Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mindenki a mobil telefon...

Mindenki a mobil telefon rabja? Miért nem elég érdekes a való élet?

Figyelt kérdés
Hogyan jutnak el emberek odáig hogy folyamatosan a mobiltelefonon lógnak? Teljesen elszakadnak a külvilágtól és észre sem veszik,feszülté válnak ha lemerül a mobiljuk anélkül létezni sem tudnak.Ezt el kell fogadni,hogy ilyen irányba halad a világ?..Mit lehet tenni?

2016. máj. 25. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
A mobil (ahogy az internet is) könnyebbé teszi az információ szerzését vagy cseréjét illetve a kapcsolattartást. A hagyományos módszerekkel nehezebb és időigényesebb, sőt drágább lenne ugyanaz. Egy példa: Ha beszélni akarsz egy 100 km-re lévő ismerősöddel akkor fel is lehet keresni. Ami ráadásul azzal is járhat hogy nem találod meg mert nincs otthon és még a szomszédok sem tudják mikor ér haza. Elment egy napod az utazásra feleslegesen, plusz több ezer Ft-od. Nem kell bemutatni hogy mindez az informatika korában egy mobillal nem csak fillérekbe kerül de meg is valósul a kapcsolatba lépés.
2016. máj. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Kései Sirató ***** válasza:
40%

Sajnos ilyen tendencia van :( én sem örülök neki, mert én nem vagyok ilyen, pedig okostelefonom van, de jobban érdekel a valóság és fotózni sem szeretek. Az élményeket a való életben szeretem átélni.


Szomorúan látom, hogy a gyerekeim is egyre többet telefonoznak és így van ezzel nagyon sok szülő..


Nem nagyon van, mit tenni..

2016. máj. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

Az hogy kapcsolatot tudsz tartani másokkal csak egy olcsó kifogás. A kérdező arra kíváncsi miért lógnak bizonyos fiatalok állandóan a mobiljukon. Szerintem azért mert így nem kell szembesülniük a magánnyal és a gondolataikkal. Mindig van kivel csacsogni, ott vannak a "barátok" a zsebünkben és ezért kényelmesebb velük chatelni mint a saját kis világukban ragadni és átgondolni azt. Plusz a neten bármit mondhatsz bárkinek nem kell tartanod a válaszreakciótól. Ha megbántasz valakit nem látod az arcán azt, hogy rosszul esik neki, csak annyit érzel, hogy mekkora okos megmondóember vagy. Ezért a mai fiatalokban az empátia sem túlzottan erős.


Tenni annyit tudsz, hogy te nem lógsz rajta és igyekszel az utódaidnak is más alternatívákat bemutatni hátha megragad bennük valamelyik.


Hiába állsz neki prédikálni valakinek akit ennyire beszippantott a világháló, úgy is megmagyarázza azzal, hogy maradi vagy.

2016. máj. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Ha nem a mobiljukon lógnának, akkor könyvet, újságot olvasnának. Én könyvet olvasok utazás/várakozás közben, egyrészt azért, mert utálok úgy várakozni valamire vagy valakire, hogy közben malmozok, másrészt minden holtidőt kihasználok olvasásra, mert szeretek olvasni, csak mindig több olvasnivalóm van, mint szabadidőm.
2016. máj. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
Mert érdekesebb a telefon, és mert amúgy sem menő ha nincsen, főleg ha nincsen okostelefonod. Mert akkor te vagy az a kis szánalmas, trendeket nem követő kis köhcsög fahszfej, és lenéznek. (Már aki)
2016. máj. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Sunshinedoll ***** válasza:
53%

Igazából semmi különbség nincs aközött, hogy szabadidejében valaki mobilozik vagy könyvet olvas.

Hadd legyek már feszült, ha le akar merülni a mobilom, mikor mondjuk kint vagyok este a városban, és taxit akarnék hívni, hogy hazajussak, vagy várok egy telefonhívást/emailt, és nem vagyok gépközelben, vagy akármi.

2016. máj. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem arról beszélek hogy ha várakozol stb akkor előveszed a telefonod,hanem mikor az emberek társaságban vannak,vagy valamilyen programon és ahelyett hogy élveznék a dolgokat beletemetkeznek a mobilba mint valami zombik... Hogyan lehet így élni...
2016. máj. 25. 23:29
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor is érkezhet fontos hívás, ha valaki társaságban van. Én pl. most a postától várok egy hívást, mert elkeverték egy csomagomat.

Egyébként meg ha valaki társaságban van és úgy temetkezik bele valamibe, az 2 dolgot jelenthet:

- Nem elég érdekes a társaság számára.

- A társaság kizárja, ő meg nem akar kukán bólogatni.


Na jó, eszembe jutott még valami. Én járok tömegrendezvényekre, de egyedül, mert általában az ismerőseim vagy nyűgnek érzik, vagy nem tudnak jönni, vagy más programjuk van. No ilyen eseményeken azért időnként akad holtidő, amikor áll a program, és csak a reklámokat pörgetik a hangosbemondóban. Ha kifogtam magamnak egy jó helyet, akkor én ott lehorgonyzok a program végéig és nem mászkálok közben, a holtidőt meg olvasással töltöm (más talán mobilozással töltené). Ott vagyok a rendezvényen, sok ember között, de ők számomra idegenek, amikor a műsor éppen zajlik, akkor nézem, hallgatom, élvezem, fotózok, videózok, de a szünetben olvasok.

2016. máj. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ki van ez is találva! Annak idején tv ugyan ezt csinálta !

Most ez ugyan az csak erösebb és azt a réteget céloza meg aki a legsebezhetőbb.

Fiatalokat...

2016. máj. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!