Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan kezdjük el a beszélgeté...

Hogyan kezdjük el a beszélgetést egy olyan emberrel akivel még soha nem beszéltünk?

Figyelt kérdés

2016. júl. 22. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia, elmondanád nekem hogy mi ketten miért nem beszélgettünk még soha?
2016. júl. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Köszönsz, bemutatkozhatsz, aztán mondjuk teszel valamilyen megjegyzést vagy kérdést az adott szituációhoz kapcsoltan. Ennyi.
2016. júl. 23. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

beszélgetést kezdeményezni bármiről lehet, akár az időjárásról is, csak az ritkán hozza igazán lázba az embereket.


minél könnyedebb, fesztelenebb, minél kevésbé erőltetett és hivataloskodó a kezdés, annál jobb lesz a fogadtatása. a legfontosabb, hogy te se érezd magad kellemetlenül, mert akkor a te zavarod átragad rá is. csak természetesen!

2016. júl. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%

ez egy érdekes és nehéz kérdés. általában helyzete válogatja, hogy mivel és hogyan lehet/érdemes kezdeni. általános "szabály" talán az, hogy érdekes és figyelemfelkeltő, de ne túl szélsőséges, tolakodó, vagy bántó legyen az indítás. ha túl erős, bántó, letámadó, akkor nagy a kockázat, hogy megijed a másik és inkább elzárkózik, nem akar beszélgetni. ugyanakkor, ha meg túlságosan udvarias, hűvös, erőtlen a nyitás, akkor meg azért nem akarnak általában folytatást, mert annyira unalmas, érdektelen a kezdés, hogy nem kelti fel a figyelmüket, nincs miért akarniuk a folytatást. az arany középutat kellene megtalálni, ami a lehető legérdekesebb indítás, felkelti a figyelmüket annyira, hogy folytatást akarjanak, viszont nem is lő túl a célon. nem mindig könnyű.


Tinderen pl. sokan írják is a bemutatkozásukban, hogy a "szia", "mizu", stb üzenetekre nem válaszolnak. valahol érthető is. ugyanakkor, akinek semmi érdekes nincs a bemutatkozásában, annak vajon mit lehet mondani, ami mégis felkelti az érdeklődését és beindítja a beszélgetést? nekem nem nagyon sikerült ezt megfejtenem. ha valaki ír magáról valami érdekeset, vagy a képein látszik belőle valami olyan, amire lehet valami viszonylag értelmeset mondani, akkor azzal indítok, de ez se mindig vezet eredményre.


itt GYK-n pl. viszonylag adni szokta magát, hogy ha valaki valami érdekes kérdést, vagy választ posztol, akkor arról el lehet kezdeni privátban is beszélgetni. ennek így több értelme is van szerintem, mint a társkeresős fotó és adatlap böngészésnek, amiből a világon semmi sem derül ki az emberekről és ahol marha nehezen is indulnak így be a beszélgetések. nekem legalábbis ez a tapasztalatom...


engem nagyon érdekel, hogy mások mit gondolnak erről és hogyan látják.


36F

2016. aug. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!