barátkozz bátran, ha te is szimpatikus vagy, megy majd magától minden. Ráadásul egy ember által megismerhetsz másokat is, akikkel szintén barátságokat alakíthatsz ki.


Ha van esetleg valami hobbid, azon keresztül is találhatsz hozzád hasonlókat. :)


Egyébként hadd fűzzek egy személyes példát is a válaszomhoz, hogy tudd, a facebook mennyire csalfa. Volt egy barátnőm, akivel évekig elválaszthatatlanok voltunk. Aztán több okból is megszakadt a barátság és vagy 3-4 évig semmit sem beszéltünk egymással. Mindkettőnknek hiányzott a másik, ezért folyton lestük egymás facebookját, de egyikünk sem mert kezdeményezni, mert a profil alapján mindkettőnkben az a kép alakult ki, hogy a másik új társaságra talált, menő élete lett, stb...

Aztán két éve a barátnőm lett a bátrabb, és írt nekem. Képzeld el, kiderült, hogy a látszat ellenére mindketten elég magányosak voltunk és veszettül hiányoztunk egymásnak, arról nem is beszélve, hogy mindketten teljesen ugyanolyanok maradtunk, mint régen, de ezt néhány fotóról ugye nehéz megítélni. Mindkettőnk azt hitte, nincs már helye a másik életében, és láss csodát: azóta megint minden a régi, mintha el sem váltunk volna. :)

Szóval hidd el, a facebook sokszor csak látszat.

2015. márc. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
jaja, nekem is rakas emberrel van kepen facen akivel azota szinte alig beszelek. ismerkedj akkor itt, biztos vannak hozzas hasonlok fiuk is lanyok is
2015. márc. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj, de mi köze a faszbuknak a barátkozáshoz? Amit ott annak vélnek, az csak ócska megcsúfolása a barátságnak. Barátkozni csak az életben lehet, szemkontaktus, és élő emberi beszéd által.
2015. márc. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem a facebookon kell barátkozni. Nekem például egyik barátnőm sem facebookos, és azt láthatják, hogy 150 ismerősöm van, de a barátnőim nincsenek ott (4 db barátnőm van), mert egyikük sem facebookos. Ezek volt iskolatársak, volt kollégák és egyéb ismerősök, de nem barátok.
2015. ápr. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
folyt.: egyébként menjél el sportolni, iratkozz be valamilyen sportkörbe, legkönnyebben ott lehet barátokra szert tenni, vagy közeledjék a cserkészmozgalomhoz, talán még ilyen korban is lehet csatlakozni.
2015. ápr. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!