Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Lakásbiztosítást nekünk vagy...

Lakásbiztosítást nekünk vagy a főbérlőnek illene fizetni?

Figyelt kérdés
Hogy a szokás? Főbérlő azt mondta emelné a bérleti díjat és szeretne biztosítást kötni a lakásra... A bérleti díj emelés oké, mert nevetségesen alacsony a bérleti díjunk, de a biztosítást nem egészen értem. Szerinte felesbe kéne fizetnünk, szerintem ez az ő dolga lenne, a lakás elvégre nem a miénk. Szerintetek?
2015. aug. 13. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kothet o, de akkor egyertelmunek kene lenni, hogy a lakast berbadja.

A biztositok ugyanis, ha csak o kot, megprobalkozhatnak azzal, hogy tovabbharitjak az esemenyt ratok, mint a lakokra, ezert olyan biztositas kell, ami titeket (is) fedez.


Oke, hogy ove a lakas, de a ti erdeketek is a biztositas, mert ha a lakasban kar tortenik, akkor o azt rajtatok kovetelheti, mivel nektek a lakast karmentesen adta at.

2015. aug. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A lakásbiztosítás messze nem fedez minden kárt, ettől függetlenül persze érdemes megkötni, viszont szerintem a tulajdonosnak kell fizetnie. Kérdés, mennyi ingóságotok van benne, milyen értékben, és kiterjedne-e megfelelő mértékben ezekre is a biztosítás, ha igen, és viszonylag nagy értékről van szó, akkor felezhető a díj. Viszont ez legyen rögzítve a bérleti szerződésben is azzal együtt, hogy a főbérlő köteles eljárni az ügyben és odaadni nektek a biztosító térítését, amennyiben ilyen káresemény történik.
2015. aug. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2015. aug. 13. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!