Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan tudnám huszonévesen...

Hogyan tudnám huszonévesen kijárni az "élet iskoláját" és hasznos kapcsolatokra szert tenni?

Figyelt kérdés
Sosem tudtam ismerkedni, de más sem szimpatizált velem, valószínűleg azért, mert a testalkatomból kiindulva nem vagyok érdekes és egyenrangú személyiség. Mindig szomorúan hallom, mikor valaki XY segítségével ki tud menni külföldre dolgozni, vagy ZZS tud neki munkát ajánlani és hogy nekem ilyen nem adatik meg. Pedig én is annyira szeretnék kimenni Angliába néhány ismerőssel, akikben megbízok. Az ilyen embereknek annyira könnyű az élet. Azzal, hogy nekem nincsenek haverjaim, minden téren kettőzött erővel kell küzdenem. Nincsenek akik hasznos információkkal látnak el az egyetemen, nem ajánlanak nekem munkát, nem látnak el hasznos tanácsokkal. Tudom ez nagyon összetett kérdés, de hogyan tudnék 180°-os fordulatot, tenni, ha nulla kapcsolati tőkével rendelkezek? Sokszor azt érzem, hogy a piálás/bulizás jelenti ezt a holtpontot (szinte mindig a pia/buli kettős a téma akármilyen baráti társaságban), de ezeket én nem bírom és nem szeretem. Pls, adjatok valami tanácsot!

2016. okt. 30. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Cégek is hirdetnek külföldi munkalehetőséget, vagy munkaközvetítő iroda révén is ki tudsz menni dolgozni. Az "élet iskoláját" pedig folyamatosan járja az ember, amíg csak él.
2016. okt. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az a könnyebbik út amit írsz, de sokan saját erőből érnek el dolgokat, szerintem azért küzdj hogy önállóan érj el sikereket
2016. okt. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt csak saját magad tudod véghez vinni, hogy 180at fodulj! El kell határozni, hogy mostantól kitűzöd a céljaidat, magabiztos leszel, (persze nem könnyű) de ha mindent a megfelelő magabiztossággal csinálsz akkor jó társaság leszel. Ehhez valami motivációt is csatolhatsz.

pl.: Az én motivációmat külső inger hatására tűztem ki, hogy elköltözök otthonról és egy másik városba folytatom a tanulmányaimat ahol nem ismernek és úgy viselkedek ahogy én szeretnék, mert nem kell attól tartanom, hogy hülyének néznek az ismerősök, mert ahova költöztem nem ismer senki aki meg megismer az mind olyannak amilyennek az új életemet akartam. /mondjuk nem teljesen úgy jött össze mint szerettem volna, de azért egy 90fok összejött :)/

2016. nov. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

az élet iskolája egyrészt egy baromság, másrészt meg (amennyire nem baromság) mindenki kijárja. az egész élet egy iskola és jobb esetben mindig tanulsz valami újat. már ha elég bátor vagy, hogy új dolgokat tanulj, új dolgokban vegyél részt, új tapasztalatokat szerezz és igen, néha kudarcokat is elszenvedj. egy csomó ember fél új dolgokba belevágni, új dolgokat megtanulni, el van kényelmesen a langyos állóvízben, mert igaz, hogy nem olyan kellemes, de mégis csak melenget valamennyire és nincs benne kockázat. mások meg azt mondják, hogy a hajókat arra építik, hogy a hullámokat szeljék, ne a kikötőben horgonyozzanak, úgyhogy belevágnak mindenfélébe, megtapasztalnak mindenfélét és legelsőként megtanulnak minden hülye hiba után talpraállni és újrakezdeni a tanulást, ha kell. de végülis járni is pont így tanultál meg. ahhoz sem kellettek barátok, kapcsolatok, segítség. sőt, ha volt segítséged, akkor az pont abban vetett vissza, hogy megtanulj a saját lábadra állni...


"más sem szimpatizált velem, valószínűleg azért, mert a testalkatomból kiindulva nem vagyok érdekes és egyenrangú személyiség" a testalkatodból nem következik, hogy milyen személyiséged van és a személyiségedből nem következik a testalkatod sem. a tested ponto olyan alkatú, amilyenre formálod egészséges/egészségtelen táplálkozással, sportolással, vagy annak hiányával.

a személyiséged meg olyan, amilyenre az élet iskolája, vagyis inkább a különféle helyzetek formálták. ebben persze sok tényezőnek van szerepe, kezdve a szülőkkel, iskolákkal, barátokkal. viszont a személyiségedet is lehet alakítani. nem könnyű, de nem is lehetetlen. ha szeretnéd, hogy több barátod legyen, akkor tegyél érte, kezdj el barátkozni, társaságba járni, keresd mások társaságát, ismerd meg őket, legyél nyitott az őket érdeklő dolgokra, menj el velük bulizni, szerezzetek közös élményeket, mert ezek a dolgok kovácsolják össze a barátságokat. ha neked nem jönnek be az olyan dolgok, amiket ők szívesen csinálnak, akkor két lehetőséged van. vagy mégis csak megbarátkozol azokkal a dolgokkal legalább valamennyire, hogy a barátságotoknak legyen közös alapja, vagy a másik lehetőség, hogy keresel más barátokat, akikkel több közös érdeklődésetek van, így kevésbé kell magadon erőt venned, hogy élvezni tudd a közös időtöltést - illetve az is egy lehetőség, hogy valamennyire el vagy velük az ő érdeklődési köreikkel, aztán megpróbálod őket valami másra is rávenni, ami hozzád közelebb áll, de még nekik is tetszhet. ha nem áll nagyon távol egymástól az érdeklődésetek, akkor akár ezzel is sikeres lehetsz, de nem mindig könnyű kivitelezni.


a hasznos kapcsolatoknál meg nem árt, ha tartalmat is megpróbálsz mögé tenni és nem csak azért barátkozol emberekkel, mert ők hasznosak lehetnek neked, hanem a személyiségüket is értékeled, illetve ha nem csak olyankor találod meg őket, amikor neked kell tőlük valami, hanem eszedbe jut néha csak úgy spontán is elhívni őket egy sörözésre, kávéra, akármire.

2016. nov. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!