Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha tudnánk, hogy a kérdező,...

Ha tudnánk, hogy a kérdező, vagy más válaszoló idősebb vagy fiatalabb, vagy férfi vagy nő, stb. , igazítanánk-e a hozzászólásunkat ahhoz, ami tudunk, hogy milyenforma? Magáznánk-e az idősebbet, nőt, főleg erre gondoltam.

Figyelt kérdés

Annyira sajnálom, hogy az neten az ismeretlenség és a rengeteg -gondolom idegenben élő- magázni nem tanult ember miatt kezd elsorvadni a magázás.


Voltak is kérdések, hogy hogyan tanulhat valaki magázni, és honnan.


Az a baj, hogy még ahol nyilvánvalóan meg kellene tanulniuk a gyerekeknek, ott sem fektetnek súlyt rá a tanárok, inkább tegeződnek a diákokkal.


Mi lenne, ha mindig kiírnánk a korunkat, hogy tudja a másik? Persze tudom, akkor írhatná a 100 éves is, hogy csak 10, és fordítva. De az se lenne baj; végülis ha valaki 100 évesen csak tegeződni akarm semmi baj, és hadd magázzuk a 10 éves is, ha neki úgy jobb.


Nos; mi a vélemény?



2016. febr. 26. 04:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen lényegtelen mindenkinek a korát,nemét mindig kiírni, mert csak előítéletekhez vezet.

Egy 15 és egy 65 éves is mondhat ugyanúgy okosságot,meg hülyeséget is.

Az illem,etikai szabályokat meg nem a neten kell megtanulni a kölyköknek, hanem a való életben.

Kérdező esetén nem árt tudni a korát,mert ugyanarra a problémára, lehet mást mondok egy 16, és egy 46 évesnek.

2016. febr. 26. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Milyen előítéletekhez vezetne? El nem tudom képzelni.


Ha kiírom, hogy 10 éves vagyok, legföljebb többet magyaráznak nekem , hogy milyenek voltak az iskolaköpenyek, ha meg 100-at írok, akkor tudják, hogy esetleg hiába kérik, nem teszek föl képet valamiről, hiába is magyarázzák, hogy hogyan kéne.


Különben sem kötelezően gondoltam, hanem önként.


És bocs a hibákért, most látom, hogy "a neten", "10 évest".

2016. febr. 26. 05:12
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy anonim oldal, ha másért nem,feszültség levezetésként beszólnának.

Így is van,aki arcoskodik, ha nem egyezik a véleménye egy válasszal.

Szerinted mit fűzne hozzá, egy tini,vagy egy nyugdíjas korú írásához?

Így is van,aki kiírja magától , az bőven elég.

Teljesen felesleges feszültség generálás,semmi több.


Milyen előítéletekhez?

Vannak kényes kérdések,ahol nagyon nincs egyetértés, megy akár még a mocskolódás is.

Ha ott kiírja valaki,hogy 15 vagy 60 éves,simán betalálhatják a korával is.

2016. febr. 26. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

felvetését/felvetésed tekintve az a véleményem, Kérdező, hogy jó példával járhatna/járhatnál elöl és kiírhatná(d) a nemét/nemed és korát/korod a kérdése(d) mellé, hogy tudjuk magázzuk-e Önt vagy tegezhetünk téged


:)

2016. febr. 26. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Magázni a való életben kell, nem a neten.

Ugye nem gondolod komolyan, hogy az idegenben élők miatt sorvad el a magázás :)


"Voltak is kérdések, hogy hogyan tanulhat valaki magázni, és honnan. "

Most valami rettentő furcsát és meglepőt fogok írni. Könyvekből. Tudod, amit lapozni kell.

2016. febr. 26. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 elwera ***** válasza:
100%

Szerintem inkább be kéne szüntetni a magázást. Tisztelni, vagy felnézni valakire lehet úgy is, hogy tegezzük.


A magázás semmi másra nem jó, csak megnehezíti a gyerekek dolgát a felnőttekkel szemben.


Emlékszemén hányszor nem tudtam eldönteni hogy szólítsam meg azt a nőt, akiről nem tudtam megsaccolni hány éves, és féltem megsértődik ha rosszat mondok.


Meg amikor egy barátom, vagy barátnőm anyja azt mondta, tegezhetem, később én hülye elfelejtettem és következőre megint elkezdtem magázni, utána meg eszembe jutott hogy hoppá, lehet hogy tegezni kéne.


Ez a magázás dolog nekem állandóan csak kellemetlen helyzeteket szült. Jobban szeretnék mindenkit tegezni.

2016. febr. 26. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Én azt válaszoltam, hogy régi filmekből lehet jól tanulni a magázást.


Akkor itt eddig senki nem magázódna szívesen. Jó, értem.

2016. febr. 26. 06:13
 8/17 anonim ***** válasza:
72%
De igen,én! 30 éves nő vagyok,és sért,ha tegeznek.
2016. febr. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%

Nekem volt középiskolában egy tanárom. Már voltunk vagy 19-20 évesek - érettségi utáni szakma -, de magázott minket ez a tanár, aki 30-as éveiben járt.

Imádtam. Komolyan, nagyon imádtam, ő volt a legjobb fej az egész suliban, és nagyon tetszett, hogy magázott minket.

A Nászút féláron című filmet néztem valamelyik héten és borzasztóan tetszett, hogy a kollégák, akik évődtek egymással magázzák egymást. Még akkor is amikor már az anyakönyvi hivatalba mentek Olaszországban.

Én személy szerint imádom ezeket, annyira jól hangzik, most is lehetne ilyesmi a világ. :3

2016. febr. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Itt, a net-en teljesen mindegy, hogy magázol, vagy tegezel másokat.

- tegeződve is meg lehet, meg kell(ene) adni a tiszteletet a másiknak,

- magázódva is lehet sértegetni: pl. "maga-maga-marha!"


A való életben egyre inkább a tegeződés van jelen, különösen régi ismerősök, vagy közeli barátok, rokon stb. esetében.

Persze hivatalos helyeken, orvosnál, stb. nem fogjuk az ott dolgozókat letegezni...


Valamikor réges-régen a nagymamám még magázta a nagyapámat, miközben nagyapám tegezte nagyanyámat... szóval a szokások, az elvárások is változnak.

2016. febr. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!