Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Külföldön lenni pár hónapot...

Külföldön lenni pár hónapot nyelvtanulás miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok :)


Egy 19 éves fiú vagyok és sokan mondják, hogy egy nyelvet egyrészt úgy lehet a legjobban megtanulni, ha anyanyelvi közegben vagyok. Eddig csak angolul tudok, van belőle egy nyelvvizsgám és neten keresztül sok külföldivel beszéltem, így ez sokat segített.

Tavaly kezdtem el tanulni oroszul és arra gondoltam, hogy kimennék egy ottani barátomhoz egy kis időre. Valahogy ez annyira nem megy olyan jól, mint az angol és mivel járok 2 éve diákmunkázni, nem szoktam minden felesleges dologra elkölteni a pénzt, szóval magamtól meg tudnám oldani az oda-vissza utazást és a többi ezzel kapcsolatos dolgokat. Sokat olvasgattam, hogy mi hogyan megy és az említett barátom is tud ebben segíteni. Csak valahogy kicsit félek ettől az egésztől. Egyedül még soha sem voltam külföldön, mármint ahogy említettem a barátomhoz mennék, csak így egyedül még nem mentem nagyon külföldre.

Most lehet, hogy hülyeség ez az ötlet, csak direkt azért gyűjtöttem, hogy majd elmenjek valahova pár napra/hétre és most így ez a megoldás jutott eszembe.

A lényeg, hogy most ezen gondolkozom és kicsit félek miatta, de eközben valahogy mégis szeretném kipróbálni magamat.


2016. szept. 9. 17:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Nyelvtanulásra, valóban az anyanyelvi környezet a legjobb. Viszont pár nap vagy hét nem elég.

És a környezet se mindegy. Lehet, hogy csak "helyi" nyelvet beszélik sokan, amivel egy nyelvvizsgán elhasalhatsz. Ha vizumot és egyéb papirokat eltudod intézni, akkor hajrá. Veszteni nem vesztel és ha ez az álmod, akkor ne tartsd vissza.

2016. szept. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
1-2 év elég hogy beszédtempót megközelítőleg tudjál értelmesen beszélni....az közel sem felsőfok. de elég,hogy magabiztosan beszélj.
2016. szept. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!