Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Műalfahím "letörése"?

Műalfahím "letörése"?

Figyelt kérdés

Adott egy 42 éves férfi,aki alfahímnek gondolja magát, úgy is viselkedik,mint aki mindenki más fölött áll,mindenkinél jobb, stb.

Amúgy jelentéktelen külsejű,az IQ-ja is épphogy átlagos,sosem volt a nők kedvence.(és nagyon másé sem).

Mindemellett modortalan,illemet nem tud, túlkiabál mindenkit és beszéd közben is üküllel csapkodja az asztalt.

Hogyan lehetne egy ilyen alak tudomására hozni finoman,hogy mégcsak meg sem érinti az alfahím szele?



2015. okt. 26. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Rendszeresen vágjatok a szavába és vegyétek el tőle a szót.
2015. okt. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mondd neki: az alfahím márpedig én vagyok
2015. okt. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Próbáltuk tükrözni neki az ő saját viselkedését (bár az ököllel való asztalcsapkodás írtó nehezen ment mindegyikünknek), de nem reagált.Nemrég rászóltam,hogy ne kiabáljon annyira,mert nem vagyunk süketek, elengedte a füle mellett...szóval nehéz ilyen emberrel dolgozni.
2015. okt. 26. 10:37
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem okoskodni akarok, de ő tényleg alfahím. És hogy miért? Mert elhiszi magáról. Ő totálisan meg van róla győződve, hogy ő a teremtés koronája és akkora ívben tesz rá a véleményetekre amennyira csak lehet. Ő nem azért ilyen mert mások ezt elvárják, hanem mert ő így érzi jól magát és így boldog. Mindig irigyeltem az ilyen embereket. Szerinted ki a boldogabb, ő vagy az aki kiírja ide gyakorira, hogy mik az alfahím tulajdonságok és hogyan lehet azzá válni? Azt hiszem a kérdést is megválaszoltam, kb sehogyan sem. Esetleg, ha összevernétek, de gondolom nem ilyen megoldásra vagy kíváncsi. :D
2015. okt. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

ma 12:37-es.

van igazad is. Viszont ezzel az a baj,hogy ő nemhogy ejt magasról más véleményére (mert ha bárki szembeszáll vele vagy rászól a viselkedése miatt, megsértődik),hanem egyszerűen nem fogja fel,nem jut el a tudatáig,hogy nem csak belőle áll a világ, hogy nem kiabálunk túl a sem a munkában mindenki mást, sem a focipályán.A focipályán is folyton osztja az észt,mert szerinte ő megteheti,mert ő mindenkinél jobb.Foci után gyakran nem hívjuk sörözni,nem is szólunk neki, de ő jön,mert jönni akar.

A környezete nem az alfát látja benne,hanem egy kisebbségi komplexusokkal küzdő,frusztrált alakot,aki így próbál kompenzálni.És hidd el,senkiből sem az irigység beszél,mert nála alfábbak vannak itt,csak ők nem a modortalanságukkal s a hangoskodásukkal tűnnek ki,hanem a problémamegoldó képességükkel,stb.

Szerintem ne irigyeld,mert nem ez a fajta viselkedés a siker kulcsa.CSak a nála sokkal gyengébbeket tudja manipulálni azáltal,hogy csimpánz módjára viselkedik.

Viszont a békésebb,nála előrevalóbb környezetét csak irritálja és megútáltatta magát.

2015. okt. 26. 12:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Amit írtál, ezt így szépen vezesd le neki, hátha a végére elbőgi magát.
2015. okt. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!