Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Van itt olyan köztetek, aki...

Van itt olyan köztetek, aki antiszocból szociálissá vált?

Figyelt kérdés
Kicsi inspiráció szerzés végett kérdezem :). Az érdekelne elsősorban, hogy személyes véleményetek alapján mennyire voltatok visszahúzódóak (pl. más szemébe nem mertél belenézni, kerülted az embereket stb.) és ebből a helyzetből milyen felismerés, milyen esemény zökkentett ki benneteket? Illetve most kb. milyen szinten álltok?

2016. jún. 7. 10:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én pl.

Tök csórók voltunk, és a szüleim rengeteget veszekedtek, így kb. mindenki csúfolt, az óvónénik, a tanítónénik-bácsik, a tanárok, a szomszédok, a bolti eladó, stb, meg úgy nézett rám (nem tudom, hogy miért én

2016. jún. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

bocsi, eltűnt a többi. Tehát újra kezdem:



Tök csórók voltunk, és a szüleim rengeteget veszekedtek, így kb. mindenki csúfolt, az óvónénik, a tanítónénik-bácsik, a tanárok, a szomszédok, a bolti eladó, stb, meg úgy nézett rám (nem tudom, hogy miért énrám, áldozatra) mint valami véres rongyra.

Ki voltam közösítve, kerültem az embereket, a társaságot, még egy boltba egyedül is alig mertem bemenni tizen akárhány évesen is.


Az első nagy változás az életemben az volt, hogy koleszos lettem, és csak több havonta jártam haza, így tök önállóan kellett mindent intéznem.


Aztán valahogy jött, mert még ezek után is sokszor voltak gondjaim pl. munkahelyen, mert ugyanúgy visszahúzódó voltam.


Most 35 éves fejjel már teljesen más vagyok.

Jövök-megyek, intézkedek (kb. mindenki helyett is), kérdezek, én kezdeményezek egy beszélgetést, nem okoz gondot egy telefonbeszélgetés vagy egy állásinterjú, vagy akár egy beszéd megtartása több száz ember előtt.

2016. jún. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Én gyerekként voltam ilyen. Valamikor nagyon mély ponton voltam, valamikor jobb, volt, aztán ez így ingadozott. Ma meg már 1 perc alatt le spanolok bárkivel :DD Pl. vonaton ha unatkoztam, akkor ott beszélgettem idegenekkel, legyen az 40 ées igazgató, vagy velem egyidős srác, esetleg 20-as végeiben járó nő. Ma már nincs ilyen problémám.

21F

2016. jún. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%
Az antiszociális személyiségzavar még mindig nem egyenlő az aszocialitással.
2016. jún. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Óh, én is meg akartam jegyezni azt, amit a 4. válaszoló, de úgy tűnik, megelőztek.


Mielőtt használsz egy fogalmat, nézz utána a jelentésének, mert elég ciki tud lenni, ha így használod.

2016. jún. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Feküdjetek már le anonim nyelvszakértők.


Googleban havonta 1600 keresés van az antiszociális szóra, aszociálisra ki sem írja annyira kevés.

Itt 6 kérdés van aszociálisra, antiszociálisra 560-on felül!

Minden egyes kérdést tele akartok szarni, ugyanazzal az okoskodó szöveggel?


El kell fogadni hogy régen ez volt a jelentése, de ma már a nép másképp használja!

Pont mint a paraszt szót, régen földműves ma már használják a tahóra is, ennyi. Eltudjátok képzelni a hivatalos nyelvtudósokat ahogy minden egyes embert kijavítanak amikor meghallják?

Nem lesz ilyen, az lesz hogy beleírják legújabb nyelvkönyvbe: ma már a paraszt a tahó szinonimája. Ahogy antiszociálist is használják az aszociális szinonimájaként.


A kérdésre válaszolva pedig: az lehetséges hogy megváltozzon és jól boldoguljon szociális helyzetekben, viszont olyan még nem láttam hogy kifejezetten megszeresse és keresse őket.

