Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nézik le ennyien a...

Miért nézik le ennyien a külföldön dolgozó magyarokat?

Figyelt kérdés

Ez a kijelentés konkrétan az egyik vàlaszolótól származik:"A külföldön dolgozó magyarok élete csak színjáték, amiben ök maguk csak mellékszereplök"

Vagy a kedvencem:"Mi értelme 1000km-rel arrèbb mosogatni, ha azt megteheted itthob is ugyanannyiért"

Meg hogy a legtöbbje nem jut elöbbre, 6an nyomorognak egy 16nm-es szobában, és pástétomon élnek, hogy aztán 10 év múlva hazajönnek, és vesznek egy BMW-t.

Mert hogy nincs különbség az ottani minimálbér meg a hazai minimálbér között.

Amikor meg megmondja az ember, hogy ha már ketten kerestek minimálbért, bérelhetsz egy 3-4 szobás házat, emellett normálisan étkezhetsz, havi 1-200€-t simán elkölthetsz ruhára, emellett szórakozni és félretenni is tudsz, mindenki azt állítja, ez szemenszedett hazugság.


Miért?


2015. nov. 6. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy tisztában az angliai ingatlan árakkal főleg a londoniakkal nem...
2015. nov. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Miért érdekel téged, hogy pár magyar proli mit gondol erről? A többségükből csak az irigység beszél valószínűleg.
2015. nov. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem nézi le a kutya se a külföldön dolgozókat, inkább az a bosszantó, amikor egy gyíkharcos kimegy mosogatni, és fikáz mindenkit (az országgal együtt), aki itthon is tud boldogulni. Ezek állítják be általában lényegesen jobbnak az anyagi helyzetüket, mint amilyen valójában. Amúgy meg a "külföld" elég tág fogalom, ahogy előttem is írták, Londonban tuti nem bérelsz még két minimálbérből se 3-4 szobás házat.

A másik dolog, hogy rendszeresen vannak olyan kérdések is, amiben a külföldön dolgozó nem tud hazajönni, csak évente egyszer, max kétszer, mert drága, vagy a Németországban dolgozó lány, aki állandóan itt sírt, hogy csórónak érzi magát. Ezek azért nem azt mutatják, hogy kint kolbászból van a kerítés. Persze kinek, mihez képest, én jól élek itthon, de sokan lehetnek, akiknek maga a Kánaán mondjuk a német minimálbér.

2015. nov. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Minimálbérért nem mennék ki dolgozni. Mosogatni, takarítani sem mennék külföldre. Diplomás vagyok, igyekszek a saját hazámban, a saját szakmámban boldogulni. Majd ha már nem megy, akkor megfontolom, hogy érdemes-e tovább állni. Szeretem a családomat, a barátaimat és megélek itt. Miért menjek? Lehet, hogy kapnék négyszer ekkora fizut valami alja melóért is, de a szeretteimmel NEM eltöltött időt sosem fogja visszaadni senki.


Semmi bajom azokkal, akik külföldön dolgoznak. Azokkal van bajom, akik hazajönnek, játsszák a mártírt, hogy belehalnak a munkába amiért a pénzüket kapják, illetve amiért szegények csak ilyen ritkán vannak itthon. Hát istenem... Utálom, ha valaki a hazáját szidja, hibáztatja és utálom azt, ha valaki hangoztatja, hogy hülyék, akik itthon maradtak.

A legkedvesebb beszólásom eddig az volt, amikor egy volt osztálytársam a képembe röhögött, hogy érdemes volt-e ilyen fizetésért ennyit tanulni, amikor ő gimi után kiment külföldre, takarítónőből már recepciós lett és minimum a tripláját kapja annak amit én kereshetek itthon (persze mindezt úgy, hogy fogalma sincs a keresetemről).

Buta embereknek tartom azokat, akik ilyenekkel vagdalóznak. Mindenkinek szíve joga, egyéni döntése, hogy mit dolgozna és hol. Nem ezzel van a baj alapvetően.

2015. nov. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Pályát is lehet módosítani, nem csak lakhelyet.
2015. nov. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Sunshinedoll ***** válasza:
Mert a magyarok utálják a bevándorlókat... a kivándorolt magyarok külföldön bevándorlók.
2015. nov. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szerintem senkinek sincs semmi köze a másik emberhez. Mindenki ott él ahol szeret, vagy tud, vagy ahova az élet és egyéb balfékeskedés sodorja.

Az eszét tényleg senkinek nem kell játszania. Mi mind a láda fenekén végezzük, és még ezt a kurta időnket sem tudjuk békességben eltölteni.

2015. nov. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű. Általában a buta ember nézi le a kimenőket és a kintiek közül az itt maradottakat. Az sem nagyon emelkedett gondolkodás hogy "minden józan eszű menekül innen".. miért is? Egyszerűen azért mert BUTA, mert csak a saját helyzetét méri fel, nem képes felfogni hogy van más élet, más lehetőség más "szint". Akik itt egymásra dobálóznak nem tekinthető alapnak, mert az a minimum hogy megértjük a másikat. Aki erre nem képes azzal nem kell foglalkozni. Az más dolgokat, összefüggéseket sem ért meg valószínűleg. Az pedig nem az én társaságom, az életben sem. :) ennyi
2015. nov. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!