Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Klorozas utan besargult a...

Klorozas utan besargult a medence vize. Miert?

Figyelt kérdés

Kúti vizzel toltottuk fel a medencenket, de mivel feltunk hogy bealgasodik, stb, vettunk hozza megfelelo vegyszereket.. Mikor beletettem a klor port, annyit amennyit irtak, besargult a medence vize.. ugy nez ki, mint a strandon a gyogyvizek.. Mitol van ez ? el fog tunni a sarga szin, vagy ilyen lesz? elronthattunk esetleg valamit ?

Lehetoleg csak olyan irjon mar, akinek van hasznalhato informacioja, esetleg hasonlo esete volt, es meg tudta oldani, stb. :) koszi



2014. jún. 15. 14:17
 1/6 anonim válasza:
Jó reggelt! NÁlam ugyanez a helyzet áll fenn minden éven mivel a víz vastartalma nagyon magas és a klór miatt bebarnul olyan mintha reakcióba lépne . Mindent jól csináltál.Amit ajánlok az az minden nap legalább 6 órát forgasd a vizet a keringetővel és 2 óránként tisztítsd benne a filtert éjszakára pedig a ponyvájával takard le. a Barna színt csak úgy tudod elkerülni hogy hagyod pár napig hogy álljon a víz (ne másszon senki bele mert akkor semmit se ért az amit csinálsz)és az a barna ami vas és akkorra már alga keveréke szálljon le az aljára ha leülepedett akkor ha van medence porszívód akkor azzal ha nincs akkor slaggal muszáj vagy leszívni mert ha benne hagyod elkukacosodik és olyan lesz a teteje mintha mindenki orrot fújt volna a vízbe.Ha sikerül leszívni nagyon óvatosan nem felkavarva a vizet akkor jól csináltad és utána tiszta lesz a vized de mindenképpen adagold a vegyszereket és mérd a ph értéket mert a klór bezavarhat neki .és algaölő mindenképp.Remélem válaszom kielégítő ha valami kérdésed van még akkor privátban
2014. jún. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy nem olyan, mintha reakcióba lépne a klór és a vas, hanem reakcióba lép. Sajnálom, hogy nem tudok jó hírrel szolgálni, de ott rontottad el, hogy kútvízzel töltötted föl. Magyarországon a kútvizek többnyire nagyon vasasok. Értem én, hogy miért szeretnéd, de ha csak nincs végtelen időd és türelmed, akkor nem éri meg a tökölést, a megoldás kiönteni a kútvizet és csapvízzel föltölteni. Megy a nyár, te meg azzal szenvedsz, hogy kiszedd a trutymót a vízből, se eszközöd, se tapasztalatod hozzá, már többe van a vegyszer amit beletettél, mint amibe az az 5 köbméter csapvíz került volna, az időd is drága (remélhetőleg), de még mindig nem tudtok fürödni. Több mint 10 éves medencés tapasztalattal én azt mondanám, nem éri meg.
2014. jún. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mivel látom, hogy a vízkezelés sem teljesen tiszta, ezért ideteszek neked egy rövid összefoglalót, mit, hogyan kell csinálni. Mindennek megvan a miértje, meg kell tanulni, nem olyan bonyolult, de ha nem tudjuk mit miért csinálunk és nem mérünk, akkor legfeljebb a szerencsénkben bízhatunk. Azt azért figyelmedbe ajánlom, hogy a medencézésnek komoly egészségügyi kockázatai vannak, érdemes odafigyelni a víz karbantartására, mert ha már értünk nem is kár, de a gyerekeket nem tehetjük ki veszélynek.

Tehát, mérni kell, különben honnan tudnád, hogy mi van a vizedben.

1.) Vásárolj mérőcsíkokat. (OBI, hasonló boltok)

2.) PH mínusz (vagy hasonló) nevű vegyszert is vegyél, mert legtöbbször magas a PH. Ha alacsony, akkor kellhet PH plusz is. Az egy másik fajta vegyszer, de nekem évek óta nem volt rá szükségem. Szóval először be kell állítani a PH értéket 7,2-7,6 közé.

