Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi a neve annak a nézetnek...

Mi a neve annak a nézetnek ami a rasszistaellenesség ellen van, de nem rasszista? (lent kifejtem :D )

Figyelt kérdés

Na szóval, a világ a rasszizmus eltörlése felé halad (say NO to racism meg a többi sz*rság) , minden ember egyenlő jogokkal születik, származástól és bőrszíntől függetlenül.


Na de ennek az egésznek (szerintem) van az a hátulütője: tegyünk fel egy konkrét példát:

'Egy magyar fehérember, és roma ember egy szórakozóhelyen összeverekednek. Az emberek első reakciója, hogy biztos a fehér kezdeményezett mert ő rasszista.'

VAGY

'Egy tisztességes amerikai fehér állampolgár szemtanúja volt egy autólopásnak, amit (véletlenül) egy feketebőrű ember hajtott végre. A fehér feljelenti a feketét, de rasszizmussal vádolják. Miközben ugyanúgy feljelentett volna egy fehér embert is. '


Ez szerintem egy nagyon rossz iránya a dolgoknak. Így Magyarországon a cigányoknak lassan már több joga van mint a magyaroknak.


Egy filmből idézem: "Most ezt azért mert feka vagyok?"


Ezek az emberek szeretnek visszaélni vele hogy ők az "elnyomott kissebbség".


Ez az a mi nem tetszik nekem. Nem vagyok rasszista, hanem......??


2016. júl. 4. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Általánosítasz (?)
2016. júl. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs azzal, hogy az emberek különbözőek. A probléma az, hogy ez egyesekben előítéleteket szül. Mások pedig úgy tesznek, mintha a különbségek nem lennének számottevőek. Két teljesen eltérő kultúrából adódó különbségeket nem lehet úgy kezelni, mint ahogy azt az EU-ban próbálják. Ez csakis katasztrófához vezethet. (nekem úgy tűnik ez is a céljuk)
2016. júl. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pozitív diszkrimináció? Azaz hátrányt csökkentő megkülönböztetés.


Szóval szerinted az emberek nem egyenlőek, és attól hogy valakinek más színű a bőre, azzal már előítéletesnek is lehet lenni. Ez a "magyar fehérember" és "amerikai fehér állampolgár" már kínosan megkülönböztető.

Nem tudom honnan veszed hogy a cigányoknak több joga lenne. Született már jogerős büntetés rasszista indíttatásból elkövetett támadás miatt cigány elkövetők ellen, magyar sértettek javára. Valószínűleg azzal kevered hogy a cigányok nagy arányban hátrányos helyzetűek, és a szociális rendszer sok juttatást ad(ott) nekik. Ez ugyanúgy bárki másnak is jár, ha jogosult rá.

2016. júl. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Megértelek, alapból az amit csinálnak hogy biztos a cigány kezdte az is rasszizmus... szóval rasszizmusellenes rasszizmus amit ők csinálnak és az igzi rasszizmusellenességet hívják anbak hogy ignorálod mások bőrszínét
2016. júl. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak, hogy választ is kapj: Emberi és Polgári Jogok Nyilatkozata.
2016. júl. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!