Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nagyon félek az úszómedence...

Nagyon félek az úszómedence szippantójától! Van a medence alján és ag oldalában is szippantó. Hallottam már olyat; hogy valakit beszippantott a szippantó úszásnál! Szerintetek mennyi az esélye . Hogy beszippanthat?

Figyelt kérdés
2015. dec. 17. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Valamivel kevesebb, minthogy elüt egy autó, valamivel több, mint hogy a elrabolnak az UFO-k, szóval kb ugyanannyi, minthogy építkezéskor a fejedre esik egy féltégla.
2015. dec. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nulla az esélye, de a félelmedre van megoldás: ne menj medencébe, vagy ha belemész, akkor ne ússz le a víz alá a "szippantó"-hoz! Nem nehéz elkerülni...
2015. dec. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]

itt van egy régi cikk...azért nem hiszem, hogy nulla az esélye, itt azért ember életről van szó... megtörténhet...

2015. dec. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És olyat is hallottam.hogy folyamatosan van szívó hatása szóval nem csak akkor amikor bekapcsolják működik hanem folyamatosan cseréli a vízet pár óránként .!! A medence oldalánál meg téglalap nagyságú van oda nem úszok de az alján meg még nagyobb van. Tulajdonképpen oda szippanthat és akkor úszok amikor más is van a sávban.de akkor is rettegek.
2015. dec. 17. 21:27
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom én régen pont oda úsztam és oda tettük a kezünket, és jó érzés volt ahogy szív :D Mondjuk szerintem normál esetben nincs olyan szívó hatása, és elég kicsire is vannak méretezve.


Beszippantósról 1x hallottam híradóban, de ott kis gyerek volt, és leengedték a medencét, annak van elég erős szívó hatása.


De igazából több esélyed van belefulladni.

2015. dec. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Két ilyen esetről hallottam, az egyik, amit már linkeltek (és valóban, minden szörnyűség közül az egyik legmegrázóbb, ha belegondolunk, mit élhetett át; valahol meg tudom érteni az aggodalmadat). A másik a szörfmedencés tragédia:

[link]


Mindkét esetben mulasztás okozta a tragédiát, és gyerekek voltak az áldozatok. És szerintem túl közel is kerültek a lefolyóhoz, egy mély úszómedence felszínéről aligha kaphat el egy úszó embert a sodrás. Próbáld ki, amikor leereszted a fürdőkádat, úsztass valamit a vízen, csak akkor kerül az örvénybe, amikor már eléggé lement a vízszint.

2015. dec. 18. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan menjél hozzá közel, csak nagyon közelről érezni a szívó hatást. Nem megyek most bele a fizikájába, de ahogy távolodsz, drasztikusan csökken a szívóerő, úgyhogy nem kell tőle félni.

Nem tud odaszippantani!


Ha pedig ott vagy, közelítsd hozzá a kezed, hogy megismerd a szívó erejét.

Általános dolog, a félelmet, a félelem tárgyának a megismerésével lehet legyőzni.

Nézd meg, milyen közelről mennyire szív, és ha te magad is megtapasztalod, hogy kevés az ereje ahhoz, hogy bármit is tenni tudna veled, akkor elmúlnak az ilyen félelmeid.


Egyébként minden ilyen baleset, ami ebből adódott, emberi mulasztás miatt történt, pl nem volt rács, és ember méretű volt a lefolyó, de ilyenek manapság már nem igazán léteznek.

2015. dec. 18. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!