Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Merre lehet Budapesten elmenni...

Merre lehet Budapesten elmenni ami különös szép és nem unalmas hely?

Figyelt kérdés
Barátokkal sokat szoktunk *kirándulni* és sétálgatni a városban , leginkább a különlegesebb szép helyeket kedveljük , ami nem unalmas, lehet szép fotókat készíteni és szép emlék marad örökre :) pl múltkor a budai várban és Gellért hegyen voltunk ,ami szépnek szép de egy magyarnak aki már többször járt ott eléggé unalmas. Szóval keressük Budapest legszebb helyeit ahol szórakozni is lehet :) aki tudna ilyen helyeket megöszönjük

2016. dec. 21. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lőjétek el a többi turistás helyet is (nem véletlenül turistások), mint a Dunakorzó (a pesti oldalon, a Széchenyi tér és a Bálna között -- ott azét elég jó képeket lehet csinálni), a Bazilika környéke, az Andrássy vagy a Kossuth tér-Szabadság tér, romkocsmák, stb.


Aztán természetközeli magaslat lehet a Normafa; városi sétákra a Mikszáth tér, az Egyetem tér környéke; nyáron a Kopaszi-gát... ezek mind tele vannak kávézókkal, kajáldákkal is. Vagy érdekesebb hely a Flippermúzeum (asszem több mint száz működő-játszható géppel), a Rudas fürdő tetején a panoráma jacuzzi, a Terror Háza (nagyon depresszív de tanulságos), vagy az állatkert (felnőtteknek is, tényleg).


Így hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem segítettem.

2016. dec. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszod:) igen segitettel
2016. dec. 21. 13:25
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

kinek mi az unalmas és kinek mi a különleges.


így karácsony előtt érdemes lehet rávetnetek a szezonális ünnepi dolgokra. karácsonyi vásárok a Bazilikánál, Vörösmarty téren, Városház téren, Várkertbazárnál, Óbudán, esetleg máshol is. Mikulásgyár a Hősök terén. Karácsonyra feldíszített Andrássy út, Bartók Béla út, stb. Karácsonyra feldíszített bevásárlóközpontok, mint pl. WestEnd, Mom Park, Blaha Lujza téri pláza, a többit nem láttam. Januárig jár különböző vonalakon a fényvillamos és a fénytroli, azok is szépek.


egész télen lehet korcsolyázni a Városligeti műjégpályán, van korcsolyapálya a Bazilika előtti vásárban és biztos sok más téren is, ezeknek is van egy hangulata még akkor is, ha nem szeresz/tek korcsolyázni. Ha leesik a hó, akkor Normafánál szoktak síelni, szánkózni (utóbbit a Gellért hegyen is szoktak ilyenkor).


élmény lehet télen elmenni egy szabadtéri termál fürdőbe és élvezni a hideg levegő és meleg víz találkozását a gőzben. Leginkább a Lukács és a Széchenyi fürdő ajánlott erre. bizonyos időnként a Cinetrip még bulikat is szokott rendezni a termálfürdőkben komoly látványvilággal, ami nekem még úgy is vonzó, hogy egyébként az elektronikus zenét se szeretem, meg bulizni sem annyira szeretek, de így a fürdővel kombinálva nagyon sajátos egyveleg.

ha a termál víz és a tél nem olyan fontos nektek ebből, akkor mehettek a télen-nyáron használható élményfürdőkbe, mint az Aquaworld.


a korábban említett állandóan látogatható helyek és múzeumok mellé érdemes lehet felvenni a Nemzeti Múzeum kertjét, mögötte van a Rádió Múzeum, az is érdekes, úgy tudom, hogy a Kunigunda Úton van az MTVA új székházban egy látogatóközpont és tévé múzeum, az is hasonlóan érdekes lehet. Ott a Csodák palotája is, a Parlamentet is érdemes megnézni, a Néprajzi Múzeum és az Iparművészeti Múzeum, meg a Művészetek Palotája is nagyon szép épület, nagyon szép aulával, amit már önmagában is érdemes megnézni, ha a kiállítások nem is érdekelnek titeket.


a romkocsmákat is érdemes lehet meglátogatnotok, azoknak is van egy sajátos látvány és hangulat világa.

2016. dec. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
nagyon érdekes például a Fiumei úti sírkert is. tele van különleges szobrokkal, síremlékekkel, híres emberek sírjaival. nem éppen vidám, de nagyon érdekes és ősszel, lombhulláskor nagyon hangulatos, kifejezetten szép környezet volt. így télen nem tudom, milyen lehet, de ha leesik a hó, vagy ha virágzani, lombozni kezdenek majd a fák tavasszal, akkor nagyon szép környezet az is sétákhoz.
2016. dec. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!