Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Azzal, hogy néha akaratomon...

Azzal, hogy néha akaratomon kívül is aszociális vagyok, azzal mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és fiú, és javarészt elég szociális ember. Nagyon jól érzem magam a baráti köreimben, és bárkivel bármikor bármiről tudok beszélgetni, HA nem vagyok épp abban a passzban, hogy aniszociális legyek... Mert néha úgy érzem, nincs miről beszélgetnem emberekkel, pedig egyébként lenne... Ja, és ha egy olyan közegbe kerülök, ahol valamiért zavarban vagyok, akkor is sokszor van ilyen, pedig máskor olyankor is ugyanolyan vagyok, mint általában... Valaki tudna nekem ebben segíteni? Nem tudom normális-e ez a hangulatingadozás, de nem érzem magam jól miatta...

2016. júl. 30. 03:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Kérdező, ez teljesen normális, főleg így 16 éves korban. Kamaszkorban tudniillik jobban ingadozik az ember kedélye, hangulata. Meg amúgy is, ha az embernek nincs kedve beszélni, akkor nem fog. Persze, lenne miről, de most mégis minek... ismerem ezt az érzést, ilyenkor tényleg jobb, ha kicsit magadban elvagy a gondolataiddal. A közegtől meg szintén függ. Én felnőtt vagyok, de még én is így érzek. Ha rossz a közeg, vagy olyan a téma, amiről nem szívesen beszélgetek 8vagy ha már egyszerűen unom), akkor vagy otthagyom a társaságot, és elfoglalom magam valamivel, vagy meg sem szólalok. Hiszen nincs mit hozzáfűznöm a témához. Az meg hülyén nézne ki, ha hirtelen tök más témáról, mondjuk a zsiráfokról kezdenék el beszélgetni.
2016. júl. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ja igen, és te nem "aniszociális", hanem anTIszociális. Gondolom erre gondoltál, csak elírtad.


Amúgy te nem vagy az, nem vagy antiszociális. Te is ember vagy, nem várhatják el, hogy mindig mindenkinek megfelelj. Ha olyan a téma, akkor beszélgetsz. Most ha két atomfizikus beszélget, és te nem beszélgetsz velük a témáról, akkor te antiszociális vagy? Nyilván nem. Nehogy már azért legyél antiszociális, mert nincs kedved az adott témáról beszélni! Én pl. mindig is gyűlöltem, ha másokat kellett kibeszélni a háta mögött. Utáltam hallani, ahogy egy számomra sokkal unszimpatikusabb, gonoszabb, szemetebb, utálatosabb srác szidja a másikat a háta mögött, akiről kiderült, hogy tök rendes. Legszívesebben a szemétnek megmondtam volna a magamét, bár nem mondtam, de irtózatos nagy gyávaság volt részemről. Soha sem szabad kibeszélni a másikat, főleg, ha az nem jogos. Undorító téma másokat lejáratni, sajnos nálunk sokszor ilyen téma volt, amiben legtöbbször nem vettem részt, de egyben sem kellett volna részt vennem! Undorító szarkeverés, legszívesebben azokat járattam volna le, akik ilyen szemetek voltak. Megbántam a gyávaságom, szemét emberrel soha többet nem barátkozok, és ha látom, hogy igazságtalanság van, akkor alaposan megmondom magamét.


Ugyancsak nem szerettem beszélgetni kocsmázásról, hogy ki mennyiszer hányt, hogy rúgott be. bennem volt mindig, hogy egy tizenéves gyereknek nem a kocsmában kéne lerészegednie.


---------------------------


Ez egy válasz egy régebbi kérdésre, ahol részletezik az ilyen szociális zavarokat:


"Az antiszociális személyiségzavar vagy szociopátia, (angolul: Antisocial personality disorder) a nemzetközi betegség-osztályozási rendszereknek megfelelően a társadalomba való beilleszkedés súlyos zavara. Az antiszociális személyiség a "nem szeret, nem szorong, nem tanul" negatív triásszal írható le a legrövidebben."


"A szociális fóbia (más néven társas fóbia; szociális szorongásos zavar) egy olyan pszichiátriai betegség, mely során a páciens tartós és irracionális félelmet, szorongást érez társas helyzetekben vagy nyilvános szereplés alatt."


---------------------------


Akárki akármit is mond, neked nincsenek ilyen zavaraid, ha lennének, akkor senkivel sem tudnál igazán elbeszélgetni.

Arról nem beszélve, hogy ha lennének, sem lenne baj. Visszahúzódóbb lennél, kb ennyi. Amúgy ilyen szociális problémák attól is kijöhetnek, ha sokat piszkálnak, bántanak valakit. A végén még emiatt nem lesz barátnője, épp ezért én soha nem piszkáltam olyat, akiről tudtam, hogy jó gyerek. Te is tegyél így.

2016. júl. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Huh köszi, nem tudtam hogy ez normális :D Amúgy igen, antiszociális*, csak mindenhol elírtam :'D
2016. júl. 30. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!