Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Rászoruló családok. Mit...

Rászoruló családok. Mit tegyek ha rászoruló vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Lehet sokan kinevetnek majd, és tán le is szidnak érte, de nem értem mit kell tennem, hogy elfogadják rászoruló vagyok, ha az vagyok talán.


Megannyi helyen facebook-on látom a hirdetéseket, hogy pl. " rászoruló család számára felajánlom ezt és azt ".

Sokáig nem szóltam hozzá, az ilyen posztokhoz, mert nem éreztem azt, hogy nekem nagyobb szükségem lenne bizonyos dolgokra mint esetleg másoknak.


Most úgy érzem lehet mégis.

Olyan helyen kényszerülök élni, ahol ha reggel felébredek 2 fokkal van melegebb mint a kinti hőmérséklet, ami így télen igen kellemetlen.

Nincs pénzem megcsinálni a szigetelést, nincs időm egyedül kivitelezni sem ha lenne alapanyagom. A pénzem a számlákra, tűzifára és az alapvető dolgokra megy el. Ha nem tudok spórolni nem tudok előrébb lépni sem , hogy növelhessem az életszínvonalam.


Mégsem mentem sosem segélyért, nem is tudom mi a feltétele annak, hogy jogosult legyek rá.


Csupán nem értem , hogy ha egy hirdetés arról szól pl. , hogy ingyen elvihető egy utánfutóra való karton papír , de én azt nem tudom mivel elszállítani akkor miért nem kapok segítséget?

Más, autóval elviszi és örül neki, nem is sajnálom tőle.

Nekem egy robogóra sem telik, nemhogy autóra, de ha ezt szóváteszem, mert bocsánat nekem nagyobb szükségem lett volna rá akkor én vagyok a nyafogó szerencsétlen aki kunyerálni tud csak.


Ha kilépek a kapun akkor sosem koszosan és szakadtan. Ha munkába megyek senki sem tudja honnan jöttem, milyen körülmények közül.

Pedig nincs bevezetve se a víz, se a gáz, nincs táv fűtésem sem .. semmi extrám. Az internet az egyetlen ami úgymond luxus , ellenben tv-m nincs és nem is akarok reklámokat nézni.


Más bedobja a mosógépbe a cuccait és kész is.


Nekem a mosás tűzifa vágással kezdődik ,befűtés , víz melegítés, és csak aztán mosok . Nem nyafogni akarok és magam sajnáltatni , hisz ahogy említettem sosem mentem segélyért és nem kértem segítséget, de ha emberöltőkkel van lemaradva az életszínvonalam a jelenlegi átlaghoz képest akkor én most rászoruló vagyok vagy nem ?



2017. jan. 25. 18:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egyértelmű, hogy rászoruló vagy. A helyi önkormányzatot keresd fel, segíteni fognak. Nem mondom, hogy egyszerű lesz az igénylés, de ha elég kitartó vagy, tuti kapsz pénzt. A következőkre lesz szükséged:


- Egy lakcímre bejelentett személyekről igazolás (Kormányablakban kapsz)

- Jövedelmedről igazolás az utóbbi 3 (6?) hónapról

- Ha esetleg diák lennél, egy hallgatói/tanulói jogviszonyigazolás nem árt

- Ha 25 alatti pályakezdő vagy, az szintén növeli az esélyedet, munkahelyedtől kérj erről papírt.

2017. jan. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Hova valósi vagy?

Én sajnos nagyon át tudom élni a helyzetedet, mert kisgyerek koromban meg még nagyon sokáig úgy éltem, hogy nap mint nap attól kellett rettegnem, hogy mikor kerülünk az utcára.


Bár most sem vagyok kő gazdag, de nem felejtem ez ezeket az időszakokat.


Ha van pl. visszaváltható üveg, akkor azt nem dobnám ki, ha van több étel, amit készítek, akkor abból 2-3 adagot szívesen adnék bárkinek, ruhákból is van jó párszor olyan amit évek óta nem hordok, de nem dobnám ki.


Sok ideje gondolkodok azon, hogy hogyan és miképp tudnék bárkinek is segíteni, mert nyilván egy főtt étel, nem lesz jó sok napig-hétig.

2017. jan. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, elgondolkodtatóak.

A pénz nekem furcsa dolog lenne, én csupán apróságokra gondoltam ami kicsit megkönnyítené a dolgom.

Nomeg... egy eredetileg kamrának épült kis épület külső belső szigetelése, kémény felhúzása biztosan nem "olcsó" mulatság amire támogatást nem hiszem , hogy ilyen mértékben kaphatnék.


Dolgozni akarok és becsületesen össze kuporgatni a fontosabbakra valót, igaz a munka egyre neccesebb.

Azért gondolkodtam el és írtam le a kérdésem, mert kezdek kimerülni ami veszélybe sodorja az állásom is már.

Édesanyám idős , nem bír annyit ami természetes. Nekem a 3 műszak, a vásárlás a napi teendők kezdenek soknak tűnni pedig nem kellene annak lennie ha...

Lenne fürdőszoba és meleg víz , olyan mosógép ami modernebb egy régi hajdúnál stb.. szóval olyan dolgok amik megkönnyítik az életet és kevesebb idő ráfordítással elvégezhetők alapvető dolgok.

Ha lenne nem merülnék ki és késnék el a munkából csupán azért, mert míg más édesdeden alszik és mindene megvan én még éjjel is vizet melegítek, hogy másnap szalonképesen tudjak megjelenni ahol kell. Ez a sokadik napon, kevés alvást eredményez és a végén úgy alszok a csörgőóra mellett mint akit agyon lőttek.:(


Elfáradtam.. és most kezdem beismerni , vagy ráébredni, hogy segítséget kellene kérjek... de nem tudom hol, kitől és kapok-e.

Az önkormányzatnál egyszer voltam munkát keresni , míg nem találok valamit, közmunkát akartam vállalni, de azt mondták van elég ember. Azok az bizonyos emberek meg bezzeg kinn barnultak még barnábbra semmit téve pedig csak a füvet kellett volna lenyírni.


Érdemes az önkormányzat ? :(

Inkább mennék én is önkéntesnek egy civil szervezethez akik hozzám hasonló helyzetben lévő embereknek segítenek. Úgy akkor tenni tudok azért amit én is aztán megkaphatok. Tisztább lenne a lelkiismeretem.

2017. jan. 26. 06:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!