Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A mai magyar fiatalokban...

MIKLÓS18 kérdése:

A mai magyar fiatalokban miért annyira gyenge a nemzeti érzés, az egészséges nacionalizmus megléte, miért a nemzetközi divatot és kultúrát követi mindenki erőltettetten?

Figyelt kérdés

2017. febr. 9. 20:46
1 2 3
 1/22 Sunshinedoll ***** válasza:
91%
Kire legyek büszke? Orbánra? :DDDD
2017. febr. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
39%
Ez a szülőkön is múlik hogy milyen neveltetést adnak. Engem apum nevelt egészséges nemzeti érzésre. Viszont manapság ez nem divat nálunk. Te is tapasztalod hogy van a "nagy magyaros" duma. Csak nálunk van az, hogy lenéznek valakit azért hogyha büszke vagy arra hogy Magyar. Ez elég szomorú. Mert mindenhol normális ha szereted a nemzeted.
2017. febr. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
A divatkövetésnek nem sok köze van a nemzeti érzéshez. De régen sem volt szokás hangoztatni a nemzeti érzelmet. Ezt legfeljebb márc. 15-én és okt.6.-án tettük.
2017. febr. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Mai magyar fiatal vagyok, mivel a kérdést is inkompetensnek tartom így önmagában, ezért inkább visszakérdezek, hogy kiteljesedjen a képem a gondolatmenetedről:

Mitől lenne ez egészséges? Miért kellene büszkének lennem arra, hogy Brazília helyett Magyarországra születtem? Ez is ugyanolyan föld mint a többi, a határokat meg azért rakták oda, hogy a szűk látókörű nacionalistákat könnyen meg tudják vezetni, így szerintem az az egészséges, ha átlátja helyzetét az ember. :) Semmivel sem leszek több/kevesebb, de még másabb sem attól az embertől, aki nem iszik pálinkát és nem vág havonta disznót, mert az ő kultúrájában ezek nem vállalnak szerepet.

Vannak magyar hagyományok, amelyeket szépnek ítélek, egyáltalán nem arról van szó, hogy "hazagyűlölő" lennék (szomorú, hogy ki kell emelnem, mert egy másik kérdésnél sokan illettek ezzel a névvel a nézeteim miatt)...

2017. febr. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudom tisztelni a magyar nemzetet jelenét, semmirekellő emberek lakják az országot, feszt gyűlölködnek, és úgy nyilvánulnak meg mint az állatok. Semmi okom nincs hogy büszkeséggel töltsön el engem ez a közösség, csak fájdalmat okozott nekem a sok hülye ember amióta élek, mindig pozitív voltam mindenkivel, jóindulatú voltam, kedves, engem meg mindig átbaxtak a "jó magyar bajtársaim", cserben hagytak és kihasználtak. Rájöttem hogy ez a "mesei" magyarság sem különb a nagyvilágnál, sőt. Én nem akarok ezekért az emberekért dolgozni, és élni, gyűlölöm őket, a legmélyebb értelemben, elakarok innen menni. És nem azért mert azt hiszem hogy máshol jobbak az emberek, egyszerűen már hányingerem van mindentől amit "otthonnak" nevezünk.
2017. febr. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%
Mert Magyarország tipikus mindenki mindenkinek az ellensége ország. Mikor azt látja a fiatal, hogy semmi jövője, ha nem tanul akkor megkapja hogy élősködő, ha tanul akkor azért kapja meg hogy élősködő, ha itt marad akkor megkapja hogy hülye, ha kimegy akkor megkapja hogy hazaáruló...akkor miről beszélünk?
2017. febr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
49%

Én szeretek magyar lenni, szeretek itt élni, de amiről beszélsz, szerintem nem kimondottan itthon lelhető fel, világszinten ez a helyzet. Ma már nem kell feltétlen ragaszkodni egy adott kultúrához. Szélesedik az ember látóköre, csomó minden mást kipróbálhat, nemzetek mosódnak össze a sok vegyesházassággal. Ha akarok áttérek a japán vagy a francia konyhára, ha akarok olyan népszokást tartok, ami eltér az ittenitől. Hogy ez jó-e vagy rossz, az majd kiderül 15-20-30 év múlva.


Egyébként szerintem ma már alapjában gondolkodnak másként az emberek. Nemrég beszélgettünk szélesebb körben haverokkal arról, hogyha kitörne a háború mennének-e megvédeni a hazát. Szinte egyöntetű nem volt a válasz. És meg tudom érteni őket. Én se mennék a helyükben. 26/N

2017. febr. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
35%

Miert legyek buszke arra, amit masok ertek el?


Nekem semmit nem jelent a magyarsag. Meg a himnuszunk is szar, lassu kinos nyavajgas. Sem a szoveg, sem a zene nem kepes semmifele buszkeseget kivaltani az emberbol. Konyorognek a magatehetetlen magyarok az istenukhoz, hogy vedje meg oket. Csodalatos, egy csicska nep induloja. XD

2017. febr. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
A saját eredményeimre vagyok büszke, és azokat a dolgokat követem, amiket akarok, nem érdekel, hogy az éppen divat-e vagy sem, az egyetlen, ami érdekel, hogy nekem megfelel-e, belefér-e az értékrendembe, az életmódomba... stb. Egyébként eléggé kevert nemzet vagyunk, például az én apai nagyanyám szülei még Lengyelországban születtek.
2017. febr. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem létezik olyan hogy "egészséges nacionalizmus". Az ember története több millió évre rúg vissza, a mai országok meg mondjuk néhány száz évesek. Az, hogy büszke vagy az évek alatt kialakult politika és háborúk által kialakult határokra nem egészséges vagy egészségtelen.
2017. febr. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!