Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Kell fizetni a lakcímkártyáért?

Kell fizetni a lakcímkártyáért?

Figyelt kérdés
Elveszett lakcímkártyát szeretnék pótolni. Kell, és ha kell, mennyit kell fizetni érte?

2016. szept. 5. 10:06
 1/5 A kérdező kommentje:

Plusz, ha elköltöztem, akkor megtudom az új lakhelyemnél csináltatni, vagy csak a régi városomban?

Igen, kicsit én is hülyének érzem a kérdést, de 300km-t költöztem, szóval nem tudnék bármikor futkározni, ha mégis a régi városban kéne megcsináltatni..

2016. szept. 5. 10:13
 2/5 anonim ***** válasza:
Úgy emlékszem lakcímkártyáért 500 vagy 1500 forintot kellett fizetni, mikor csináltattam.
2016. szept. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én 1500-ra emlékszem.
2016. szept. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem kellett fizetnem érte, és ha jól tudom, bármelyik okmányirodában megcsinálják, ha megvannak a szükséges dokumentumok hozzá.
2016. szept. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Illetékmentes = ingyenes.

A lakcím szerint illetékes jegyzőnél, illetve a lakcím szerint illetékes járási hivatalnál; illetve elektronikus úton az Ügyfélkapun keresztül kezdeményezhető. (Utóbbihoz, nyilván, rendelkezni kell ügyfélkapu-regisztrációval.)

Lakcímigazolvány; Elvesztés, eltulajdonítás, megsemmisülés miatti lakcímigazolvány pótlás.

[link]

2016. szept. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!