Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért vannak ilyen emberek?

Miért vannak ilyen emberek?

Figyelt kérdés

A kérdés elején fontos tudni, hogy szlovákiai vagyok.


Szóval... Van egy magyarországi ismerősöm, aki nem tud szlovákul. Ám érdekli őt a nyelv, és ha akarja, akkor meg is fogja tanulni. Mivel vannak barátai szlovákiából, akik tudnak szlovákul (valamilyen szinten) ők segíthetnek neki az alapokban. Köztük én is.


Egy csoportban kérdezett valamit, mire egyik ismerősöm (szintén szlovákiai) odaszólt neki, hogy hogyhogy ilyen buta, hogy ezt nem tudja.


Erre én írtam ennek a személynek, hogy "hát figyelj, ő magyarországi, nyilván nem tanul szlovákot, és érdekli, meg szeretné tanulni, de ehhez kérdeznie kell olyanokat, akik tudnak." Erre azt a választ kaptam, hogy "jaj h meg akar tanulni xDDDD"


Visszakérdeztem, hogy ezen mi vicces, mire azt írta, hogy minden, és az alapokat tudni kellene...


Igen, pontosan... Az alapokat tudni kell, de ha nem kérdez, nem fogja tudni... Utána még írtam neki, hogy "van aki nem csak Szlovákia 49k négyzetkilométerén akar érvényesülni, mint TE, 1-2 nyelvvel, hanem tanul 3-4et és 10-20x ekkora területen tud majd munkát találni"


Persze erre is csak annyit kaptam válaszként, hogy xDDD, sőt mi lettünk a rosszak, hogy merünk neki szólni, hogy nem úgy megy minden, mint ahogy azt ő elképzeli...


Megjegyzem, egy 18 éves lány írta, ő gondolkodik így... Nincs vele bajom (legalábbis nem volt) de ezek most minek? Mi jó abban, hogy mástól elveszi a nyelvtanulás kedvét?


Az osztályomban én vagyok a legjobb angolos (nem egóból írom) de nem a suli miatt... Hanem azért, mert angolokkal szokok beszélgetni/írni... Érdekes, azok az emberek nem szólnak meg, ha valamit helytelenül mondok vagy írok le....


Nem vagyok tiszta magyar, se tiszta szlovák. És nagyon utálom, ha az egyik fikázza a másikat. Mindkettő mellett kiállok, főleg, ha ilyen tudatlan emberkék szólogatnak be...


Most miért kell ilyennek lenni?! Miért jó ez? 16 vagyok egyébként, bár ez itt nem számít...



2016. febr. 13. 13:01
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha van valami helyesírási hiba, azért bocsi. A magyar helyesírásom sose volt a legjobb.
2016. febr. 13. 13:02
 2/7 anonim ***** válasza:

Mekkora söpredék buta. XDXDXDXDD

Miért beszéltek ezzel fogyatékossal egyáltalán??? XD

2016. febr. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak ilyen, de ennél ilyenebb emberekkel is fogsz még találkozni.
2016. febr. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az oldal megszokott szinvonalahoz kepest kivalo a helyesirasod - egyedul a "szokok" ilyen formaban torteno hasznalatahoz nem vagyok hozzaszokva, de ez azt hiszem helyi sajatossag.

A korodhoz kepest meg meglepoen erett a gondolkodasmodod, ami tetszik.


Abban viszont igazuk volt, hogy ha meg akar tanulni valaki egy nyelvet, akkor celszeru egy olyat, amit kesobb tud valamire hasznalni. Az angol egyertelmuen ilyen, a szlovak mar kevesbe. Ha mindenkepp szlav nyelvet akar valaki tanulni, az orosz hasznosabb (negyzetkilometerben merve foleg :) ) - bar ha zomeben szlovak nyelvu beszelgetopartnerei vannak, akkor lehet az is praktikus.


A masik amiben tevedsz, az az, hogy egy kezdonek jo az anyanyelvu beszelgetopartner (nem nyelvtanar!). Szerintem nem, az alapokat jobb, ha tanar tanitja, kesobb - mondjuk alapfoktol felfele - mar az anyanyelvuvel valo beszed valik fontossa.

Ezt nem fogod elhinni, ezert mutatok egy peldat:

Tegyuk fel, hogy angolul tudok, es megkerlek ra, hogy tanits meg magyarul. Nem fogsz tudni hozzakezdeni. Hany eset van a magyarban?

[link]

Ezeket valoszinuleg igy nem tudod felsorolni, pedig egy nyelvtanarnak muszaj. De nem tudod, mert nem ugy tanultal magyarul, tudat alatt hasznalod, de azt nem tudod tovabbadni, ahogy en sem tudom. Ugyanez a kerdes latinul menne, pedig csak 2 evig latinoztam, es nemetul is, mert azokat ugy tanultam.


