Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek képtelenek oda ülni buszon, vonaton, moziban stb. helyen ahova a jegyük szól?

Figyelt kérdés
Elég kellemetlen, ha az én helyemre ülnek és nekem kell feltessékelni őket. Vagy ha nem teszem, akkor engem hoznak ilyen helyzetbe. Azok akik ezt csinálják meg tudnák nekem mondani mire jó mindez?

2015. szept. 23. 11:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Nekem is volt ilyen. Vonaton mentem a helyemre es egy takony mar ott ult. Leultem az ulesen levo szekre es termeszetesen menetirannyal hattal, mig o szemben ult az en helyemen. Kesobb meg bejott par ember a kabinba, akkor untam meg es szo nelkul kimentem es vettem a kalauztol egy helyjegyet elso osztalyra.
2015. szept. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy vannak vele ,hogy úgyse jön az akié a hely,ha meg jön akkor majd arrébbülnek . Moziban én is gyakran csinálom ezt ha kevesen vannak,bár én kivárom a film kezdést és ha addig nem jönnek és nem jó a helyem átülök máshova.
2015. szept. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert sokan nem is tudják hogy léteznek helyjegyek vonaton, buszon, stb. Én csak veszek egy jegyet, nincs rajta hogy hova ülhetek, ebből gondolom, hogy bárhova...
2015. szept. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Buszon például nem kötelező helyjegyet venni, és ha a sofőr nem szól, hogy melyik helyek vannak eladva, nem tudhatod előre, hogy rossz helyre ültél. Én még mindig szó nélkül felálltam és átadtam a helyet, ha valaki szólt, hogy az övé odaszól. Az meg ne az én bajom legyen, ha még szólni sem mer.
2015. szept. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Tegnap Pl. a moziban 1 pasi 3x ült át máshová, mert képtelen volt a film kezdése előtt a saját helyét elfoglalni. 1x leült az egyik helyre, aztán onnan feltessékelték, átült máshová onnan már csak akkor tessékelték fel, amikor azokat tessékelték fel akik emiatt másokét foglalták el. Végül csak azt láttuk, hogy előttünk mászkálnak az emberek. Tök jó, hogy nem a filmet láttam, hanem őket kóvályogni.
2015. szept. 23. 11:14
 6/13 anonim ***** válasza:
Miért ,van helyjegy sima 2.osztályú ingázó vonaton vagy távbuszon? Én se tudtam ezt. De mi értelme lenne?
2015. szept. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

3-as, 4-es

A kérdésemben az volt, hogy miért nem ülnek le oda ahova jegyük szólt. Nyilván ha a ti jegyeiteken nincs feltüntetve a helyjegy, akkor oda ültök ami szabad. Ebbe senki sem kötött bele!

De amúgy meg ami helyjegy köteles, akkor meg nyilván tudod hova kellene ülnöd nem?

2015. szept. 23. 11:21
 8/13 A kérdező kommentje:

6-os

Nem nincs.

De mielőtt megveszed a jegyet valamire azért csak látod, mondják, olvasod vagy vmi, hogy mit kötelező hozzá venned.

2015. szept. 23. 11:24
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor ülök le máshova ha az enyém már foglalt. Egyszer megkérdeztem egy ilyen arcot aki foglalta a helyem,hogy átadja e a helyemet és akkor mondta hogy az ő jeggyel foglalt helyét is elfoglalták, és már nem volt kedvem futkosni ,hogy az ő helyét elfoglalóval is beszéljek ,aztán leültem én is egy szabad helyre. Ez ilyen láncreakció :)
2015. szept. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyszerű a válasz: mert bunkók.
2015. szept. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!