Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Depressziós embernek jót vagy...

Depressziós embernek jót vagy inkább rosszat tesz egy nagy, többnapos közösségi rendezvény?

Figyelt kérdés
2016. febr. 28. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez rengeteg mindentől függ.

Általánosságban jót, de csak a időre.

2016. febr. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Keresztény konferencia keretében előadások/tanítások lesznek délelőtt és esténként.

De a sok ember között nem érzi vajon majd magát még inkább elhagyatottnak, nyomottabbnak, főleg ha sok egymással jól ellevő, jó kedélyű embert lát maga körül?

2016. febr. 28. 15:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Keresztény konferenciától én eret vágnék.


Nekem volt súlyos depresszióm, egy ilyen csak rosszat tett volna. Nem azért, mert mások boldogok, hanem mert tőlem elvárják, hogy eljátsszam azt. Több nap, sok ember... nem. Józan paraszti ésszel belegondolsz, nem. Pici lépésekkel kell haladni, és nem neked. Neki kell ebből kilábalnia, nem neked eldönteni, hogy hova cipeled.


Ha egy picit is fontos neked, nem viszed vallási hülyeségekre.

2016. febr. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nekem azzal h keresztény semmi bajom, hisz amióta az eszemet tudom az életemhez tartozik ez a dolog, ami nem egy vallás (azzal nem is érnénk semmit) hanem élő dolog
2016. febr. 28. 18:02
 5/7 anonim ***** válasza:

attól függ, tényleg depressziós-e

ha tényleg, valóban nem tesz neki jót, nagy a nyomás, leginkább el fog vonulni valahova és csendben szenved, de hidd el, attól nem lesz jobb kedve, hogy emberek közt van és a többieknek jó a kedve

Nekem is volt súlyos, barátnőmhöz mentem látogatóba, mert egész évben csak akkor találkozhattunk volna, elvitt ebédelni, de nagy mosolygás meg csevegés közben egyszer csak jött a gátlás, leejtettem a kanalat és elkezdtem bőgni a kaja fölött, hogy nekem az egész nem megy. Hazamentünk, és két napig alig másztam ki az ágyból. Csak szégyelltem magam tőle pluszban, de tényleg nem bírtam kimászni a takaró alól.

2016. febr. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintem ez így elsőre elég mélyvíz. Ha pár óráról lenne szó, akkor azt mondanám tegyen egy próbát, mert ha kimozdult már eredmény és a "legalább megpróbálta" alapon történt valami. De egy többnapos rendezvényre nem hiszem hogy jó ötlet.A depressziónak több szintje van, ezért kell óvatosnak lenni. Szerintem ha próbát tesz, legyen valami menekülőkapu számára. Úgy értem, hogy ha tud, menjen el, legalább egy kis időre és ha úgy érzi most már tényleg elég volt, akkor lépjen le, de ne legyen semmi kötelező számára. Úgy gondolom apránként, de muszáj előre lépni. Lehet ez rögtön utána negatívan fog hatni, hogy hiba volt, de később más megvilágításba kerül, hogy mégiscsak el tudott menni és x ideig ott tudott maradni. Tény, hogy idő kell a depresszió legyőzéséhez, tény sok támogatás és segítség kell hozzá, de az is tény, hogy az illetőnek magának kell szembenéznie a depresszióval és legyőznie azt és meg kell próbálnia mindent, hogy ez sikerüljön.
2016. márc. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem biztos, hogy nem tett volna jót. Mert ilyenkor romlik a depi.
2016. márc. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!