Ezert kell az elejen a tanar. (vagy minimum nyelvkonyv, vagy online tanfolyam vagy akarmi, ami ezeket elmagyarazza)


Akkor vegyuk a tenyleges kerdest, hogy miert vannak buta, primitiv emberek? Ehhez bele kellene mennunk a biologiaba, evolucioba, genetikaba, pszichologiaba, PUA-ba. Briffault torvenye azt mondja, hogy egy faj eseten a nostenyek parvalasztasi szokasa a meghatarozo, mert egy him akarhany nostennyel parosodhat, szoval a nonel van a - khm :) - szuk keresztmetszet. Az emberek ertelmi kepessegeit a genetika es a tanulas kozosen hatarozzak meg, de elobbi limitalja az utobbit, ha a hardware nem fejlodik, a software sem tud. Az evolucio szerint meg vagy ugy fejlodhet egy faj, hogy kettevalik (pl. kulon elohelyek miatt), es egy kis populacio a megvaltozott elohelyhez gyorsan alkalmazkodik, vagy ugy, hogy a teljes populacio valamilyen tulajdonsag menten szepen lassan fejlodik. Elobbinel a termeszetes, utobbinal a szexualis kivalasztas a dominans.

Azt is lathatod, hogy a nok altalaban a bunko tahokhoz vonzodnak az osztoneik miatt.

Szoval ahhoz, hogy kevesebb primitiv ember legyen, az kell, hogy a noknek altalaban az intelligens ferfiaktol legyen gyereke, igy az ehhez tartozo genek kerulnek tovabb, es no a populacio intelligenciaszintje. A valosag viszont az, hogy nem a Nobel-dijasok csaladjaban jellemzo a 8-10 gyerek. Dawkins valamelyik videojaban eleg jol elmagyarazta, bar nem pont ezekkel a szavakkal.

2016. febr. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)


Kedves 3. válaszoló! :)

Igazából nem teljes nyelvtanulásról van szó, egyenlőre, jelenleg csak érdekli a nyelv. És ha valahol lát egy szlovák szöveget, azt általában elküldi, mi leírjuk neki magyarul, tegnapelőtt is ugyanez volt a helyzet. Egyébként jó a nyelvérzéke, szóval szerintem megtanulja ha akarja. Egyébként igen, fontos a nyelvtanár, nekem szerencsém volt, hogy jó alapokat kaptam angolból és szlovákból is alapsulin (ugyanaz a tanár tanította mindkét nyelvet) és ezért hálás vagyok.


Nekem is jó a nyelvérzékem (szerintem) mert míg a volt osztálytársaim nem tudnak jól szlovákul, se angolul, addig nekem elég jól megy, persze vannak szlovák gyökereim, ami nagy előny, de otthon nem beszélünk szlovákul.


Nincs anyanyelvi szinten a szlovákom (magyar az anyanyelvem) de mégis sok tiszta szlovák barátom van, akikkel folyékonyan tudok beszélni, mondjuk néha csak kézzel-lábbal tudok valamit elmagyarázni :D De tőlük sose kapok olyat, hogy jaj ezt nem tudod... Ha valamit nem tudok, akkor elmagyarázzák, és barátságosan segítenek is. Az a legjobb, hogy van egy ismerősöm aki csak kicsit tud magyarul, de szeretne tudni, és kitaláltuk, hogy egymásnak segítünk, egymást javítjuk ki. Így sokat nevetünk együtt, és úgymond játszva tanulunk :)

2016. febr. 14. 12:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a lány menőnek érzi magát, hogy tud szlovákul? Csak mert, magam is határontúli magyarként valószínűleg az egyetlen pozitívumot, hogy itt születtem, ahol születtem azt mondhatnám, hogy tudom az ország nyelvét (ami különben nagy hasznomra válik, de legalább a magyaron kívül más gramatikai gondolkodást is ismerek, ami megkönnyíti, a más nyelvek tanulását is).

De soha sem gondolnám, hogy egy magyarországinak tudnia kellene szerbül.

Egyébként, azért fogott meg ez a kérdés, mert magam is hozzáfogtam a szlovák nyelv tanulásához :)

2016. febr. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

@#6:

Miert erezne magat menonek valaki, amiert beszeli egy olyan orszag nyelvet, ahol 18 evet toltott? Inkabb azzal van problema, ha valaki ennek ellenere nem beszeli.


Olvastam valahol egy tortenetet, amikor egy torontoi utas megdicserte a helyi indiai taxist, hogy a nagyon durva akcentusa ellenere milyen jol beszel angolul. Aztan kiderult, hogy a ficko elmult 30, es mar kint szuletett. :-/

Most attol eltekintve, hogy Kanada nem szallta meg Indiat, szerintem kicsit gaz az ilyen.

2016. febr. 16. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!