3.) Vásárolj klórtablettát vagy klórgranulátumot is, a PH beállítása UTÁN be kell állítani a klórszintet is 0,4-0,8 mg/l közé.

4.) Ezek után pár naponta ellenőrizni a vizet és korrigálni a PH értéket. Ha minden jól sikerült és nem kútvízzel töltötted föl(VAS!), akkor elég lesz AquaMulti tablettával szinten tartani a vizet, tehát azt is venni kell. Amikor lassan eloldódik, cserélni.

5.) Éjszakára takarni a hozzáadott takaró fóliával. Benne maradhat a multitabletta.

6.) Vízforgatóval naponta többször átforgatni az egész vízmennyiséget folyamatosan tisztogatva a papír szűrőpatront.

Csak vázlatosan az alapokat skicceltem föl, de ezzel már lehet, hogy egész nyáron nem kell cserélned a vizet a medencében, csak utánatölteni a párolgási, kifürdési veszteséget és átlátszó, kristálytiszta fürdővized lesz.


!!!!Fontos a PH gyakori ellenőrzése, mert ha az előírt értékeken kívül kerül, az nem csak a bőrnek kellemetlen, de a klór sem tud működni, ami egyenes út az opálos, algás vízhez. Hiába klórozol, ha a PH nincs rendben.!!!!


A vegyszerezést (AquaMulti kivételével) mindig külön vödörben kell előkészíteni, feloldva a granulátumot vagy tablettát. Közvetlenül a medencébe vegyszert beletenni nem ajánlatos.

Az Aquamulti tablettát egy úszó műanyag adagolóba kell helyezni, az sem érintkezhet közvetlenül a medence testtel, vagy a fürdőzőkkel. Pénz az is, de ezt nem kell cserélgetni, egyszer megveszed és kész. A PH-t akkor érdemes beállítani, amikor már felmelegedett a víz, nem amikor még csapvízhideg. Minél melegebb a víz, annál jobban oda kell rá figyelni és annál gyakrabban kell korrigálni a PH-t.

Sajnos a medencézés a medence megvásárlása után is költségekkel jár, de hát ez van. Ez nem jár, ez luxus.

2014. jún. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.. Azabaj nem 5 kobmeter hanem 10, ugyhogy rohadt sokba kerulne csapvizzel toltogetni... Ugy csinaltam ahogy irtad vagyis elkezdtem, mertem ph, de az pont megfelelo volt.. Tettem bele klor port, es felora mulva elszinezodott :( ugyhogy most meg varom hogy csokkenjen a klortartalma es beleteszem az algastopot.

Elso kommentelo, ezt a kiszivattuuzos dolgot midenkepp meg fogom probalni, erre gondoltunk mi is:) megegyszer koszonom mindkettotoknek ! :)

2014. jún. 16. 16:43
 5/6 anonim válasza:

Az első vagyok . Figyelj 3 éve van medencém a faluban nincsen csapvíz minden éven ezt csinálom a ph érték egyszer sem ment fel vagy le ezért már egy idő után nem is mértem mert mindig 7,2 és 7,6 között volt . Azután hogy leszívtad a koszt az aljáról ugyanúgy kell klórozni majd és az algastoppot máris belerakhatod nem lesz semmi gond

csak forgasd és forgasd a vizet állandóan tisztítsd a filtert ,de ha homokos szűrőd van akkor egy óra alatt ki lehet takarítani azt a koszt belőle.

2014. jún. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Sziasztok nekem 24 köbös van, forgatóval, szűrőkkel,vasas kútvízzel töltöm,és nekem is csak a kicsapódás utáni trutyi visszaszívás segített. Édesanyám vásárolt 1 kissebb fajtát,(2-3m3)csapvízzel tölti,és az is trutyis,(azért nem annyira mint a kúti)van mit korrigálni. Felhívtam néhány céget, akik ilyen tisztító rendszereket forgalmaznak,és szerelnek be,....pffff.... fél millióról indul+munkadíj. Sok sikert!😉
2015. jún. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!