Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szenvedés a szereplés, de...

Szenvedés a szereplés, de kényszer?

Figyelt kérdés
14 vagyok, és egy falusi iskolában tanulok (sajnos, de a jövö évet már más suliban kezdem távol innen). Csak ez az egy iskola van, amibe a falu összes gyermeke jár, igy ez szorosan összefort a szereplésekkel (ergo a suli és a szereplés majdnem egy és ugyan az, ugyanazok a szervezök akik másnap tanitanak, és a szereplök peddig a tanulok). A szerep osztás ugy müködik hogy akinek a szülei széleskörben ismertek, és valamilyen "rangban" vannak, vagy éppen a gyerek ügyes, szépen mond verset, jó tanulo, az szerepel. Én is szerettem volna, még gyermekfejjel. 3.-os lehettem amikor egy szereplés során minden lány osztálytársamat elhivták, csak engem nem (2. tanulo vagyok, és szerintem a szöveg is megy). Persze otthon sokat sirtam, mert ez levert (konkrétan kiközösitett a kedves pedagogus), erre peddig anyám a tudtom nélkül hulla részegen felkereste és nagyot veszekedett vele (alkoholista). Azota kelletlenül minden szerepbe meghivnak, és én szivem szerint sohasem mennék el. Most is elhivtak egybe, amire rámenne a vakáciom egy része. A szokásos kellemetlen légkör, az erős lámpaláz (azota erős szorongo lettem), egyszerüen kin... Nincs valami modszer hogy ugy lépjek ki ebböl a pokoli körböl, hogy másnap nem rajtam fog csámcsogni a tanári, meg a kedves osztálytársak? (nem egyszer volt már a szemembe vettve a többiek elött is az anyukás szori)

2016. ápr. 28. 13:06
 1/2 A kérdező kommentje:
*hoopsz... ugy értem felkereste a pedagogust, és veszekedett vele
2016. ápr. 28. 13:09
 2/2 anonim ***** válasza:
Mondd meg a tanárodnak, hogy nem szeretnél részt venni a szereplésben. Eddig is inkább anyukád kedvéért csináltad. De te szíved szerint nem ezt szereted csinálni, mert nem érzed jól magad szereplés közben, nem érzed úgy, hogy jól megy neked. Valami ilyesmi. Biztosan nem fognak ezért haragudni rád.
2016. ápr. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!