Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Antiszociális és depressziós...

Antiszociális és depressziós vagyok, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Saját magam jöttem rá, de másoktól is megkaptam ezeket az illetéseket.

Magántanuló vagyok, a kétszínű "barátaim" lerázom, bulizni nem járok, ismerkedni nem szeretek, utálom ha társaságban kell lennem vagy ha beszélgetni kell más emberekkel..

A szobámba vagyok bezárkózva egész nap, csak akkor érzem jól magam. Nem szeretek semmit csinálni, tanulni egyenesen utálok, bár nincsenek rossz eredményeim.

Viselkedésem gyakran változik, hullámzó. Valamiért engem soha nem szerettek az emberek. Mindig átvertek az emberek és megbántottak. A családi életem pokol. Mindig kedves voltam mindenkivel, még ha nem is volt kedvem hozzá. Soha nem kaptam senkitől egy kedves szót sem.

Hogy változtathatnék, hogy úgy éljek, mint a normális emberek? Vagy szerintetek ez normális,csak én reagálom túl?

Köszi szépen



2015. nov. 10. 01:21
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Ez nem normális és igen sok gondod lehet belőle később. Pszichológushoz elmehetnél néha, hasznos lehet.
2015. nov. 10. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%

Miután elolvastam a kérdésed, úgy érzem, vannak lényeges dolgok, amiket kihagytál. Írtad, hogy utálod a társaságot és a beszélgetést, de egyáltalán nem is vágysz másokra, vagy csak azért nem szereted őket, mert nem találkoztál szimpatikus emberrel? Szerintem nem mindegy. A másik dolog ami feltűnt, hogy kizárólag azokat a dolgokat soroltad fel, amit nem szeretsz. Mi az amit szeretnél? Nincsen valami vágyad (pl. párkapcsolat, vagy olyan emberek akikkel jól kijönnél)?

Nekem így elsőre az az érzésem, hogy legbelül vágysz valamilyen társaságra, de valami problémád miatt taszítod az embereket. Ahhoz, hogy rájöjjek mi a baj jobban kéne ismernem téged.

Egyébként nem reagálod túl, valami tényleg nincsen rendben.

2015. nov. 10. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%

Nem reagálod túl, szerintem nincs rendben, ha valaki akkor érzi jól magát, ha egyedül ül a szobájában és nem csinál semmit.

Én se érzem magam jól, ha olyan emberekkel kell beszélgetnem, akik nem szimpatikusak, vagy olyan társaságba kell mennem, akiknek más az érdeklődési köre, bulizni se szoktam, mert az nem szórakoztató számomra. DE! Szimpatikus emberekkel szívesen beszélgetek, szívesen megyek olyan emberek közé, akiknek azonos az érdeklődési köre, és vannak terveim párkapcsolat kialakítására és családalapításra is.

Szóval jól látod a problémát, tényleg depressziós vagy, egy pszichológus, aki odafigyel rád, és aki előtt képes vagy megnyílni, sokat segíthet, hogy kilábalj belőle, sőt, az antiszociális hozzáállásod ilyen szintű elmélyülését is a depresszió okozhatja.

2015. nov. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek.


Nem igazán találkoztam még szimpatikus emberrel,de valahogy én sem vagyok szimpatikus a többi embernek. (nem vagyok beteg,csúnya sem,buta sem)

Persze, igazából vágyom értelmes emberek társaságára.. lehet hogy hülyén hangzik, de az intelligens embereket jobban tűröm.

2015. nov. 10. 20:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát igen, valóban intelligens emberekkel elég ritkán lehet összefutni. Így már érthető, miért nem jössz ki szinte senkivel. Ha szeretnél beszélgetni valamiről írj.
2015. nov. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5-ös hozzászóló, nagyon köszönöm! :)
2015. nov. 13. 13:48
 7/7 anonim válasza:
Dettó! Ha valami gond van akkor én szívesen elolvasom/tanácsot adok ha kell!
2016. ápr. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!