Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért ítélik el az emberek...

Miért ítélik el az emberek ennyire azt, aki nem magyar? Más is van ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok, ázsiai (mongol) származású, Magyarországon születtem.

Az igazi anyukámat és apukámat nem ismerem, nevelőszülőknél vagyok 10 éve.

Magyar az anyanyelvem, az iskolában is jól teljesítek, mégis úgy viselkednek velem az utcán és az iskolában, mintha valamilyen betegséget hordoznék. Direkt fellöknek a folyosón, hogy aztán röhöghessenek, hogy "mekkorát taknyolt a kínaicigány".

Oviban sem volt más a helyzet, nem akartak soha mögém állni a sorban, ha beálltam valahova, undorodva néztek rám.

Az interneten is ugyanez van, olyan üzeneteim szoktak érkezni, ha esetleg kiállok egy barátnőm mellett, hogy igenis nem "dagadt", hogy te sem vagy egy szépség, húzzak vissza oda ahonnan jöttem..

Utálom a bőrszínemet, de tudom, hogy soha nem lehetek világosabb, vagy sötétebb.

Miért ítélik el ennyire az ázsiaikat? Milyen rossz tapasztalatuk lehetnek az embereknek, hogy ennyire ódzkodnak tőlünk?:(



2016. júl. 17. 19:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Sajnalom, hogy ilyen tapasztalataid vannak. :(


[link]

2016. júl. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Azok, akik ezt csinálják, nem csak az ázsiaiakat ítélik el, hanem mindenkit, akiről úgy gondolják, hogy nem azonos a "kultúrája" az övékkel. Lehet az illető szőke, kékszemű árja, vagy bajszos csikóslegény, ha nem gyűlölködik ugyanúgy, mint ők, akkor már nem "igaz magyar". Nagyjából egy dolgot tehetsz, a minimálisan szükségesnél többet ne foglalkozz velük, egyszerűen hagyd figyelmen kívül őket. Azért csinálják, hogy reagálj, ha nem kapják meg, amit szeretnének, egy idő után más szórakozás után fognak nézni.
2016. júl. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkit érnek hasonló dolgok fiatalon, hogyha kilógnak a tömegből. Ez ellen sajnos nem tudsz mit tenni, vannak akik majd 1x kinövik ezt a viselkedést és vannak, akik sajnos nem. Nem szabad magadra venned ezeket a dolgokat. Szerintem meglepődnél ha tudnád, hogy hány embert ért sérelem általános iskolás korában a kinézete miatt. Tanuljál és lassan úgy is mész középiskolába, ha teheted, akkor olyan helyre jelentkezzél, ahol jó az oktatás és tűrhetőek az emberek. Hidd el, ott nagy valószínűséggel jobban fogod majd érezni magadat, addig meg azt az 1-2 évet csak kibírod, kitartást és sok sikert :)
2016. júl. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Ez csak a bunkó magyar xenofóbia. Siralmas!
2016. júl. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólókkal csak egyetérteni tudok, és csak azért írok, hogy erősítsem a melletted kiállók táborát :-)

Sok sikert kívánok az életben!

2016. júl. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%
A hülyéknek meg zárt intézetben.
2016. júl. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

Utolsó, mert pont te vagy aki eldönti ki való ide és ki nem.. szánalmas.

Kérdező, próbálj meg barátokat keresni, biztos nem mindenki ilyen előítéletes. Ha pedig fellöknek, bántanak, azt feltétlenül mondd el a szüleidnek! Legfontosabb, hogy ne törődj velük, buták az ilyen gyerekek 😊

2016. júl. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%

Kedves 6-os, ha így gondolkodsz, azt kell mondjam, te meg a 21. századi fejlett világba nem vagy való.

Magyarország nemzetállam, de ez nem azt jelenti hogy csak magyarok élnek itt, sőt. Ha nem települtek/telepítettek volna ide a történelem során más népekből emberek/embereket akkor rég kihaltak volna a magyarok. Nincsenek is már echte magyarok, sőt, a világ nagy részén többféle bőrszínű és kultúrájú ember él egy országban. Ha nem akarod hogy gyűlölködőnek hívjalak, esetetben az ostoba is megfelel.

Kérdező, ahogy az előttem szólók mondták, egyrészt tinikorban legtöbbünkkel történnek ilyenek, de ez nem azt jelenti hogy elbagatelizálható a problémád. Sajnálom nagyon, hogy ilyen környezetben kell élned. A legjobb amit tehetsz, hogy megpróbálsz normális barátokat összeszedni és olyan emberekkel körülvenni magad, akik nem ilyen idióták. Majd változnak az iskolatársaid is, és lesz idő, amikor ők fogják a legjobban bánni azt ahogy viselkedtek. A fontos, hogy ne hagyd magad, állj ki magadért, ha bántanak, és ha valamelyik gyökér azt monfja hogy "mongolcigány", akkor nyugodtan mondd meg neki, hogy a tudomány jelenlegi állása szerint a magyarok is Ázsiából vándoroltak be.

Ne felejtsd el szeretni magad, és a bőrszínedet, meg mindent, ami hozzád tartozik. Remélem, boldogulsz majd. Sok ölelés! :)

20/l

2016. júl. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%
#10-es, itt akin röhögnek az te vagy.
2016. júl. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsóakat is törlik, ne aggódj.
2016. júl. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!