Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ennyire elmagányosodtak az...

Ennyire elmagányosodtak az emberek, hogy pusztán attól, hogy csatlakoznak egy Facebook csoporthoz, már úgy érzik, tartoznak valahova?

Figyelt kérdés

Kedvenc együttesemnek van egy működő, rendszeresen rendezvényeket szervező klubja. Ennek a klubnak volt egy Facebook csoportja (nem oldala), amit pár hete a klubvezető kérésére megszüntettek.


Amikor a csoport megszűnése be lett jelentve, egyből sok tag elkezdett méltatlankodni, hogy "miért szűnik meg, ha már így összehozott minket". Kb. mintha ettől összedőlt volna bennük a világ, hogy többé nem lehetnek benne valamiben. De az élő klubrendezvényeken egyiküket sem láttam soha. Kétlem, hogy egyáltalán elolvasták, milyen csoportba lépett be. Gondolom mondanom sem kell, hogy szinte mind olyanok, akik naponta 5 Youtube linket beraknak, meg mindig olyat írnak be, hogy "Szép estét minden tagnak!", mindenféle giccses képekkel együtt.


Az igazság az, hogy ezek főként idős emberek. Tényleg ennyire elmagányosodott a világ, hogy egy Facebook csoport megszűnése is ekkorra hisztériát vált ki egyesekből?


2016. okt. 23. 02:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát ja.

Dübörög az elidegenedés.

2016. okt. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Idősebb emberek nem nagyon élnek közösségi életet. Nekik azért már nem az van, hogy felhívják a haverokat meg átugranak egymáshoz vagy elmennek bulizni. Számukra a facebook egy új lehetőséget nyitott meg, végre tudnak több velük egykorú emberrel beszélgetni, azonos érdeklődési körrel ráadásul, megkedvelik egymást. Ha floszlik a csoport valószínűleg ők már nem fognak összejárni. Nem magányosodtak el, az idősebb korosztály mindig is ilyen volt.. Nem az érdekli őket, hogy tartozzanak valahová, hanem, hogy van kivel beszélgetniük, van egy jó társaság. Hidd el az öregeket nem érdekli hány linket osztanak meg és alapvető illedelmességi dolog, hogy köszönnek egymásnak. Tapasztalatból beszélek, mindkét nagymamám és több idős rokonom is facebookozik, valamint én is fenn vagyok olyan fórumon, ahol témája miatt több az idős ember. Engem sosem zavart, hogy ők, hogyan beszélnek egymással, ha mégis zavarni fog max kilépek. Neked ez egyébként miért fáj? Vagy miér tűzöl gúnyt abból, hogy valaki a neten barátkozik, ne adj isten egy facebook cosportban érzi magát közösségben? FOglalkozz a saját életeddel, az emberek meg, had legyenek már attól boldogok, amitől akarnak.
2016. okt. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem fáj, és nem űzök gúnyt belőle. Csak számomra kicsit ijesztőnek nézz ki. De tudom, hogy számukra ez kellemes érzés.
2016. okt. 23. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!