Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy kell a nulláról megszerve...

Hogy kell a nulláról megszervezni egy társasjátékos összejárós baráti közösséget?

Figyelt kérdés

Nincs közösségem, kissé magányosnak érzem magam ilyen téren. Próbáltam szervezni társasjáték klubot, de nem volt rá jelentkező. Vannak "elvileg népszerű" játékaim, de nem tudok velük játszani ellenfelek híján.


A mesterséges csoportok nem játszanak (Board Game Café; Gémklub; TeHát; Szellemlovas; BarCraft; Gólem Művek; Anduril stb...) mert az nem baráti közösség, hanem csak társasoznak és nem is ismerik egymást, nincs meg az a kötelék ami általában barátoknál szokott lenni. Másrészt ők nálam is jobban ismerik a társasjátékokat, így nekem ott nem lenne helyem, mert nem érezném magam fontosnak és nem lenne miért barátkozniuk velem.


Azt szeretném érezni, hogy én magam letettem valamit az asztalra és hogy tényleg érek valamit, továbbá szeretném azt csinálni, amihez értek és szeretek csinálni, ami pedig a társasjátékozás/tanítás/korrepetálás/magyarázás.


Barátnőm van, imádjuk egymást meg minden, de a normál átlagembereknek van baráti közösségük is akikkel összejárnak meg kimozdulnak meg akikkel közösségi programokat csinálnak - Barátnőmnek is vannak barátnői akikkel összejár. A "képernyős haver" nem jó, mert az olyan, mint egy "program", igazi hús-vér barátokra van szükségem.


2016. márc. 11. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsit el vagy tévedve. Attól hogy csinálsz egy társasjáték csoportot, az még nem lesz baráti társaság. Az csak egy csoport lesz. Persze alakulhat ki egy, vagy több emberrel barátság, de nem törvényszerű. Attól, hogy ha csatlakozol egy profibb csoporthoz, még ha te magad nem is vagy profi, attól még bőven lehetsz értékes tagja a csoportnak. Nem csak azok az emberek értékesek, akik mindent profin tudnak. Pláne nem egy barátságban. Ezek a dolgok nem így működnek.
2016. márc. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy amúgy? És miért nincsenek barátaid?


Mert amúgy a barátnőd bartaival is összejárhatnátok, mindenki hozná valakijét, és lenne társaság, ott meg fel lehet vetni hogy társasozzatok.


Legutóbb nekünk pont ez volt. Kis társaság, tulajdonképpen 2 haverom, közülük és az ő testvéreik és azok párjaik jönnek velünk pár napos kirándulásra, évente egyszer. Legutóbb ott is előkerült egy társasjáték, és meg is lett beszélve, hogy máskor össze lehetne hozni egy konkrét társasozós napot.

2016. márc. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 Lehet el vagyok tévedve, de legalább próbálok kimozdulni és társaságot keresni. Ha az a csoport elfogad engem és újra meg újra felkeresnek, mert bírnak meg társasozni akarnak és én is szívesen vagyok velük, akkor már oké. Nem tudom, hogy működnek a dolgok, de valamit tenni akarok azért, hogy baráti közösségem legyen.


#2 27/F vagyok. Ahol élek, ott nemigen vannak közösségek, de még hozzám hasonlóak se, mert ez egy kis falu. Merem állítani, hogy az egész körzetben (környező falvak, legközelebbi kisebb városok) én ismerem egyedül a társasjátékokat és sajnos nincs annyira jelentkező itt. Barátaim nemigen vannak, szintén azért, mert más vagyok. Az itteniek azok buliznak többnyire, meg egyéb "általános hö-mi-van?-fiatal" életét élik és nekem intellektuálisabb igényeim vannak a szórakozást illetően.


Barátnőm barátait még nem ismerem, pedig egy éve együtt vagyunk. Igaz, 4-5 órányira lakik tőlem és csak havonta tudunk találkozni egy-egy napra egyelőre. Ha a barátnőivel is összefutunk, az se lenne közösségi élet, mert csak havi egyszer lenne. Ezért gondoltam, hogy az "én oldalamon" próbálok egy saját baráti társaságot összegyűjteni addig is.


Én is körülbelül ilyet csinálnék, hogy amilyen gyakran csak lehet, néhányan összegyűlünk, társasozás és ha barátnőmet sikerül áthívnom, akkor természetesen kulcsfontosságú szeretett tagja lenne a társaságnak.

2016. márc. 11. 22:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nettó társasjátékozás lesz, de a marketing minimum egy ingyen pia kéne legyen. :-)
2016. márc. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem már van egy haha :P Nem csak társasozni hanem szerepjátékozni is szoktunk. Mondjuk mi 17 évesek, meg nagyrészt osztálytársak vagyunk és nagyobb városban lakunk, tehát jóval könnyebb dolgunk volt. Annyi volt a nagy szervezés hogy meghívott az egyik gyerek hozzájuk néhányunkat, aztán később egyre többen lettünk (kb. 9-en). Meg még azt mondanám hogy őket viszonylag értelmesebb embereknek tartom de még velük is sokszor káoszba fullad az egész, mert állat módjára viselkednek. Tehát ezen ne lepődj meg. Te elég nehéz helyzetben vagy, nem tudom hogy kéne csinálni a helyedben.
2016. márc. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hívj át valami alibivel pár havert meg a barátnőd is, mondjuk filmnézés, név/szülinapi buli, stb, és kerüljön elő többek között, időtöltéslént a társasjáték. Aztán ha a bulinak vége, akkor egy"ez milyen király volt, csináljunk még sok.ilyet" címszóval többször elhívjátok ezeket az embereket, és kész is.


Még soha nem csináltam én sem hasonlót, de ilyesminek képzelem (:

2016. márc. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez mind szép és jó de mint mondtam nincs baráti közösségem. Barátnőm pedig nem tud még átjönni mert anyós még nem engedi. Amúgy is ritkán találkozhatunk.
2016. márc. 14. 00:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!