Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért baj, ha kihasználnak,...

Miért baj, ha kihasználnak, ha másoknak ez jó?

Figyelt kérdés

2017. febr. 26. 23:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Azért, bameg, mert ez a te életed. Ne mások kedvére akarj tenni, hanem a te boldogságodat tartsd szem előtt.
2017. febr. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De, ha így tudok nekik segíteni?
2017. febr. 26. 23:10
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Segíteni ...én is voltam ilyen kihasználos helyzetbe. Kérdezd meg magadtól hogy ő segítene neked? Megtenné azt érted amit Te megteszel érte? Utánad halna...tuti nem. És ha nem akkor nincs több kérdés. Találsz majd valakit aki úgy szeret téged mint te őt :) nevetni fogsz ezen a kapcsolaton mert a kihasználás és a szeretet között szakadék van.
2017. febr. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De nem várok viszonzást a segítségemért.
2017. febr. 26. 23:29
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nem feltétlenül jó kérdés, hogy ő megtenné-e érted ugyan azt. Nem csak a jó és kedves emberekkel lehet kedvesnek lenni, mert úgy nem sokra menne az emberiség.


Viszont vannak más kérdések. Pl. hogy az alatt az idő alatt, amíg megcsinálom amit kér, nem tudnék-e hasznosabbat tenni az emberiségnek vagy egy számomra fontosabb embernek? Mennyi idegeskedést, terhet jelent számomra? Nem veszélyes-e túlságosan a kérése? Akár anyagilag, megbízhatok-e benne, ha mondjuk pénzt kér...

Etikus-e segítenem neki? (Vagy ingyen megírom a házi feladatát?)


De valamilyen szinten azért a saját boldogságod is kell nézni. Pl. nem mondanék le egy randit egy helyes lánnyal, csak azért hogy valakinek segítsek valami hülyeségben, akit alig ismerek. Viszont ha a legjobb barátomnak van rám nagy szüksége, akkor már igen...

2017. febr. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Mit értesz kihasználás alatt, mert én máshogy vélekdnék, ha engem használnának ki. Szerintem csak önzetlen vagy, nempedig kihasznált ember.
2017. febr. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Például vannak olyan emberek, akik csak akkor keresnek fel, ha a segítségemre van szükségük.. ha máskor próbálnék velük találkozót szervezni, akkor meg nekem esnek, hogy hogy gondolom ezt
2017. febr. 27. 10:54
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

Vannak, akiknek esélyük sincs viszonozni a segítséget, de ha tudnák, megtennék. Ilyen a téren az a hajléktalan, akitől annyi telik, hogy a lehető leghálásabban megköszöni a kenyeret, amit adsz neki.


Akikről te írsz, azok nem ez a kategória. Lehet, hogy jó érzést okoz viszonzatlanul segítened őket, de egyúttal azt is jelenti, hogy a saját léted önjogon semmire se tartod. Ez a méltatlan, egyenlőtlen, kiszolgáltatott kapcsolatok melegágya. Másrészt a szeretetedre valóban méltó emberek is súlyos kárát láthatják, ha élősködőknek csicskulsz ahelyett, hogy kiállnál magadért.

2017. márc. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

jaja

Jó dolog a segítés, de azért öngyilkos hősnek nem éri meg...

2017. márc. 2. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%

Olyan hülye vagy s naiv.

Legyél a szolgám!


De nem értem az ilyen embereket, akik elhiszik azt, hogy csak segítik a másikat miközbe teljesen kihasználják őket.


Nekem már suliba se tetszett anno, ha kellett valakinek valami csak akkor tolta oda a pofáját. Mindet elküldtem a francba, aki olyan volt.

Magamért élek s csak azokhoz vagyok normális, akik megérdemlik.

Sehol sem jók az egyoldalú dolgok. Legyen szó tiszteletről, törődésről, szerelemről/párkapcsolatról, barátságról stb. Ezek normális esetben 2 féltől függő dolgok.


Ne legyél szánalomra se méltó ember, akit csak felkeresgélnek, hogy pl kisírják a válladon magukat...szánalamas mindkét oldalról az ilyen.

24-N

2017. márc. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!