Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan kell/illik köszönni...

Hogyan kell/illik köszönni manapság?

Figyelt kérdés

Ha pl bemegyek egy boltba, akkor a ,,Jó napot" megfelelő köszönés? Vagy mit 'kell' ilyenkor mondani?

Ha pedig távozom, a ,,viszlát" megfelelő? Csak mert a viszontlátásra szerintem túl komoly, ha mondjuk az eladó 25-40 körüli.

Rettentően tanácstalan vagyok.

14/L



2016. aug. 3. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyugi, ez nem olyan nagy probléma mint ahogy felfogod :D A Jó napot! tökéletes. A Viszlát kicsit szabadosabb, de szerintem az sem sértő.
2016. aug. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
emlékszem amikor 16 évesen az első munkahelyemen a haverommal azon vaciláltunk, hogy mindenki kapásból felajánlotta a tegeződést, meg mondták hogy "itt mindenki mindenkit tegez", de azért furcsa lett volna szia-val köszönni minden 30-40-50 éves embernek, szoval megállapodtunk abban hogy reggel "jó reggelt"-et köszönünk, máskor meg "Heló"-t :D
2016. aug. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
úgy mint a bözsi nénibe a csirkének: JÓÓÓÓÓÓÓÓÓ NAPPPOOOOTTTTTT!!!!!
2016. aug. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

20 vagyok, de azért leírom az én szokásaimat.

Plázákban, boltokban kb. 35 alatt mindenkinek nemtől függetlenül szia vagy hellózni szoktam. Szerintem te 30 fölött maximum ilyen helyeken tegezz, ahol egyébként is ez a szokás manapság. 24-5 éves eladók is simán lesziázzák 50 éves anyukámat.

De ha kellemetlennek érzed a tegezést, a jó napot minden szituban teljesen elfogadható, elköszönésnél én meg ha nem tegezek, akkor mindig viszlátozok, nekem a viszontlátásra már túl "öreges"

2016. aug. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jó reggelt/napot/estét!

illetve

Viszontlátásra!

Persze, ha azt mondják, hogy tegeződhetsz, akkor lehet sziázni is.

2016. aug. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%
A köszönések egy része univerzális, azaz nem személyre és nem korosztályra szól. Ilyen a "Jó napot kívánok" is, ami a magyar nyelvben mondatnak minősül. Ha ennek csak az első felét mondjuk, azaz "Jó napot ", annak hiányzik a vége, mert csak egy tárgyesetben szereplő jelzős szerkezet, tehát némi modortalanságot, udvariatlanságot, faragatlanságot jelez. A "kívánok" elmaradásával a köszönő személy ráadásul értelmetlenül hagy el vagy spórol meg valamit. A Viszlát"-tal nekem megint az a gondom, hogy miért kell lerövidíteni valamit, amikor semmit nem nyerünk vele, én ezt is faragatlanságnak tartom, függetlenül attól, hány éves az eladó.
2016. aug. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én ha egy kisebb boltba megyek, ahol már egyből valszeg nekem támad az elárusító, akkor egy "Jó napot!" mondok. Mikor fizetek és távozok egy "Köszönöm és további szép napot/viszontlátásra!"


Ha egy nagyobb bolt, (nem szupermarket) ott már nem fogok a kasszásnak odaköszönni, majd mikor fizetek, megköszönöm és további szép napot kívánok.

2016. aug. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az eladónak mindig "Jó napot"-"Köszönöm, Viszont látásra" kombóval köszönök. Kasszásnak is.

Persze sokszor van, hogy a kasszás ennek ellenére, kapásból tegez, de akkor is így köszönök.

2016. aug. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!