Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Illik, vagy sem ajándékba...

Illik, vagy sem ajándékba kapott bonbont rögtön felbontani, és megkínálni azokat, akik adták?

Figyelt kérdés

Kaptam a csoporttársaimtól szülinapomra bonbont, és ahogy megkaptam, kibontottam, hogy megkínáljam őket. Mondták, hogy nem kérnek, rakjam csak el. Egyikük viszont meg is jegyezte, hogy nem kellett volna kibontani, ez nem szokás, szinte lecseszett, hogy én vagyok a b*nkó, hogy az ajándékba kapott bonbont szétosztogatom.

Igaza volt? Vagy ezt hogy illik? Nem az a b*nkóság, ha csak elrakom, és nem kínálok meg senkit?


2015. aug. 6. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

régen szokás volt, hogy "nem e mérgezett" az ajándék...

mára megmaradt ez a szokás sokaknál...persze nem ilyen céllal :D

2015. aug. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem bunkosag, hanem egy kedves gesztus. Az a bunkosag, ha az aki hozta, megeszi tobb mint a felet. En mar tapasztaltam ilyent.
2015. aug. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, jobb, ha kibontod, mert így látja az ajándékozó, hogy örülsz-e neki, és ez egy visszaigazolás a számára, hogy eltalálta-e az ízlésedet. Na persze csoki esetében nem tudom, illik-e szétosztogatni, ajándék csokihoz még nem volt szerencsém, de úgy gondolom, hogy ha egyszer neked vette, akkor azt szeretné, ha te ennéd meg, és nem más.
2015. aug. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
na igen, csak nem ismertem a bonbont, nem tudtam, hogy sok kicsi van-e benne, vagy kevés nagy. Mint kiderült, az utóbbi.
2015. aug. 6. 14:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Illik körbekínálni, én legalábbis még így tanultam. A csoporttársad érdekes személyiség lehet. Mi a bunkóság abban, hogy az immár saját tulajdonodban álló bonbonnal azt csinálsz, amit akarsz, jelen esetben éppen szétosztogatod? Ha ennyire fáj neki, hogy szétkínáltad, miért vette meg egyáltalán?
2015. aug. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ez a csaj amúgy is elég furcsa időnként, de most nem tudtam, igaza lehet-e.


Köszi a válaszokat!

2015. aug. 10. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!