Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tehetnék a változás...

Mit tehetnék a változás érdekében?

Figyelt kérdés
Na, szóval szerintem szociális fóbiám van. Most lettem gimnazista és nem megy valami könnyen a barátkozás. Nehezen nyílok meg mások előtt. Van pár barátnőm az osztályban, abból 1 van, akit talán a legjobbnak mondjatok. Ő pedig nagyszájú és nyitott, szinte mindenkivel elvan és sokan is bírják őt. Ezek közül van pár lány, akivel én is szívesen barátkoznék, de ők nagyszájúak, én pedig csendes vagyok (bár nem akarok az lenni). Szerintem ők nem igazán vágynak az én társaságomra, félreértés ne essék: jóban vagyok velük, csak még jobban szeretnék 'abban' lenni. Azt azért hozzátenném, hogy tavaly óta sokat fejlődtem ilyen téren. Már valamivel közvetlenebb vagyok másokkal. Változtatni akarok ezen!! Szeretnék normális életet élni!!! Azért szeretném megmagyarázni ezt a fentebb említett fóbiád dolgot is: félek a mások előtti szerepléstől, evés-ivástól (bár csak kis mértékben) ,úgy érzem, hogy figyelnek ezért gyakran viselkedem furán..azthiszem... Azt is hozzátenném, hogy nehezen tudok hozzászólni a témákhoz, állandóan csak mosolygok, mint egy bolond. Jut eszembe: sok fiúnak tetszem és ezért gyakran megbámulnak és ez szintén nagyon zavaró tud lenni, állandóan bénázok. 15/L

2015. okt. 13. 17:24
 1/3 anonim válasza:
Pszichológus, pszichodráma, önismereti körök, beszédtanár (nem csak beszédtechibások járnak, hanem olyanok is, akiknek nehezen megy a nyilvánosság előtti szereplés), művészeti körök (színjátszó kör), esetleg magántanár.
2015. okt. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mind teljesen normálisnak tűnik amit leírsz, nem az a benyomásom, hogy kiesnél a "szokásos" kategóriákból, ez is teljesen "normális élet" amit leírsz. Más szerepre vágysz, mint amiben vagy, és talán teszel is érte valamit.

Esetleg ha van olyan szabadidőtevékenység, ami ebbe az irányba visz, kipróbálhatod - színjátszókör, bizonyos csapatsportok, stb.

Feltételezem, hogy ha be tudsz kerülni olyan társaságba (pl. sportolás, stb. révén), ahol jól érzed magad, magadat adhatod, az is biztos jót tesz.


Az előző válasz nekem nem tetszik, mert sugallja, hogy "nincs rendben" veled valami. Az iskolaban talan van egy pszichologus, de kiváncsi vagyok, egy pszichológus, aki problémás esetekkel foglalkozik, pár jótanácson kívül mit is mondhatna, persze nem is vagyok az. Viszont az a véleményem, hogy különböző önismereti pszichodrámás foglalkozások, mindenkinek jót tesznek, nem csak azoknak, akiknek valami komoly problémájuk van.

2015. okt. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon is ismerem ezeket a dolgokat,amiket érzel.Én is majdnem teljesen ilyen vagyok,próbáltam változni,nem kértem segitséget és csak rosszabb lett,de te ne félj,jól tetted,hogy valahol segitséget kértél.Én próbáltam sorba az orvosokat ésnem segitett egyik sem,most pedig járok egy újhoz,eddig jó :D Szivesen beszélgetek veled,ha gondolod irhatsz nekem :)
2015. okt. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!