Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit lehet tenni zaklató...

Mit lehet tenni zaklató /fenyegető ismerős ellen?

Figyelt kérdés

Kicsit több mint két hete állást szerzett nekem egy másik településen. Mivel a párom nem bírta volna a távolságot, szakított velem, én pedig az ismerősömhöz mentem egy munkásszállóra, napi 2000 forintért. A munkát elvégeztem, nem vettek fel, megpróbáltam egy másik helyet, oda sem. Rengeteg adósságom volt, a szállót se tudtuk fizetni mert az ismerősöm nem dolgozik, utcára kerülhettünk volna étlen-szomjan. Ezért én megkerestem egy ismerősömet, aki százezres összeget fizetett nekem egy egyórás szexért. De adósságom nincs, 40 ezer forintot pedig az ismerősömnek is adtam. Most ott tartunk, hogy visszajöttem páromhoz, építgetjük az életünket, 2 napja van egy tök jó állásom, boldogok vagyunk, DE! Az ismerősöm utcára került, és azt állítja, tartozom neki, mert, idézem, "az ő közbenjárásának köszönhetően jöttünk újra össze a párommal". Pénzt, ételt nem fogad el. Befogadni nem tudom, lenne hely, de nem rajtam múlik, nem enyém az ingatlan, csak itt lakom a párommal. Ismerős fenyeget, hogy tönkreteszi az életemet, puszta élvezetből, és tudja, hol lakunk, járt itt. Nem tudom hogy állítsam le. Túl sok embert ismer, akárkit rám küldhet, hogy ne legyen egy nyugodt napom se. Mit tegyek? Erre az egész idegeskedésre rá fog menni az életem, amit helyrehozni próbálok, romjaiból.


21 éves lány



2015. júl. 15. 20:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha annyi embert ismer, akkor költözzön be valamelyikhez...
2015. júl. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem fog, én"tartozom" neki mert segített nekem. De nem tudja bebizonyítani h mit tettem, senki nem hinne neki, plane azok nem, akik engem közelről ismernek. Nem tudom mit akar elérni.
2015. júl. 15. 20:18
 3/13 anonim ***** válasza:

Ez az ismerős tud arról, hogy mással pénzért szexeltél?

Ha nem és nem tartozol neki, akkor miért tartasz tőle, miért nem bízod rá párodra, hogy elvegye a kedvét a fenyegetőzéstől.

2015. júl. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A páromat semmiképpen sem akarom belekeverni. És nem akarom, hogy ez a szexes-pénzes dolog kiszivárogjon, mert sok mindent tönkretenne. Nem tudom, hogy állítsam le, tudom, hogy képes arra, hogy idejön zaklatni a házhoz, meg rám /ránk küld embereket.
2015. júl. 15. 20:32
 5/13 anonim ***** válasza:
Volt hasonló ismerősöm. Nem reagáltam semmilyen levélre, személyesen nem szóltam hozzá. Ezen annyira bepörgött, hogy (mivel sehova nem mentem egyedül, így "rám küldeni" sem tudott senkit és a munkahelyemen meg jól dolgoztam, így akármit mondott, nem foglalkoztak vele) így interneten támadott. Rejtett számú telefonhívások érkeztek, nem vettem fel. Kamu e-mail címekről fenyegetett és facebook-ról kamu neveken. Ez sem hatott meg, továbbra sem reagáltam. Akkor, a teljesen szimpla képeimet, amikben nincs semmi extra, feltolta egy gúnyoldalra (nem a napik.ki, ő csinált magának valami hasonló oldalt). Annyi volt, hogy feljelentettem és a rendőrségen elmondtam, hogy szóban megfenyegetett és a névtelen e-mail-ek az ő beszédstílusára hajaznak. Kértem, hogy kapjon egy ejnye-bejnyét (semmi komolyat, csak szöveget, hogy ez meg az lesz, ha nem hagy békén). Nem tudom, ők mit csináltak, de utána békén hagyott, azóta nem hallottam róla.
2015. júl. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
28%
Amit mondok az talán megalkuvásnak tűnik, de ha megint felbukkan, akkor kérdezd meg tőle, hogy mennyi pénzt vár tőled, hogy örökre eltűnjön. Ha 50 ezer alatti összeget, akkor add neki oda, ennyit megér hogy ne kelljen tartanod egy hülyétől. Ha viszont utána is felbukkan, akkor már szóra se méltasd, ha párodnak pofázni kezd akkor is mondd nyugodtan, hogy csak hazudozik, mert fáj neki hogy nem lettél a csaja, csak lakótársak voltatok. Ha meg esetleg volt köztetek valami, akkor meg az fáj neki, hogy otthagytad, ezért terjeszt rólad valótlanságokat.
2015. júl. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

# 6

MI??? Pénzt adjon egy senkiházinak, hogy eltűnjön? Talán szopja is le, mert ilyen kitartó volt, nem?:D

2015. júl. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Bele sem merek gondolni, mi lett volna, ha történik köztünk valami. Tényleg csak attól Félek, hogy rám küld valakiket, esetleg pofátlanul idejön jaszkarizni. Azt mondta, neki nem pénz, nem szex, nem étel kell. Abszolút nem értem, mi a célja. Az nem érdekel már, ha mond valamit, vagy ilyesmi, mert aki ismer, úgysem hisz neki, ha szerez kamu tanúkat, akkor sem. Csak zavar mégis. Nem akarom, hogy a párom ebből bármit érzékeljen.
2015. júl. 15. 22:08
 9/13 A kérdező kommentje:
Ja és lehet, hogy semennyi pénz nem elég neki, attól tartok még. A fizetésemet meg nem fogom egy az egyben nekiadni...
2015. júl. 15. 22:09
 10/13 anonim ***** válasza:
Mond meg neki, hogy senkit nem érdekel a kínja, senki nem hallja. Feleslegesen pazarolja az idejét, inkább keressen magának más hobbit.
2015. júl. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!