Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akaratomon kívül nevetek...

Akaratomon kívül nevetek mások társaságában, betegesen visszahúzódó vagyok. Idegrendszeri problémám lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kicsit hosszú lesz a kérdésem, de megpróbálok mindent pontosan leírni, mivel borzasztóan zavar ez a dolog. 16 éves vagyok.


Szóval. Alapvetően egy nagyon-nagyon csendes, visszahúzódó és háttérben lévő lány vagyok. Nem tudok és nem is szeretek beszélgetni, ha 3-an, vagy többen vagyunk egy társaságban.

Ha ketten vagyunk valakivel, akkor még csak-csak kibírom valahogy, és el tudok neki mondani mindent rendesen, viszont ez is mindennap nagy megpróbáltatások elé állít. Iszonyúan zavarban vagyok ilyenkor, rettegek, hogy valamit félremondok, megbotlik a nyelvem stb.

Ezzel még nem is lenne olyan nagy baj, viszont ha végig kell mennem egy zsúfolt, forgalmasabb utcán, vagy akár csak egy olyan úton, ahol valaki van még rajtam kívül, akkor elkezdek nevetni, és nem tudom abbahagyni. Nem találok semmit viccesnek, alapból rendkívül komoly vagyok. Egyszerűen csak zavarban vagyok, elvörösödöm és szinte a szituációtól kezdek el kényszeresen röhögni.


Amúgy ne értsetek félre, a valóéletben nagyon művelt vagyok, kitűnő tanuló, szinte csak a tanulás éltet, egyetlenegy barátom sincs, csak a rokonokkal tartom a kapcsolatot, de rendszeresen csak a szüleimmel beszélgetek.


Ha már ezt leírtam, akad (szerintem) ebből fakadóan még egy problémám.

Mivel rettegek attól, ha rám néznek, így próbálok minél szürkébb és észrevehetetlenebb lenni. Ennek következtében nagyon rossz a testtartásom. Úgy szeretek állni, hogy valahogy keresztbe beakasztom a lábam, és a lábfejem is keresztbe fordul. Ha ez nem lenne elég, a járásom is rengeteget deformálódott. X-lábam és lúdtalpam van, idétlen és összerendezetlen az egész tartásom/menésem. Régen még csámpás is voltam, de azt már megoldottuk. Gerincferdülésem is van, állítólag elég súlyos.

Testnevelés órán is nagyon röhejesen futok, pont a szüleim jegyezték meg, amikor két éve megnéztek egy futóversenyen. Amúgy nem sántítok meg semmi ilyesmi, inkább csak olyan ügyetlennek látszom. Az is zavar, hogy pár éve versenytáncos voltam, mások szerint feltűnően szép arcom van, de nagyon elront a járásom és a mások szerint furcsa viselkedésem. Van, amikor napokig meg sem szólalok, csak a tanórákon, ott viszont rengeteget.


Nem fogok összeomlani, vagy valami? Mármint nem igazán szeretem így egy az egyben leírni, de már azt is megjegyezték, hogy olyan a tartásom, mint egy nyomoréknak.


Mit tehetek? Ez mitől van? Körülbelül 2-3, de ha jobban belegondolok 4-5 éve is jelen voltak már ezek a tünetek, csak egyre súlyosabbak.

Ez mitől van? Kérhetnék hosszú véleményt? Nem tudok kihez fordulni.


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2015. ápr. 15. 17:11
 1/1 anonim ***** válasza:

a gerincferdülés súlyosbodik, ha nem edzel.

fitness terem, street workout, trx, fegyencedzés

2015. dec. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!