Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Át tudok menni a jogsiért a...

Át tudok menni a jogsiért a hallásvizsgálaton? Vagy én lecsúsztam róla?

Figyelt kérdés

Szóval, én imádok utazni. Még nem volt alkalmam kiutazni az országból, de bárki, bárhova megy és ott termek, hogy vigyen el :) még ha csak a szomszéd faluba is megy.

Sokszor ezért is érzem, hogy rossz időbe születtem, amiért nem lehetek kalandor. xd


Már csak pár év választ el attól, hogy megtanuljak vezetni (persze, néha próbálgattam, mikor anyuék engedték egy nagyon forgalmatlan helyen). Viszont nekem van egy aprócska gondom: hallássérült vagyok, és csak készülékkel hallok.

Így is át tudok menni majd a teszten, vagy örökké busszal kell utazzak? :(


2015. szept. 7. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is hallássérült vagyok,(én elég rosszul hallok) és nem emlékszem, hogy az orvosin kérték a hallásvizsgálatot. Csak szemvizsgálat volt. Igaz 4 éve de nem hiszem, hogy változott volna.
2015. szept. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak én nem értem? Mivel viszed el, ha nincs jogsid?
2015. szept. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Időpont ma 09:44

Mit nem értesz?? A kérdező nem azt írta,. hogy ő viszi el az utasokat, hanem azt, hogy ha bárki utazik kocsival akkor ő is menni akar mint utas. Nyilván szeret autóban utazni.

2015. szept. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocs: Azt olvastam, hogy vigyeM el.
2015. szept. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
2 éve vizsgázott a testvérem, és tőle kértek. Ezért nagyon félek.
2015. szept. 7. 10:05
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom a tesód hol volt orvosi vizsgálaton de nem kérnek hallásvizsgálatot.


Az alkalmassági vizsgálat ebből áll. Idézem


" - a háziorvosnál el kell végeztetni az alkalmassági vizsgálatot. Ha nincs különösebb, komolyabb betegség akkor ez a 3 alap vizsgálatból áll: a látás (számok leolvasása a falra függesztett tábláról), a színtévesztés (számok kiolvasása a kis könyvből) és a vérnyomás ellenőrzése.


2015-ben módosult az alkalmassági vizsgálat annyiban, hogy a koros alvászavarban küzdőknek nem hosszabbítják meg a jogsijukat és aki ebben szenved, új jogsit akar, annak részletes vizsgálatra lesz szüksége, hogy mennyire erős az alvászavara. (ne keverd az álmossággal vagy a stresszel.. ez egy fajta betegség)


szóval sehol nem olvasom, hogy kellene hallásvizsgálat.

2015. szept. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!