Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Tudnátok mondani kimondatlan...

Tudnátok mondani kimondatlan szabályokat?

Figyelt kérdés

Egy gyűjtőmunkát végzek olyan "szabályokról", amik habár kimondatlanok, az embereket kellemetlen helyzetbe tudják hozni. Például, amikor egy zsúfoltabb liftbe belépve az adott személy nem fordul meg az ajtó felé, hanem a tömeggel szemben marad. Egyáltalán nem szabályszegés, de eléggé zavarba ejtő és "fura" szituáció.


Tudnátok még hasonlókat mondani?


A válaszokat előre is köszönöm!



#szabály #kimondatlan szabály
2016. nov. 5. 18:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tömött tömegközlekedési eszközön a táskánkat le kell venni.
2016. nov. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem fura. Nekem meg az a fura, hogy a hátam mögött áll addig ezer ember. Akkor már inkább szembe állok velük, ráadásul pofátlanságnak gondolom amikor mások a hátam mögött állnak és az én hátamat kell bámulniuk. Elfordulni ugyanis az.
2016. nov. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Mondok mást. Adott mondjuk két lány. Odalép hozzájuk egy fiú, mert megtetszett közülük az egyik lány. De csak az egyik. És akkor a fiú elkezd ismerkedni csak az egyik lánnyal, míg a másiknak kuss van, és árulhat petrezselymet. Megoldás: mind a két nővel kell foglalkozni udvariasan. Aztán majd kialakul, meg lehet azt oldani, hogy a kiszemelttel vigye tovább a szálat. De addig ott az első talinál figyelmen kívül hagyni a másik lányt, nagy bunkóság. Szerintem.
2016. nov. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne a közvetlenül szomszédos piszoárt válaszd, ha már valaki pisál!
2016. nov. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Összes illemszabályt ide lehetne sorolni. Végül is ezek nem írott szabályok, de azért illik őket betartani.
2016. nov. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

Kevesen tudják, de egy nyilvános helyre (presszóba, étterembe stb.) a férfinak kell előremenni, és nem a nőt kell előreengedni.

Ugyanez a helyzet a kimenetelnél is.

Nem lehet ugyanis tudni, hogy mi történik odabent, tányér- vagy késdobálás, verekedés (persze túlzok egy kicsit).

Kifelé pedig nem tudhatják, hogy mi történik kint az utcán.

Más:

Lépcsőn felfelé és lefelé menet is a férfi megy elől.

Felfelé azért, hogy ne "bámulja" a nő sejhaját, lefelé meg azért, hogy felfogja a "hölgyet", ha esetleg megcsúszna vagy elesne.

2016. nov. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs fej/fülhallagtód ne hallgass zenét az utcán.

A táskádnak nincs jegye, ne tedd az ablak melletti ülésre te meg ülj a külsőre. Főleg ne tömött buszon.

Mindenki azt mondja az öregeket tisztelni kell de találkozni fogsz eléggel ahhoz hogy tudd, azt kell tisztelni aki kiérdemli.

Az veszít el egy vitát aki kiabálni kezd.

2016. nov. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6-os én úgy tudom, hogy felfelé menet lépcsőn akkor is előbb a nő megy, hogy ha megcsúszna, elesne, akkor a férfi "felfogja", csökkentse, tehát legyen aki segít neki. Gondolj csak bele. Ha nincs aki mögötte van, akkor a nő tehetetlenk a mélybe zuhan, ugyanakkor a férfi aki előtte megy fel a lépcsőn, az is ráeshet.

A másik esetben stimm, azt jól tudod, hogy lefelé menet először a férfi, utána a nő megy, méghozzá ugyanezen okokból. Mindig arra kell gondolni szinte az összes illemszabálynál, hogy a nő a gyengébb nem, és védeni kell, a férfi pedig az oltalmazó. Ha valaki csak EZT az egyet szem előtt tartja, akkor már egy csomó illemszabályt elolvasás nélkül is tud. Ugyanez vonatkozik az idősebbekkel való viszonyra is. Fiatal az idősebbet segíti, előzékeny vele, stb.

Ezek az "íratlan" szabályok, amikor valakiben van annyi intelligencia, hogy mások tiszteletben tatását szem előtt tartja, és ezek szerint éli a társas életét.


Az összes illemszabály az írott forma, nem kötelező őket betartani, de egy jobb érzésű és tisztességes neveltetésű, másokra is odafigyelő ÉS kultúrált embernek meg lesz a véleménye, ha valaki azokkal nincsen tisztában és bunkó módra viselkedik másokkal.

Íratlan szabály az, hogy ezekkel tisztában van :)

2016. nov. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Íratlan szabály még az is, hogy mobilon történő magánéletedet nem kell másoknak pl. busz közönségének, utca emberének hallani. De akkor se, ha nem mobilon történik :)

6-os abban nincs igazad, hogy "Mindenki azt mondja az öregeket tisztelni kell de találkozni fogsz eléggel ahhoz hogy tudd, azt kell tisztelni aki kiérdemli."


Igen, találkozni fog olyannal, aki tiszteletlen, de ugyanígy találkozunk más olyanokkal is különböző korosztályokból, akik ugyanígy tiszteletlenek. Nem értek egyet azzal, hogy KI KELL ÉRDEMELNI az idősebbnek a tiszteletet. Francokat! Ez nem így van. Senkinek nem kell kiérdemelni semmit, ez nem bizonyítási verseny, és sok emberrel csak percekre találkozol. A helyzet az, hogy MINDEN embernek kijár ALAPBÓL a tisztelet, "kiérdemelés" nélkül, ezt hívják illemszabálynak és megfelelő, intelligens, kultúrált viselkedésnek. Lehet úgy is emberek között lenni, hogy nem süllyedsz le arra a szintre ami nem megfelelő, nem kell neked is úgy viselkedned. Tehát kiérdemelésről szó sincs!

NEKED kell az összes ember felé tisztelettel lenned első körben, ha TE megtettél mindent úgy érzed, akkor a lelkiismereted tiszta lehet, és emelt fejjel éled tovább életed. Senkinek nem kell kiérdemelni semmit. Az illemszabály nem erről szól. Hanem arról, hogy TE eleve mindent megtettél, és udvariasan viselkedtél. Ha más nem, az az ő baja. Nem a tiéd. Mindenki saját magáért tetteiért felelős.

2016. nov. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!