Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi az oka annak, ha egy...

Mi az oka annak, ha egy közösségben egy emberhez senki nem szól semmit, nem érdeklődnek felé, semmibe nézik?

Figyelt kérdés

Egy jó összetartó közösség pl. egy iskolában, munkahelyen, de van a közösségnek egy tagja, akihez senki nem szól semmit csak ha nagyon muszáj, és igazából még csak nem is mindenki köszön neki, aki köszön az is csak azért, hogy ne legyen bunkó.


Mi az oka annak, ha valakit egy közösség így semmibe vesz?


2015. nov. 10. 09:15
 1/6 anonim válasza:
11%
Valószínűleg az a bizonyos személy sem tesz,azért,hogy ismerkedjen,és beszéljen azokkal az emberekkel. Véleményem szerint,ha valaki új közösségben van,kis idő kell,hogy feloldódjanak a gátlásai,és merjen nyitni a többiek felé. Viszont,ha már régebben egy közösségben van,akkor tennie kellene érte,hogy társalogjanak vele is. Illetve találhatják azt a személyt unszimpatikusnak is,de kétlem,hogyha van egy közösség,ami pl 30 fő,és,hogy abból minden a 30 főnek unszimpatikus lenne ugyan az az ember. Tehát,nyitni kell,a közösség felé,és nem mindig a közösségnek aziránt az egy ember felé.
2015. nov. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%
Nagyon zárkózott, barátságtalan lehet.
2015. nov. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

hát nem mindenki szeret ismerkedni, beszélgetni masokkal, elvan jól anélkül is.

ha valaki nem nyit hozzánk, szerintem el kell fogadni, hogy ilyen és kész.

de biztos van amikor zavarja az ilettot is, de túl félénk

2015. nov. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

azért ez is társaság függő...

barátságos, kedves embernek tartom magam, és ezt már sokan meg is erősítették

eddig szinte mindig be tudtam illeszkedni nagyobb kisebb-nagyobb közösségekbe minden gond nélkül, csak két helyen nem sikerült, még általánosban és a mostani munkahelyemen

hiába próbálok barátkozni, kedvesnek lenni, egyszerűen nem akarnak befogadni, így meg azért elég nehéz beilleszkedni, ha nem hagyják, hiába próbálok velük beszélgetni, egyszerűen két mondat után érdektelenségbe fullad az egész, és csak én próbálok kérdezgetni...

aztán persze van a másik példa, aki nem is akar beilleszkedni, mert neki jó magányosan, meg sem próbál barátkozni a többiekkel

2015. nov. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
27%

Nem biztos, hogy azért nem szólnak hozzá, mert semmibe nézik.

Vagy az van, hogy az illető nagyon zárkózott és félénk, és nem mer nyitni a többiek felé, vagy az, hogy alapjáraton antiszociális típus és nem is akar velük ismerkedni.

Én is olyan vagyok, hogy dolgozni járok a munkahelyemre, nem barátkozni. Nem szoktam beszélgetni soha a munkatársakkal, szünetekben inkább telefonon beszélek azokkal, akik amúgy közel állnak hozzám, munka közben csak akkor szólok bárkinek is, ha valamit nem tudok megoldani, akkor is csak a feladattal kapcsolatban kérdezek. Amúgy mindenki tudja rólam, hogy kicsit sem érdekelnek azok a dolgok, amiket ők általában szeretnek, épp ezért csak untatna a társaságuk.

2015. nov. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fordul elő a dolog, ha az ember nem szimpatikus a közösségnek, vagy túl csendes típusú és nem szól szinte semmit. Egy idő után ezzel a hozzáállásal szinte levegővé lehet válni.
2015. nov. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!