Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Valóban elfogadják-e azok a...

Valóban elfogadják-e azok a melegeket, akik azt mondják, hogy "Nekem nincs velük semmi bajom, elfogadom ezt, de ez magánügy, és maradjon a négy fal között"?

Figyelt kérdés

Nem akarok provokáló lenni, ez szerintem egy valós probléma, és beszélni kell róla. Nem szeretem a struccpolitikát, nem érdekel, ha sokan fenyegetőzni kezdenek, és megvádolnak provokálóssal, ennek ehhez nincs köze. Ezt szerettem volna még most tisztázni.


A tényleges kérdés pedig arra vonatkozna, hogy valós elfogadás-e az ilyen hozzáállás, és nem csupán megtűrés? Esetleg a szülők részéről az a megnyilvánulás, mikor szintén azt mondják, hogy a fiuk/lányuk irányultságát elfogadták, de a párját nem kívánják látni, megismerni, a témáról nem szeretnének beszélni, tulajdonképpen teljesen ignorálják a dolgot?


Itt nem arról lenne pedig szerintem szó, hogy a melegek azt várják el a heteroktól, hogy engedjék nekik a nyílt utcán való kéjelgést, és nemi kapcsolatot, pusztán arról, hogy szeretnének ugyanolyan teljes életet élni, mint ők. Felvállalni, hogy ők, mi ilyenek vagyunk, és nem bujkálni.


Ez olyan nagy kérés lenne? Vagy akkor miért nem merik kimondani, és elismerni sokan, hogy valóban megkülönböztetnek minket, ne adj isten elnyomnak, és maximum eltűrnek, mintsem elfogadnának?


Szerintem fontos, hogy ez megszűnjön. Ettől most rossz ember leszek, nem csupán valaki, aki végre szeretne normális életet élni, és nem pedig bujkálni, mert ha nem, akkor (sokak szerint sajnos jogos) atrocitások érnék?



2015. júl. 26. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A melegeknek is ugyan olyan jogaik vannak mint másoknak, nyugodtan sétálhatsz kézen fogva bárkivel, csinálhatod ugyan azt, mint amit egy hetero csinálna. Minden jogod megvan hozzá, maximum pár bunkónak nem fog tetszeni, akik 30 évesen még azt hiszik, hogy a melegek nem születnek melegnek, hanem heterok, csak aztán homoszexuálissá válnak, puszta gonoszságból.
2015. júl. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Neked is csak kellett egy ürügy, hogy elnyomottnak hihesd magad. Jó lenne, ha észrevennétek, hogy a heteróknak is kell állásinterjúkra járni, nekik sem pottyan minden az ölükbe, nekik sem nézik el, ha feltűnősködnek, stb. Nem a szexuális beállítottságodon múlik, hogy elfogadnak-e.
2015. júl. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hetero vagyok, de a hetero utcán kéjelgéstől is felfordul a gyomrom. Az, hogy egy pár kéz a kézben sétál vagy hogy elköszönéskor adnak egymásnak egy-egy szájrapuszit, azzal semmi bajom. Ezt csinálhatja homo- vagy heteroszexuális pár is.

De a nyeljük-le-a-másikat féle csók és a nyilvános tapperolás a szememben már túl intim dolgok, ezek egy hetero párnál is a 4 fal közé vagy legalább egy eldugottabb helyre valók lennének.

A nyilvános kéjelgés mindenhogy undorító akár fiú-lány, akár fiú-fiú, akár lány-lány pár csinálja. Nem állatok vagyunk, hogy egymás előtt csináljuk.

2015. júl. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17%
Semmi bajom a melegekkel. Semmi közöm hozzá ki kivel megy szobára! Alapból nem vagyok olyan aki beleugat más életébe. De sokaknak ez a hobbijuk. Ha családtagom lenne meleg kicsit fura lenne de megszoknám. Szerintem őszintén tudnék örülni ha boldog. Van egy külföldi meleg ismerősöm. Nemrég mondta hogy megkérték a kezét, elmesélte milyen romantikus volt és hogy boldog. Őszintén tudtam neki örülni, átadtam a jókívánságaimat! Ehhez több beleszólásom nincs! De! Ne nagyon indítson minden beszélgetést ebben a témakörben, ne ez legyen a téma állandóan. A kampányokat én meg sem hallom. Ezekkel pont a másságra hívják fel a figyelmet, olaj a tűzre. Megértem ha valaki nem szereti őket. Senkit nem ítélek el. Mindenkire nem lehet ráerőltetni nézeteket ha nem olyanok az elvei. Ez más témában is lehetetlen.
2015. júl. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3. Egyetértek.
2015. júl. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Hát nyilván nem fogadják el őket, különben nem akarnák, hogy "négy fal között" maradjon a dolog. Aki tényleg elfogadó, az heterótól meg melegtől is ugyanazt elfogadja. Aki nem, az meg szereti magát meg a környezetét nyugtatni, hogy de hát ő nem homofób, ő egy jó ember, csak éppen felfordul a gyomra, ha azonos nemű párt lát az utcán. Ez kb. az a logika, mint amikor valaki azt mondja, hogy "nekem nincs bajom a melegekkel, csak az én családtagomról ne derüljön ki, hogy az". Ha tényleg nincs baja velük, akkor mégis miért bántaná az, ha kiderülne valamelyik családtagjáról, hogy meleg, huh??? Egyértelmű, hogy mégiscsak baja van velük, nem akarja őket a családban tudni! De bezzeg az ilyen ember, az váltig tagadja, hogy ő homofób lenne, mert azt még ő is tudja, hogy a homofóbia gáz, és hát ő nem akar olyannak tűnni, ezért minden mondatát úgy kezdi a témában, hogy "nekem semmi bajom nincs velük, DE..."
2015. júl. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%
Nem megtűrik, se nem elfogadják őket, hanem egyszerűen lesz*rják, mert nekik ez nem téma. Egy heteronak joga van nem elfogadni is egyébként, nem tudom mik ezek a divatos elméletek arról, hogy ha nem fogadják el a homoszexuálitást akkor homofób nácizik minden homoszimpatizáns, holott csak simán lesz*rja és nem akar róla tudni, mivel őt a téma nem érinti személyesen. A megkülönböztetéshez annyit fűzök hozzá, hogy ha beleüvöltöd a világba hogy meleg vagy, akkor ne csodálkozz, hogy megkülönböztetnek, hisz az orruk alá nyomod azt amiről másnak nem kell tudni, mivel nem tartozik senkire a szexuális orientációd. Még mielőtt elkezdene valaki nácizni közlöm, hogy meleg vagyok - olyan aki utálja a felvonulásos ocsmányságokat és nem ordítja élőben a másik pofájába, hogy szereti a fa**t.
2015. júl. 28. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mintha csak én írtam volna ki a kérdést.
2021. nov. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!