Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Csak szerintem gusztustalan a...

Csak szerintem gusztustalan a Facebook üzenőfalán valaki halála miatt sorra részvétet kívánnak a családtagoknak?

Figyelt kérdés
Miért kell ezeket nyilvánosan kitenni? Nekem úgy tűnik, mint ha inkább saját magukat népszerűsítenék ezzel, akik részvétet kívánnak. Miért nem lehet privát üzenetben inkább.
2015. jún. 23. 13:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%
Az emberek mikre nem érnek rá filózni...
2015. jún. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Ennél már csak a gázabb, amikor online gyújtanak gyertyát.
2015. jún. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudom, miért gusztustalan. Talán van diszkrétebb módja, de gusztustalan hogy lehet egy részvétnyilvánítás? Temetésen is sorba állnak és nyilvánosan nyilvánítanak részvétet. Az nem gusztustalan?
2015. jún. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Annyi minden van a facén, amit bőven el lehetne intézni privátban. Embere válogatja, mit tesz ki nyilvánosra.
2015. jún. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
En is inkabb privátban intéznem a dolgot.
2015. jún. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Privátban oké, nyilvánosan meg csak önfényezés.
2015. jún. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem is gáz. Legalább ilyenkor kellene személyesen törődni a másikkal. Pláne,hogy a legtöbb Fb-os részvétnyilvánító alig ismeri az illetőt, aki igazán törődik az áldozat családjával,személyesen nyilvánít részvétet. A másik "kedvencem" amikor maga az elhunyt profilja van tele sírós üzikkel..komolyan..

Én már mondtam is a környezetemnek, (anya, a párom),hogyha esetleg meghalok,azonnal töröltessenek..nekem ne b..szák tele az üzenőfalamat olyan emberek,akikkel szinte nem is beszélek. De ha meghalnék,tuti rögtön írnának valami "bölcsességet".

2015. jún. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

kapjatok már az eszetekhez... hogy lehet egy részvétnyilvánítással önfényezni? Nem tűnik nektek betegnek, amiket mondtok?


Én is privátban intézem, ha erre kerül a sor (sajnos néha....), de ilyeneket olvasni... nem is tudom, hogy jut eszetekbe.

2015. jún. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%

Azért gusztustalan és azért önfényezés, mert álszent dolog. A legtöbb ilyen ember úgy nyilvánít részvétet, hogy azt sem tudja, ki halt meg és nemhogy az elhunytat nem ismeri, de még azt sem, akinek ír. Aztán meg megy a "Bezzeg én részvétet nyilvánítottam, láttátok a facebook-on? Ott volt nyilvánosan!"

Nulla együttérzéssel, nulla szomorúsággal ne írkáljon senki ilyet. Akivel néhány mondtatot leszámítva nem beszéltél semmit, az ne jöjjön a részvéttel. Akkor inkább ne írjon semmit.

Akinek meg egy kicsit is számít az elhunyt vagy az, akinek ír, az vagy elintézi privátban vagy személyesen, de világgá kürtölni egy ilyen dolgot úgy, hogy az illető totálisan közömbös... Az igenis gusztustalan.

2015. jún. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja,ezt a dolgot már én is felvetettem egy netes oldalon,hogy ez így nem erkölcsös,és az emberek nem jól használják a facebookot.Stb.Ez morbid dolog.
2015. jún. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!