Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Haverkodásnál, barátkozásnál...

Haverkodásnál, barátkozásnál a hasonlók vonzzák egymást?

Figyelt kérdés
Azok jönnek jól ki egymással, akik hasonlítanak egymásra? Mennyire kell hasonlítani?
2015. okt. 9. 11:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Mindkét mondás igaz. Az is, amelyik azt mondja, hogy a hasonlóak jönnek ki jól egymással, meg az is amelyik azt mondja, hogy az ellentétek vonzzák egymást. Attól is függ, milyen tulajdonságról van szó. Pl. két szószátyár ugyanúgy nem illik össze, mint két teljesen kuka.
2015. okt. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

legjobb barátom és közöttem baromi nagy különbségek vannak...


Ő nagy darab, én vékony,

ő nem szemüveges, én igen,

neki a vékony fiús lányok tetszenek, nekem a lányos nőiesen telt alak,

őt a grafika köti le, nem szereti a programozást, nálam ez fordítva van...


és még 100001 különbség van!

Minket főleg az online játékok kötöttek össze régebben, már jó ideje ismerjük egymást, tűz és víz vagyunk, de pár éve együtt szilveszterezünk, többször találkoztunk, volt jó pár együtt töltött hétvége...


Szerintem az a fontos, hogy legyen közös érdeklődés, de nem kell feltétlen azonosnak lennetek...


22F

2015. okt. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A legtöbbször igen.

Mondjuk a külsőségeknek ehhez semmi köze, hogy szőke, barna, magas, alacsony, kövér, sovány.

De kell, hogy lelkileg egymásra tudjanak hangolódni, megértsék egymást, tudjanak együtt nevetni, vagy akár sírni.

Ez pedig azért inkább hasonló mentalitású, értékrendű, lelkivilágú, humorérzékű embereknél lehetséges.

Lehetnek különbségek, de úgy tapasztaltam, hogy az igazán jó barátok a legtöbbször lelkileg egy hullámhosszon vannak, hasonlóak, még ha ezt a külső szemlélő annyira nem is veszi észre.

2015. okt. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!