Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan lehetnék kevésbé...

Carmelita Montiel kérdése:

Hogyan lehetnék kevésbé unalmas, amennyiben (1) nem vagyok intelligens (2) nem vagyok kreatív (3) nem vagyok barátságos (4) nem vagyok érzelmes stb?

Figyelt kérdés
Szóval egy természetszerűleg naaaagyon unalmas ember, mit tehet, hogy megbecsüljék, felnézzenek rá, figyeljenek rá, stb? Semmit, mi? Ez egy ilyen viszonylag kegyetlen világ. :(

2016. dec. 20. 23:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Talán változz meg, olvass önfejlesztő könyveket.
2016. dec. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%

Ha nem vagy se intelligens, se kreatív, se barátságos, se érzelmes, akkor minek akarod hogy megbecsüljenek? Miért foglalkozol másokkal?

Vagy ha nem vagy elégedett magaddal, akkor qrva egyszerű a képlet: kezdj egy tenni azért, hogy intelligens legyél (olvass, tanulj), legyél kreatív (alkoss valamilyen formában), barátságos és érzelmes legyél (foglalkozz önzetlenül másokkal, segíts embereknek).

2016. dec. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Miért ne akarnám, hogy megbecsüljenek?

Nem vagyok "fejleszthető", adottságoknak vagyok hiányában (mindehhez).


Ettől függetlenül mindenki vágyik rá, hogy megbecsüljék. Csak nekem ezt dobta a gép, hogy alkalmatlan vagyok rá. Nem jártam szerencsével.


Sokat olvasok, szoktam is. Ennek ellenére üres fejű vagyok. (Sosem értettem, miért mondják, hogy az olvasás intelligensebbé tesz... nekem nem vált be.)

2016. dec. 21. 00:38
 4/15 A kérdező kommentje:
...persze ki tudja, milyen lennék nélküle :P
2016. dec. 21. 00:38
 5/15 anonim ***** válasza:
Az intelligencia és a kreativitás nem igazán fejleszthető, vagy legfeljebb minimális mértékben. Ezek adottságok.
2016. dec. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Miért érzed úgy, hogy "üres fejű" vagy? Miben nyilvánul ez meg?

(Nem elképzelhetetlen, hogy tévhitek rabja vagy.)

2016. dec. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

de a legfőbb probléma az h önbizalomhiányod van:)

beszélgetni akármiről lehet, és nem olyna nagy dolog odafigyelni másokra meg kicsit kedvesnek lenni, ez jön magától csak lazulj el és ha jól érzed magad egy adott személlyel vagy többel akkor úgyis felszabadulsz, csak engedd el magad ... ez nem kiképző tábor túlélő túra senki nem fog pisztolyt a fejedhez h kényszeresen felelj meg csak add önmagad..

2016. dec. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nos... abban nyilvánul meg, hogy társas helyzetekben sosincs mondandóm, különösebb gondolataim sem.


Azt figyeltem meg, hogy az embereknek cikáznak a gondolatai, különböző asszociációk bukkannak felszínre, szó szót követ. Jelentéssel bír számukra az élet, mert összekötik fejben az eseményeket egymással.


Ezzel szemben nekem nincs tűzijáték a fejemben. Üres. Vagy legalábbis... nagy suta módon működik.

2016. dec. 21. 12:44
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a te fejed üres lenne, legfeljebb csak nem tudatosítod magadban a gondolataid.

Próbáld ki egyszer, csak két percig, folyamatosan kimondani a benned zajló gondolatokat. Be sem állna a szád.

2016. dec. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

winsxs:


Kipróbáltam. Be nem állt a képzeletbeli szájam, igazad volt. Azonban nem mondtam semmi újat magamnak. Nem derült ki semmi,amit ne tudtam volna magamról. Ha pedig egy konkrét embernek mondtam volna zavarosnak találta volna, érthetetlennek, és túl személyesnek.


Talán pontosabban úgy fogalmazhatnék, hogy nem jut eszembe semmi de semmi, ami mások számára érdekes és elfogadható lehetne. Mert nyilván nem kezdek el a csoporttársaimnak a pszichiátriai diagnózisaimról vagy bántalmazó (ex) párkapcsolatomról beszélni két óra között, kávézás közben.


Ilyen helyzetekben tényleg üres(nek érzem) a fejemet. Kb. mindig. Nehéz felvetnem új témát és kapcsolódnom a meglévőkhöz egyaránt. Awkward lesz a szituáció.

2016. dec. 21. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!