2016. jún. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nyilván nem, de attól függetlenül ma még az aszociális jelenti azt a személyt, aki nem igazán szociális.


Ez nem nyelvszakértőség, hanem igényesség.

Használhatjuk az antiszociálist tévesen erre a jelenségre, de el is fog mondani valamit az adott személyről az, ha úgy használ fogalmakat, hogy nem ismeri.


Ráadásul attól függetlenül, hogy sokan használják az antiszociálist, attól még nem lesz elfogadható.

Ha 100 emberből 85 azt mondja, hogy az ég piros, 15 meg azt, hogy kék, attól még nem lesz igaz csak azért, mert többen használják.

2016. jún. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az ég színe, tudományos tény, egy szó jelentése meg az idők során rengeteget változhat, szavak eltűnek újak keletkeznek.


De mutass már nekem egy meghatározást aszociálisra, mert pszichológiai szótárban nem szerepel..wikipédián is csak antiszociális van..Szerintem csak valahol hallottátok ti ketten és senki nem használja. Valld be ha nyelvújító vagy!:D


Wikiszótár szerint antiszociális: másoknak ártó személy, másokkal szemben ellenséges emberre jellemző. Na akkor miben is különbözik a másiktól, szakértők?


Meg egyáltalán ki vagy te, hogy eldöntsd egy személy pszichológiailag miben szenved? Parasztnál könnyű, aki földművelésből él az az, aki sosem lakott vidéken az nem. De te egy mondatból meg tudod állapítani hogy antiszociális vagy sem akárki? Pláne ha még ő sem tudja magáról mi a baja.


Ne itt akarjál igényes lenni, mert találkozol valakivel aki ezeket elmondja élőben 20 ember előtt és jöhet utána a hebegés habogás az ég színeiről.

2016. jún. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ez azért más, mert a paraszt nem szak szó, azért mert egy virág latin nevét egyszer csak mindenki elkezdi valamelyik másik virágra használni a szakik nem fogják megváltoztatni. Ez olyan dolog ami így van és ahhoz hogy megértsenek és komolyan vegyenek használd a jót. Mellelseg wikipédia van az aszociálishoz, csak szociális fóbia néven. Az antiszociális, az egy tömeggyilkos pl. Jól bánik az emberekkel, azt hiteti el velük, hogy milyen nagyszerű, szociálisan nagyon is fejlett, csak az empátia és a társasági érzés hiányzik belőle teljesen. Tehát aki antiszociális az szociális, csak rosszra használja az emberektől így nyert bizalmat. Ezért hülyeség a kérdés és a kérdező egyértelműen nem az antiszociálisra gondolt. A köznyelvben poénkodásból ettől még lehet használni az antiszocot, de tudjuk már mi mit jelent és ha az orvoshoz megyünk panaszkodni ne azt mondjuk neki hogy antiszociálisak vagyunk amikor nem. Jól írta a "grammar nazi" társam, ez igényesség.
2016. jún. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az aszociális sose volt szakszó, azért nincs benne a a pszichó szótárban sem. Az csak egy szójáték, mivel van a szociális közismert szó, és valszeg egyeseket anyukája aszociálisra is tanította a kölkét, csak innen eredhet. Pszichológiai diagnózisokhoz nincs köze!


Nem is tudom miért válaszolok mikor még mindég nem linkeltetek egy árva meghatározást sem a szóra, nem is létezik..


Szociális fóbiánál kéne keresni?:)) Hogy mi van?:)) két szó keverésén vitatkozunk, és egy harmadikkal kell magyarázni?:D

De amúgy 1 darabszor sem fordul elő a szó itt sem [link] úgyhogy viccnek is rossz.


Na ketten igényeskedjetek nyugodtan ha beszélgettek, csak mondom nem kéne minden hasonló kérdéshez ezt kiírni, mert látjátok ti ketten vagytok az általános használat ellen, úgyhogy hiába írjátok attól a világ még így ismeri..

2016. jún. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!